११ आश्विन २०८०, बिहीबार

Sep 28, 2023

पुस २३,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष शेखर गोल्छाले नेपालमा लगानीको वातावरण सिर्जना हुन नसकेको बताएका छन् । सरकारले निजि क्षेत्रलाई आकर्षण गर्न नसक्दा लगानीको वातावरण बन्न नसकेको उल्लेख गरे ।

बुटवल उद्योग वाणिज्य संघको आयोजनामा बुटवल देवीनगरमा भएको २० औं संस्करणको ‘औद्योगिक व्यापार मेला बुटवल- २०७६’ को समापन समारोहमा बोल्दै उनले गत वर्षभन्दा यो वर्ष कर्जा प्रवाहमा कमी आएको उल्लेख गर्दै उनले साना तथा मझौला उद्योगहरुलाई थप गार्हाे भएको बताए । साथै उद्योग प्रवर्धन र विकासका लागि जग्गा अभाव भएको बताउँदै विशेष आर्थिक क्षेत्र (सेज) प्रभावकारी हुन नसकेको टिप्पणी गरे । कृषि उत्पादनलाई जोड दिएर नेपाली उत्पादनको निर्यात बढाउनु पर्नेमा जोड दिँदै गोल्छाले त्यसका लागि उद्योग वाणिज्य संघ सधै सकारात्मक र सहयोग गर्न तयार रहने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे ।

सोही कार्यक्रममा बोल्दै प्रदश ५ का सांसद कृष्ण न्यौपानेले प्रदेशको स्थायी राजधानी रुपन्देहीबाट बाहिर नजाने दावी गरेका छन् । यही पौष ९ गतेदेखि ‘लगानी लुम्बिनीमा, समृद्धि देशमा’ भन्ने मुल नाराका साथ आयोजना गरिएको ‘औद्योगिक व्यापार मेलामा उत्पादन तथा प्रविधी समेतको प्रर्वद्रधन गर्ने गरी ५ सय स्टलहरु रहेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्वास्थ्यकर्मीमाथि आक्रमण गर्ने दोषीलाई कारबाही गर्न गृह मन्त्रालय प्रतिबद्ध जनताका मुद्दामा ध्यान दिन्छौँ, सडक तताउँदैनौँ : रवि लामिछाने कलाकारहरूको टोलीसहित जनचेतनाका लागि वेस्टर्न युनियनको देश दौडाहा, बुटवलमा पनि आउने सर्लाहीमा जलाउन लागिएको युवतीको शव चिताबाट बरामद, ३ जना पक्राउ नारायणीमा नुहाउने क्रममा दुई युवक बेपत्ता राप्रपा अध्यक्ष लिङ्देन कतार प्रस्थान, कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी बुद्धिमान तामाङलाई १ हजार ४०० रुपैयाँ घट्यो सुनको भाउ विदेश जाने मोह त्यागेर निजामती रोजेको म ! हिरोइन तस्करीको मामिलामा भारतमा कांग्रेस सांसद पक्राउ १९औं एसियाली खेलकुद : ब्याडमिन्टनमा नेपाल पुरुष टिम क्वाटरफाइनलमा प्रवेश मीड सोलु हाइड्रोपावरको आइपीओ बाँडफाँट ३५ स्थानीय तहलाई एम्बुलेन्स वितरण गर्दै काठमाडौं महानगर नेपालको सार्वजनिक ऋण २३ खर्ब ९ अर्ब पुग्यो, दुई महिनामै ४९ अर्ब २३ करोड थपियो एमाले बाग्मती प्रदेशका भावी नेतृत्वका लागि आज मतदान सन्दर्भ सेप्टेम्बर २८ : रेविजबाट बच्न सकिन्छ लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा बढ्दै जनविश्वास, सेवा सुधारका लागि ‘निर्देशिका’ ल्याउने तयारी  साफ यू-१९ च्याम्पियनसिप फुटबल : भारतसँग नेपाल स्तब्ध बुटवलमा मिस डायमण्ड-२०२३ आयोजना बिहान कार्यालय पुगेपछि अनिवार्य योग–ध्यान गर्न कर्मचारीलाई गृहको निर्देशन बाँकेमा पाटेबाघ मृत फेला