१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

बुटवल । गायिका देवीका बन्दनाको आफ्नो जीवन भोगाईको पुस्तक ‘जीत्नेको हाँसो’ को बुटवलमा परिचर्चा गरिएको छ । शनिवार बुटवलमा आयोजीत कार्यक्रममा बोल्दै पुर्वक्यान्सर संक्रमित समेत रहेकी बन्दनाले आफुले क्यान्सरलाई सहज रुपमा जित्नको लागि आत्मबल नै सबैभन्दा ठुलो औषधी भएको भन्दै अन्यक्यान्सर प्रभावितहरुलेपनि सोही अनुसार आफ्नो आत्मबललाई कहिले पनि कमजोर नठानेर आगी बढ्नका लागि आग्रह गरेकी थिईन ।

सोही कार्यक्रममा तेस्रोलिंङ्गी अभियान्ता तथा क्यान्सर जितेकी आनिक रानाले पनि आफुले पनि घाँटीको क्यान्सरलाई सहज रुपमा जित्नको लागि आत्मबल नै सबैभन्दा ठुलो शक्ति भएको बताएकी थिईन । कार्यक्रममा पुस्तक माथि परिचर्चा गर्दै विश्लेषक ऋषि आजादले आख्यानकारको रुपमा आत्मवृतान्त पुस्तकमा कोरिएको पहिलो प्रयास नै सफल भएको बताएका थिए । उनले क्यान्स जस्तो कुरालाई सहज रुपमा जित्नको लागि गायिका बन्दनाले गरेको गरेको सकारात्मक चिन्तनको विषयमा गरेको प्रयास सकारात्मक भएको बताएका थिए ।

कार्यक्रममा जित्नेको हाँसो को लेखक चिरन बराल, अग्रेजी सस्करण लेखक माधव पौडेल, बुटवल उद्योग बाणिज्य संघका पुर्व अध्यक्ष ,जीवन वझा , नेपाल पत्रकार महासंघ रुपन्देहीका उपाध्यक्ष विश्वास ढकाल लगायतले शुभकामना दिएका थिए । बुकहिल प्रकाशन बाट बजारमा प्रकाशित भएको पुस्तक विक्रिबाट आएको रकम क्यान्सर प्रभावितहरुको सेवामा खर्च गर्ने गरी योजना बनाइएको गायिक देवीका बन्दानले बताएकी छिन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचनको कार्यतालिका सार्वजनिक युद्दबिराम लगत्तै गाजामा इजरायली हमला, अहिलेसम्म २१ काे मृत्यु जनमत पार्टीको वडा अधिवेशन आजबाट सुरू, प्रदेश अधिवेसन बैशाखमा शिवम् होल्डिङ्सले आईपिओ निष्कासन गर्ने जाजरकोट भूकम्प : अस्थायी आवासको पहिलो किस्ता वितरण प्रारम्भ हमास र इजरायलबीच युद्ध सुरु, युद्धविराम सम्झौता समाप्त जनप्रतिनिधिहरुको विवादका कारण गाउँसभा भएन मङ्सिरमा बिहेका ६ वटा लगन बाँकी आयल निगममा ३१ पदका लागि नयाँ कर्मचारीको माग सेलरोटी पकाउँदा इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी