२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

Advertisement

काठमाडौँ । निर्वाचन आयोगले दल दर्ता गर्दा हस्ताक्षर छुटेका सांसद तथा केन्द्रीय सदस्यलाई सनाखत नगर्ने भएको छ ।नेकपा एमालेबाट बिभाजन भएर नयाँ दलप नेकपा एकीकृत समाजवादी दर्ता प्रक्रियामा आज निर्वाचन आयोगले सनाखतका लागि आयोगले बोलाएको छ ।आयोगले बिहान ११:३० देखि २ बजेसम्म आयोगमा स्वयं उपस्थित भएर सनाखत गर्न भनेको छ ।    

आयोगले स्वयं उपस्थित हुनुपर्ने र दर्ता गर्दा हस्ताक्षर भएको हुनुपर्ने भनेपछि हाल भारतको नयाँ दिल्लीमा उपचाररत नेता झलनाथ खनालसहित चार जनाको सनाखत नहुने भएको हो । यसले नेपाल पक्षको संसदीय दलमा २० प्रतिशत नपुग्ने भएको छ ।

आयोगले संसद सचिवालयलाई पत्र लेख्दै एमालेको हाल कायम रहेका सांसदहरुको संख्याको जानकारी मागेको र संसद सचिवालयले एमालेका प्रतिनिधि सभामा १२१ र राष्ट्रिय सभामा ३३ सदस्य गरी कुल १५४ सदस्य रहेको विवरण पठाएको बुझिएको छ ।  यसरी नेपाल पक्षलाई संसदीय दलमा २० प्रतिशत पुर्याउन ३१ सदस्य आवश्यक पर्ने भए पनि दल दर्ता गर्दा ३१ जनाको नाम रहेको र २९ जनाको मात्र हस्ताक्षर रहेको आयोग स्रोतले जनाएको छ ।          

त्यस्तै नेपाल पक्षले केन्द्रीय सदस्यतर्फ ५८ जनाको नाम पेश गरेको भएपनि ५५ जनाको हस्ताक्षर रहेको बुझिएको छ । एमालेको आयोगमा भएको- विवरण अनुसार २०३ जनाको केन्द्रीय समितीको- २० प्रतिशत ४१ जनाको सनाखत भएमा नेपाल पक्षको दल दर्ता हुने भएको छ ।

एमालेका सांसद सोमप्रसाद पाण्डे, शारदा भट्ट, माया ज्ञवाली र केन्द्रीय सदस्य राजन राईसहित चार जनाले मंगलबार आफूहरू पनि नेकपा (एकीकृत समाजवादी) मा समावेश हुन र सनाखत गर्न आयोगमा निवेदन दिएका छन् । त्यस्तै आयोगले स्वयं उपस्थित हुनुपर्ने भनेपछि हालप दिल्लीमा उपचारत रहेका नेता झलनाथ खनालको पनि सनाखत नहुने भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध रुसी इन्धन किन्न श्रीलंकाका राष्ट्रपतिले मागे पुटिनसँग सहयोग हैजाबाट जोगिन व्यक्तिगत सरसफाइमा ध्यान दिन एनआरएनएको आग्रह ट्राफिक नियम उल्लङ्घन गर्ने २४ सय २८ जना सवारी चालक कारवाहीमा मिटरब्याजी रामदेव साहका छोराछोरी कारागार चलान