ताजा अपडेट »

खुट्टाको अप्रेसन गर्दा बिरामीको मृत्यु भएपछि बुटवलको तिनाउ अस्पताल घेराउ

बुधबार, ०२ चैत्र २०७८, ११ : ४७

बुटवल । बुटवलको तिनाउ इन्टरनेसनल अस्पतालमा खुट्टाको अप्रेसन गर्दा एकजनाको मृत्यु भएपछि आफन्तहरुले डाक्टरको लापरवाही भएको भन्दै अस्पताल घेराउ तथा नाराबाजी गरेका छन् ।

पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाट नगरपालिका–११ भगजोगनीका ४२ वर्षीय ताराप्रसाद चौधरीको देब्रे खुट्टाको अप्रेसनका क्रममा बुधबार बिहान मृत्यु भएको हो । अस्पतालका डाक्टरको लापरवाहीले ताराप्रसादको मृत्यु भएको भन्दै मृतकका आफन्तहरुले घटनाको छानवीन, दोषीलाई कारवाही र क्षतिपुर्तिको माग गर्दै अस्पताल घेराउ गरेका हुन् । मृतकका आफन्तले माग पूरा नभएसम्म शव नबुझ्ने अडान लिएका छन् ।

सोमबार अस्पताल भर्ना भएका चौधरीलाई मंगलबार सांझ साढे ५ बजेपछि शल्यक्रिया कक्षमा लगिएको थियो । ताराप्रसादको डा. योगेन्द्र अग्रहरी नेतृत्वको टिमले शल्यक्रिया गरेका हुन् । ३–४ घण्टामा अप्रेसन सकिन्छ भनिएको तर राति ११ बजे मात्रै अप्रेसन थियटरबाट निकालेर आईसीयूमा लैजान खोजेपछि शंका लागेर सोध्दा अवस्था नर्मल छ आत्तिनुपर्दै भनेका र फेरि ५ बजेतिर बोलाएर अवस्था सिरियस छ भेन्टिलेटरमा राखेर हेरौं भनेको केहीबेरमै मामाको मृत्यु भएको हेमलालले बताए ।

४ वर्ष अघि दुर्घटनामा खुट्टा भांचिएकाले ताराप्रसादको खुट्टामा रड राखिएकोमा रडको नट भांचिएपछि अप्रेसन गर्न भर्ना भएका थिए । उपचार अघि गरिएको एक्सरेमा रड भांचिएको नदेखिएको तर पछि रड भांचिएको भनिएको हेमलालले बताए । घटना बारे बुझ्नका लागि अस्पतालका अध्यक्ष चिरञ्जिवी जोशीसँग कुरा गर्दा अस्पतालका डाक्टर योगेन्द्र अग्रहरीसँग कुरा गर्न भने पनि उनको फोन भने उठेन । उपचारमा संलग्न चिकित्सकहरुलाई उदृढ गर्दै अध्यक्ष जोशीले ग्लाेबल आवाजसँग भने -'बिरामीकाे ५ घण्टा लामो अप्रेसन गरिएको थियो । अप्रेस गर्दा उनको स्वास्थ्य अवस्था सामन्य नै थियाे । पछि उनलाई आइसीयूमा राखियाे । एक्कासी रक्तचाप घटेपछि प्रयास गर्दागर्दै पनि बचाउन नसकिएको हो ।' घटना बारे थप जानकारी चिकित्सकहरुलाई नै जानकारी भएको अध्यक्ष जोशीले जनाए । अस्पतालमा सुरक्षाका लागि प्रहरी तैनाथ गरिएको छ ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।