३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

मंसिर १३,

Advertisement

वासिङ्टन । यूरोपियन यूनियनका लागि अमेरिकी राजदूत गोर्डोन सन्डल्याण्डमाथि तीन महिलाले यौन दुराचारको आरोप लगाएका छन् । राजदूतका लागि राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले सिफारिस गरेका गोर्डोनमाथि महाभियोग सुनुवाइको क्रममा यसबारे प्रश्न उठेको छ ।

गोर्डोनले भने यस्तो आरोप अस्वीकार गरेका छन् । ती महिलाले आफ्नो बदनाम गराउन यस्तो आरोप लगाएको उनको जिकिर छ । द पोर्टल्याण्ड मन्थ्लीले यस अघि नै ती महिलाको नाम र आरोपबारे सामाग्री प्रकाशन गरेको थियो । जहाँ धनाढ्य सन्डल्याण्डको यौन प्रस्ताव महिलाले अस्वीकार गरेपछि उनीहरुसँग व्यवसायीक रुपमा बदला लिएको बताइएको छ । समाचार अनुसार जाना सोलिस नाम गरेकी एक महिलाले सन्डल्याण्डसँग उनको होटलमा कामको लागि २००८ मा भेटेकी थिइन् ।

सन्डल्याण्डले आफूलाई लन्च सहित भेट गरेको र होटलमा नयाँ रखैलको रुपमा जागिरको प्रस्ताव गरेको जानाको भनाइ छ । सन्डल्याण्डले आफ्नो पछाडि हत्केलाले हिर्काउँदै यस्तो शर्त र प्रस्ताव गरेको जानाको आरोप छ । साथै सन्डल्याण्डले आफूलाई पोर्टल्याण्डस्थित निजी निवासमा आर्ट कलेक्सन हेर्न निम्ता दिएको जानाको भनाइ छ । र त्यहाँ उनले पूर्वराष्ट्रपति जर्ज डब्लु बुससँगको तस्बिर देखाउँदै पूल हाउसमा आफूलाई एक्पोज गरेको उनले बताएकी छिन् । यससँगै सन्डल्याण्डले उनलाई बलपूर्वक किस गरेको पनि आरोप छ ।

यस्तै अर्की महिला निकोल भोगेलले पनि सन्डल्याण्डलाई यौन दुराचारको आरोप लगाएकी छिन् । उनले सन्डल्याण्डलाई २००३ को एक साँझ डिनर सहित भेटेकी थिइन् । जहाँ नयाँ म्यागजिनका लागि लगानी खोज्ने क्रममा निकोलले सन्डल्याण्डलाई भेटेको बताएकी छिन् । सन्डल्याण्डले मलाई आफूले किनेको होटलमा लगे । र उनको कोठा हेर्न बोलाए, जहाँ उनले मलाई अंकमाल गर्न आग्रह गरे । पछि मेरो अनुहार समातेर मलाई किस गर्न लागे, निकोलले भनेकी छिन् ।

निकोलले भने आफूले इन्कार गर्दै त्यस ठाउँ छोडेको बताएकी छिन् । निकोलले आफ्नो इमेल दिए पनि सन्डल्याण्डले आफ्नो प्रोजेक्टमा लगानी गर्न अस्वीकार गरेको बताएकी छिन् । सन्डल्याण्डले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै ती सबै आरोप अस्वीकार गरेका छन् । भोगेलले पोर्टल्याण्ड मन्थ्ली प्रकाशन गर्दै आएकी छन् । जहाँ उनले आर्टिकल लेखेकी छिन् । – एजेन्सी

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

काँग्रेसको अबरोधले तिलोत्तमामा मत गणना रोकियो, धाधली भएको आरोप लगाउँदै नाराबाजी भरतपुरमा रेनु विजय सुवेदी भन्दा ५९ मतले अघि गाउँपालिकाका निवर्तमान अध्यक्ष वडा सदस्यमै पराजित ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा