६ आश्विन २०८०, शनिबार

Sep 23, 2023

काठमाण्डौं । भारतको गान्तोकस्थित नाथुला पहाड नजिकै हिमपहिरो जाँदा रुपन्देहीकी मुना शाही श्रेष्ठसहित ३ नेपालीको मृत्यु भएको छ । पहिरोमा नेपालीसहित ७ जना पर्यटकको मृत्यु भएको हो । भारतीय सेनाका अनुसार घटनामा १३ जना घाइते भएका छन् ।

सेनाका अनुसार ज्यान गुमाउने नेपालीहरुमा चितवनका शिव प्रसाद लामिछाने, आशिका ढकाल र रुपन्देहीकी मुना शाही श्रेष्ठ रहेका छन् । यस्तै घाइते अन्य तीन जना नेपालीमा गीता सापकोटा, ज्योति गुरुङ र रमेश खनाल रहेका छन् । मंगलबार भएको उक्त घटनामा पर्यटक सवार ५–६ वटा गाडी फसेका थिए भने त्यसमा पर्यटक २० जना रहेको भारतीय सेनाले जनाएको छ । यस्तै हिमपहिरोमा फसेका अन्य ३७० जनाको उद्दार गरिएको छ ।

सिक्किम राज्यको नाथुला पहाड चीनसँगको सीमानामा पर्छ, जुन भारतको चर्चित पर्यटकीय गन्तव्यमा पर्छ। यद्यपि जलवायु परिवर्तनका कारण हिमाली क्षेत्र हिमपहिरोको जोखिममा रहँदै आएको छ । गत वर्ष पनि भारतको उत्तराखण्ड क्षेत्रमा हिमपहिरोमा परी २७ पर्वतारोहीको मृत्यु भएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भाटभटेनीलाई झापाली जनताको उत्साहजनक साथ, बिर्तामोड स्टोरमा छुट यथावत प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र चिनियाँ राष्ट्रपति सिबीच भेटवार्ता महिलाको छातीमा अटोग्राफ दिए पछि डोनाल्ड ट्रम्प बिबादमा लुम्बिनीमा ४८९ जनाले लगाए पाठेघरको मुखको क्यान्सर विरुद्ध खोप, असोज १० गतेसम्म अभियानको समय थप आलुले बजार र मूल्य नपाउँदा किसान मर्कामा प्रधानमन्त्री दाहाल चीनमा, यस्तो छ एक हप्ताको कार्यक्रम कांग्रेस निकट मुस्लिम संघको महाधिवेसनको तयारी पूरा नेपाल क्रिकेट संघको अध्यक्षमा पुनः चन्द निर्वाचित ‘स्वास्थ्य सामग्रीमा वितरणमुखी बनेर राज्यलाई कंङ्गाल नबनाऔं’ एनआरएनए अध्यक्षका प्रत्याशी शर्माकाे विश्व दौडाहा जारी देश बिरुद्ध लेखेको आरोपमा पाकिस्तानमा एक पत्रकार हिरासतमा छन्द लहरीमा लहरिँदा नेपालमा लगानी गर्न आयरल्याण्डका राष्ट्रपतिसँग सभामुखकाे अनुराेध ओलीले सम्झिए भारतीय नाकाबन्दीका कष्टकर दिन आज क्यानको नेतृत्व चयन हुँदै, चतुरबहादुर र बिनयराज बीच प्रतिस्पर्धा मुगु सदरमुकाम गमगढी बजारमा आगलागी, ५ घर पूर्ण रुपमा क्षति  बोलेरो जीपबाट खसेर बालकको मृत्यु आजदेखि प्रधानमन्त्री प्रचण्ड चीन भ्रमणमा राहत शिक्षकहरुले पुनः आन्दोलनको घोषणा लुम्बिनी प्रदेश याेजना आयाेगमा थपिए दुई सदस्य