७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

मंसिर १५,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

सैनामैना । सैनामैनाको विकास गर्दा अव लुम्बिनीसँग जोडेर गरिने प्रदेश ५ का भौतिक पुर्वाधार विकास मन्त्री बैजनाथ चौधरीले बताएका छन् । सैनामैना नगर विकास समितिका पदाधिकारीहरुको पदास्थापना कार्यक्रममा बोल्दै शान्तिका अग्रदुत गौतमको काखमा रहेको सैनामैेनालाई सवैले अपनत्व बोध हुने गरि विकास गरिने जिकिर गरे ।

तिनै तहका सरकारले विकासका कामलाई तिव्रता दिएको दावि गर्दै मन्त्री चौधरीले समृद्ध नेपाल निर्माण गर्न जनप्रतिनिधीको एकल प्रयासले नहुने बताए । आफ्नो निर्देशन बमोजिम सैनामैना नगरपालिकाले चक्रपथ निर्माणको कामलाई तिव्रता दिएकोप्रति खुशी ब्यक्त गर्दै भौतिक पुर्वाधार मन्त्री चौधरीले सैनामैना खेलकुदको उर्वराभुमी भएकोहुदाँ खेलकुद मैदानका लागि प्रदेश सरकारले आवश्यक पर्ने सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।

फरक प्रसँगमाा चौधरीले वर्तमान सरकारले गरेका राम्रो कामलाई पनि नराम्रो भनि भ्रम फैलाउनेहरुको पछाडि नलाग्न सवैलाई आग्रह गरे । उनले भने– ‘सैनामैना बुद्धकालिन सभ्यतासँग जोडिएको नगरपालिका हो, यसको विकास लुम्बिनीसँग जोडेर गरिने छ ।’ सैनामैनामा ५ देखि ६ करोडको लागानिमा स्मार्ट सौचालय बनाईने, खेलमैदान, फोहोरमैला ब्यवस्थापनका लागि रकम विनियोजन गरिएको मन्त्री चौधरीले जानकारी दिए । यस्तै कार्यक्रममा प्रदेश सभाका सदस्य तथा नेकपका प्रमुख सचेतक भुमिश्वर ढकालले सैनामैनाको विकासका लागि प्रदेश सरकारले सहयोग गरिरहेको बताए ।

नमुना सैनामैना बनाउन नगरपालिकाले विभिन्न कानुन, गुरुयोजना समेत तयार गरिसकेको भन्दै अवको विकासका अनुभुती जनताले गर्न पाउने उल्लेख गरे । कार्यक्रममा प्रदेश सभा सदस्य कमलादेवि विश्वकर्माले सैनामैनाले पुर्वाधारको विकासमा मात्र नभई महिलाको क्षेत्रमा पनि महत्वपुर्ण काम गर्दै आएको बताइन् । सर्वपक्षीय निर्णय अनुसार नगरपालिकाले कार्यहरु सम्पादन गर्दै आएको नेपाली कांग्रेसका उपसभापति फणिन्द्र प्रसाद शर्माले बताए ।

कार्यक्रममा सैनामैना नगरपालिकाका मेयर चित्र बहादुर कार्कीको संयोजकत्वमा नवगठित नगर विकास समितिको सदस्यहरुमा खुशीराम चौधरी, मिन प्रसाद पौडेल, नारायण न्यौपाने, राम प्रसाद अधिकारी, सुनिल मरासिनी, डोलराज भण्डारी, पर्शुराम सापकोटा, रामशरण न्यौपाने, जिल्ला समन्वय समिति, जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्रतिनिधी, मालपोत कार्यालय बुटवलका प्रतिनिधी र सदस्य सचिब नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत कृष्ण प्रसाद भण्डारी लगायतले पदभार ग्रहण गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले निर्वाचनमा फूलमाला बिक्री बढ्यो असाममा बाढी-पहिरोः ५ सय परिवार रेलमार्गको ट्रयाकमा बस्न बाध्य