१ कार्तिक २०७८, सोमबार

Oct 18, 2021

बाजुरा । जिल्ला अधिबेशनमा सहभागी गराउन भन्दै गाउँबाट कार्यकर्ता ओसार्न बाजुरा कांग्रेसले ३४ लाख ५० हजार खर्च गरेको छ । यस्तै, प्रचारप्रसार, पम्पप्लेट छपाइमा ३४ लाख, सादा खानामा मात्रै एक करोड ५० लाख, खाजा खर्चमा १७ लाख ५० हजार, पेयपदार्थ र स्न्याक्समा एक करोड जाति खर्च हुने नेपाली कांग्रेस बाजुराले जनाएको छ ।

Advertisement

यसमाथि उम्मेदारले कति खर्चे गर्छन भन्ने बारे कुनै हिसाब छैन । उनीहरूले मतदाता रिझाएर तान्न समेत रकम खर्चेको घटना सार्वजनिक भएको छ ।  सदरमुकाममा भोटर भन्दा बढी शुभेच्छुकको चहलपहल छ । हालसम्म अधिबेशनका नाममा तीन करोड ३६ लाख रुपैयाँ औपचारिक रुपमा खर्च भइसकेको छ । महाधिबेशनका कारण मार्तडीको होटल र व्यापारलाई पनि राहात पुगेको छ । कोरोना महामारीले लामो समयदेखि थलिएको व्यापार व्यवसाय केही मात्रामा भए पनि राहत मिलेको एक व्यापारीले बताए । 

जिल्लाका नौ स्थानीय तहका ६९ वडाका १२ सय सात प्रतिनिधि सदरमुकाम आइपुगेका छन् । पुर्वी उत्तर क्षेत्रका सभापति रामबहादुर बोहराका अनुसार यस क्षेत्रका मात्रै पाँच सय दुई जना प्रतिनिधि छन् । उनीहरूको कोल्टी–मार्तडीसम्मको यातायात भाडा एक जनाको एक हजारका दर खर्च गरेको बताए । निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ख का ६ सय ९६ जना प्रतिनिधि छन् । मार्तडी बाहेककाले तीन सय भाडा तिरेर सदरमुकाम आएका छन् ।

मतदाता १२ सय तर तीन गुना कार्यकर्ता सदरमुकाममा

कांग्रेसका एक नेताका अनुसार बजुरामा जम्मा १२ सय मतदाता छन् । तर, त्यसको तीन गुणा बढी कार्यकर्ता सदरमुकाममा भेला भएका छन् । करिब तीन हजार पाँच सय कार्यकर्ता सदरमुकाममा छन् । 

प्रदेश ख को प्रदेश प्रतिनिधिका उम्मेदवार रामप्रसाद रेग्मीले केही खर्च नगर्दा पनि ३५ हजार रुपैयाँ खर्च भइसकेको बताए । ‘अरुको पनि त्यसरी नै खर्च भएको छ । सभापति र ठूला पदका उम्मेदारको खर्च अझै बढी छ,’ उनले थपे । जिल्ला अधिवेशनमा एक सय ७० जना उम्मेदवार छन् । 

जिल्ला सदरमुकाममा १० दिनदेखि ३५ सय नेता कार्यकर्ता र प्रतिनिधि भेला भइरहेका छन् । उनीहरूले एक दिनमा दुई छाक सादा खाना मात्रै खाए पनि (एक सय पचासका दर) एक दिनमा १० लाख पचास हजार लाग्छ । यही हिसाबमा १० दिनको एक करोड ५० लाख खर्च हुने एक नेताले बताए । उनीहरूले चिया र खाजामा दैनिक ५० रुपैयाँ खर्च गरे एक लाख ७५ हजार हुन्छ भने १० दिनमा १७ लाख पचास हजार रुपैयाँ खर्च हुन आउँछ । यसमा मदिराजन्य सामग्री र स्न्याक्सको हिसाब नै छैन । महाधिबेशनको मत गणना भइरहेको छ । बाजुरामा हिजो मंगलबार महाधिबेशन सकिएको हो ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नदीमा ढुंगा लिन गएका ट्रयाक्टर चालक बगेर बेपत्ता दाङमा धानवालीमा पुगेको क्षतिको विवरण संङ्कलन हुँदै रुपन्देहीको समृद्धिका लागि सदैब प्रयत्नशिल रहनेछु : गृहमन्त्री खाँण बाढीले डाइभर्सन बगायो, पुर्व–पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध दुई दिनको वर्षाले धानबाली नष्ट, काटेर राखेका धान पनि खेतमै डुब्यो भित्र्याउने बेलाको रुपन्देहीको धानबालीमा वर्षाले क्षति, क्षतिको विवरण आउन बाँकी जेम्स बोन्डको सम्पत्ति सन्तानले नपाउने प्रकृतिसँग रमाउन सिद्धबाबाधाम मनकामनामा बस दुर्घटना : ३० घाइते, १० को अवस्था गम्भीर बजारमा गोलभेडाको मुल्य बढ्दा साना किसानको टनेलबाटै खोसाखोस सुविधा मात्रै लिएर बित्यो चार वर्ष, भूमिकाविहीन जिसस अभिषेक, दर्शन, मनिष र आयुष सम्मिलित यू–२३ टोलीकाे घोषणा हिन्दू मन्दिर तोडफोड, मुसलमानको ज्यादतीबिरुद्ध भोक हड्ताल घोषणा आईसीएफसी फाइनान्सको १०% बोनस सेयर र ४% नगद लाभांश घोषणा गुल्मी कारागारमा क्षमताभन्दा तेब्बर कैदीबन्दी : १० स्थायी दरबन्दी १ कर्मचारी श्रीमतीको लौरो प्रहारबाट श्रीमानको ज्यान गयो,श्रीमती गम्भिर घाइते रुपन्देही आउन लागेका गृहमन्त्री खाँण काठमाण्डौंमा रोकिए स्वदेश फर्कियो साफ उपविजेता नेपाली टोली पानीले खर कुहिएपछि किसान मर्कामा हिमाली भेगमा यसरी हुँदैछ बलिवुड चलचित्र उँचाईको छायांकन