१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

भैरहवा । मात्रिका प्रसाद यादव समूहको कारण स्थगित भएको नेपाली कांग्रेस क्षेत्र नम्बर ३ को मतदान कार्यक्रम अझैसम्म सुरु हुन सकेको छ्रैन् । रुपन्देही जिल्लाका लागी खटिएका निर्वाचन अधिकृत भेषराज घिमिरेले सूचना जारी गर्दै बिहान १० बजे देखी ३ बजेसम्म मतदान हुने जनाए पनि साढे ११ बजेसम्म पनि मतदान सुरु हुन सकेको छैन् ।

Advertisement

हिजो भएको तनावको कारण आज सबै मतदाताहरुलाई पार्टी कार्यालय बाहिर नै राखिएको छ । मतदाको बिषयमा जानकारी लिन खोज्ने सञ्चारकर्र्मीलाई समेत भित्र प्रवेश गर्न दिईएको छैन । निर्वाचन अधिकृत भेषराज घिमिरेलाई यस बारे फोनबाट जानकारी लिदा उनले चाँडै मतदान सुरु हुने जनाएका छन् । मतदान प्रक्रिया सुरु नहुँदासम्म पत्रकार र अन्य सबैलाई प्रवेश निषेध गरिएको घिमिरेले जनाए ।

निर्वाचन समितिको चरम लापारवाहीको कारण हिजो मतदान प्रक्रिया नै स्थगित गर्नु परेको थियो । मनोनयन पछि मतपत्र तयार गर्न गएका निर्वाचन समिति करिब ४ घण्टा “गायब” भएका थिए । भैरहवामा छपाई हुन नसक्ने बहाना बनाउदै निर्वाचन समिति बुटवलबाट मतपत्र छपाएर ल्याउदा मात्रिका यादव समूहले ढिलो भएको भन्दै मतदान नगर्न आग्रह गरेका थिए ।

एक पक्षको आग्रहका बावजुद निर्वाचन समितिले मतदान सुरु गरेको थियो र करिब ५० मत खसि सक्दा “माथिको आदेश” बताउदै मतदान प्रक्रिया स्थगित गरेको जनाएको थियो । क्षेत्र नम्बर ३ मा खटिएको मतदान अधिकृत जिवनारायण अधिकारीले ब्यवस्थापनमा सहयोग गर्ने दायित्व क्षेत्रिय सभापति मात्रिका यादवको भए पनि उनले सहयोग नगरेको आरोप सहित मतदान स्थगित गरेका थिए ।

हिजो स्थगित भएको मतदान आज बिहान १० बजे देखी हुने सूचना पाएर मतदान स्थलमा आएका मतदाताहरु अहिलेसम्म मतदान हुन नसक्दा आक्रोशित देखिएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बाजुरामा भूकम्पबाट ४२ परिवार विस्थापित, ४ सय घरमा क्षति माया खोला हाइड्रोपावरकाे आईपीओ खुला श्रीधर र शान्तिको ‘कपालै कोरीमा’ सार्वजनिक एकैदिन तोलामा ११ सयले घट्यो सुनको मूल्य तिलोत्तमामा वासेबल प्याड बनाउने तालिम गृहमन्त्री लामिछानेको नागरिकता विवादबारे सुनुवाइ सुरु, आज नै निर्णय आउने सम्भावना सिरहामा वन कर्मचारीकै मिलोमतोमा काठ तस्करी लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन जापानी मेयरलाई चिन्डो उपहार ग्याङ्स अफ वासेपुरलाई किन बिर्सन चाहन्छन् अनुराग अनेरास्ववियूले जलायो शिक्षामन्त्रीको पुत्ला आजकाे हरियो तरकारी र फलफूलको मूल्य राष्ट्रपति चयनमा पनि कांग्रेस पराजित हुन्छ: एमाले प्रचार विभाग उपप्रमुख रिजाल मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदल यात्रीको मृत्यु राष्ट्रिय सभाको बैठक बस्दै हट्यो होटल र रेस्टुरेन्टको सेवा शुल्क प्रेम अचार्यलाई श्रद्धाञ्जली दिँदै तोसिमाले भनिन् : मृत्युमाथि राजनीति नगरौं दाङको टरिगाउँ विमास्थलमा सिता एयरले आज परीक्षण उडान गर्दै माओवादी केन्द्रको स्थायी समिति बैठक आज पनि बस्दै सार्वजनिक यातायात सुधारका लागि कार्यदल गठन