१५ आश्विन २०८०, सोमबार

Oct 2, 2023

गुल्मी । गुल्मीको रेसुङ्गा नगरपालिका वडा नम्वर १४ मा रहेको वडा कार्यालय टाढा परेपछि उक्त वडाको रातामाटा गाउँमै वडा स्तरिय प्रशासनिक सेवा कार्यालय स्थापना गरिएको छ ।

Advertisement

सो गाउँमा सोमबार रेसुङ्गा नगरपालिकाका मेयर खिलध्वज पन्थीले वडा नम्वर १४ को सम्पर्क कार्यालय एक समारोहका बीच उद्घाटन गरेका हुन् । उद्घाटन गर्दै उनले भनेका छन् –‘ जनताका हरेक प्रशासनिक कार्य संम्पादन गरि आम रातामाटा बासी सम्पुर्ण आदरणीय आमा, बुबा, दिदीबहिनी, दाजुभाइहरुले यस कार्यालय बाट सेवा लिनु हुनेछ भन्ने कुरामा विश्वस्त छौँ ।’

वडा नम्वर १४ का वडाध्यक्ष धनबहादुर पुनका अनुसार साविक पराल्मी गाविसको ४ वटा वडाका सेवाग्राहीहरुलाई माथी पराल्मीको डाँडापोखरी स्थित वडा कार्यालय सम्म आउन बृद्ध बृद्धाहरुलाई झण्डे् दुई तीन घण्टा सम्म पैदल हिडुनु पर्छ । मुलुक संघिय संरचनामा जाँदा त्यहाँका बासीन्दाले नजिकको प्रशासनिक सेवा माग गरेका थिए ।

तर पनि उनिहरु पुरानै साविक पराल्मी गाविस रहेकै स्थानमा वडा कार्यालयको सेवा लिन बाध्य हुँदै आएका थिए । उनीहरुको त्यही असुविधालाई मध्ये नजर गरि वडा कार्यालयको सम्र्पक कार्यालयका रुपमा रातामाटा गाउँको सितलपाटी भन्ने स्थानमा वडाबाट हुने सबै प्रकारका प्रशासनिक सेवा उपलब्ध हुने भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गुल्मीको साबिक ३ मा पहिलो पटक महोत्सव तिलोत्तमाको बेबराचोक–कान्छीबजारसम्मको सडक निर्माण दोस्रो प्याकेजको ठेक्का सूचना प्रकाशन गर्न सहमति मोतीपुर औद्योगिक क्षेत्रको प्रगतिबारे बुटवलमा छलफल डिजिटल पेन्टसद्वारा चाडपर्ब लक्षित ‘डिजिटलको हर्ष उपहारको वर्षा’ योजना मनसुन लम्बियो: धान नकाटौं, काटेको भए भित्र्याइहालौं संघीयता कार्यान्वयनमा देखिएको समस्या कानुन बनेपछि अन्त्य हुन्छ : मन्त्री गुरुङ सभामुख घिमिरेलाई औषधि व्यवसायी संघको ज्ञापन नेशनल पेमेन्ट गेटवेमा भ्रष्टाचार गरेको आरोपमा सचिव मरासिनीसहित ७ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर नवलपरासीमा यात्रुको पैसा चोरेर जंगलतिर भागेका एक भारतीय सशस्त्रको नियन्त्रणमा लुम्बिनीमा लम्पी स्किनबाट १ लाख ९२ हजार पशु संक्रमित, ९ हजार ६११ मरे बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ नवलपरासीको बर्दघाटमा चलचित्र “काँडेतार” को प्रर्दशन गम्भीर अपराधीलाई आममाफी दिएकोप्रति रास्वपाले गरायो राष्ट्रपतिको ध्यानाकर्षण बुटवलका वडाका कर्मचारीलाई राजस्व व्यवस्थापन सम्बन्धी तालिम पृथक पहिचान बनाउँदै गुल्मीका समन्वय प्रमुख काठमाडौंको गौशालामा गोली चल्यो, एक जना घाइते लगातार छैटौँ दिन पनि घट्यो सुनको भाउ बेपत्ता भएको १८ महिना पछि जंगलमा झुन्डिएको अवस्थामा शव भेटियो एसियाड क्रिकेटको क्वाटरफाइनलमा नेपालकाे प्रतिस्पर्धा भारतसँग वेस्टर्न युनियनको सडक यात्रा : बुटवल आइपुग्यो कलाकारको टोली