१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

बुटवल । रुपन्देहीमा कोरोना भाइरसविरुद्धको खोप राजनीतिक पहुँचका आधारमा लगाउन थालिएको भन्दै आलोचना हुन थालेको छ । संघसंस्थामार्फत लगाइने खोपमा सरोकारवाला निकायले नै राजनीति गरेको आरोप लागेको हो ।

Advertisement

खोपमा राजनीति गरिएको भन्दै केही दिनअघि मात्रै तिलोत्तमा चेम्बर अफ कमर्शले प्रमुख जिल्ला अधिकारी र जनस्वास्थ्य प्रमुखको ध्यानाकर्षण गराएको थियो । तिलोत्तमा उद्योग बाणिज्य संघ र तिलोत्तमा चेम्बर अफ कमर्शले आफ्ना व्यवसायीहरुलाई प्रमुख जिल्ला अधिकारीको तोक आदेशका आधारमा खोप उपलव्ध गराएका छन् । जिल्ला प्रशासनको तोक आदेशमा जनस्वास्थ्य कार्यालयले उपलव्ध गराएको खोप दुई संस्थाबीच नै विभेद गरेको देखिएको छ ।

करिव एक हजार व्यवसायी रहेको तिलोत्तमा उद्योग बाणिज्य संघलाई दुई हजार डोज खोप उपलव्ध गराइएको छ भने १८ सय भन्दा बढी व्यवसायी आवद्ध रहेको तिलोत्तमा चेम्बर अफ कमर्शलाई एकहजार डोज मात्र उपलव्ध गराइएको छ । त्यसमा पनि पाँचसय डोज तिलोत्तमा नगरपालिकाको पहलमा उपलव्ध भएको संस्थाका अध्यक्ष बाबुलाल भुसालले बताए ।

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणको निर्देशनमा जिल्ला प्रशासनमार्फत जनस्वास्थ्यले दुईहजार डोज खोप उपलव्ध गराएको तिलोत्तमा उद्योग बाणिज्य संघका एक सदस्यले बताए । यता, चेम्बर अफ कमर्शले भने कोरोना विरुद्धको खोपमा पनि भोटको राजनीति गरिएको आरोप लगाएको छ । संस्थाले तिलोत्तमा नगरपालिकालाई पत्र लेख्दै राजनीतिक पहुँचका आधारमा खोप उपलव्ध गराउने काम तत्काल रोकी नगरपालिकामार्फत यसको व्यवस्थापन गर्न ध्यानाकर्षण गराएको छ ।

संस्थाका प्रथम उपाध्यक्ष रामचन्द्र पाण्डेले व्यवसायीका नाममा राजनीतिक स्वार्थ अनुसार खोपको दुरुपयोग रोक्न माग गरे । “हाम्रा १८ सय भन्दा बढी व्यवसायी छन्, बल्लतल्ल एकहजार डोज पाइयो, तर एक हजार व्यवसायी भएको उद्योग बाणिज्य संघलाई दुईहजार डोज दिइयो, यो सरासर विभेद हो, खोपमा राजनीति बन्द गर्नुपर्छ”–उनले भने ।

तिलोत्तमा उद्योग बाणिज्य संघका अध्यक्ष माधव भण्डारीले संघमा १३ सय व्यवसायी आवद्ध रहेको तर २७ सय डोज खोप लगाइएको बताए । “व्यवसायीलाई मात्र लगाएर भएन, कर्मचारी, कामदार र तिनका परिवारलाई पनि लगाउनै प¥यो, यसले गर्दा धेरै देखिएको हो”–उनले भने ।
जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीका प्रमुख डा. राजेन्द्र गिरीले जनस्वास्थ्यले पालिकामार्फत मात्रै खोप उपलव्ध गराएको बताए । “कसैले बढी पाएको भए मन्त्रालयसँग समन्वय गरेर लगेका होलान्, नभए हामीले पालिकामार्फत नै उपलव्ध गराएका छौं”–उनले भने । उमेर समूह छाडेर संघसंस्थामा जाँदा खोपमा विकृती देखिएको उनले स्वीकार गरे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने