१३ आश्विन २०७९, बिहीबार

Sep 29, 2022


साउन १७,
ग्लोबल आवाज
बुटवल । संजीवनी कलेज अफ मेडिकल साइन्सेज, बुटवलमा व्याचलर अफ पब्लिक हेल्थ छैटौं सेमेष्टरमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरुले दुई दिने तालिम सम्पन्न गरेका छन् । साउन १६ गते महिनावारी सरसफाई व्यवस्थापन तथा १७ गते इन्टरनेट लत र यसको स्वास्थ्य र शिक्षामा पर्ने प्रभावका विषयमा कलेजका दोश्रो सेमेष्टरका विद्यार्थी र रुपन्देही जिल्लाका दश वटा माविका साइन्स कक्षा बाह्रमा पढ्ने गरी कुल चालिस जनालाई प्रशिक्षण दिइएको हो ।

समापन समारोहका प्रमुख अतिथि प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालिम परिषदका उपनिर्देशक महेश बरालले सहभागि प्रशिक्षकहरुलाई प्रमाणपत्र वितरण गरेका थिए । उद्घाटन तथा समापन सत्रको अध्यक्षता क्रमशः आश्रित श्रेष्ठ र शारदा शर्माले गरेका थिए भने सञ्चालन प्रकाश पौडेल र समिक्षा अर्यालले गरेका थिए ।

सो तालिम कार्यक्रममा कलेजका प्रमुख दिपक रोका, प्रिन्सिपल सुमित्रा कोइराला, तालिम संयोजक मदन पन्थी, प्रशासकीय अधिकृत राजु अर्याल तथा अन्य पब्लिक हेल्थका कोअर्डिनेटर र लेक्चररहरुले आफ्ना भनाई राखेका थिए । तालिमको सहजिकरण छैटौं सेमेष्टरका विद्यार्थीहरुले गरेका थिए । तालिमका सहभागिहरुले आफूहरु तालिमबाट धेरै कुराहरु लगाएत तालिम संचालन विधी समेत प्रभावकारी रुपमा सिकेको बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कबीर अटो मोबाइल्सको चाड–पर्व अफर : ‘स्वदेशी उत्पादन प्रयोग गरौं, नगद सस्तोमा किनौं’ यु-१७ पुरुष फुटबल टिम घोषणा लुम्बिनीसम्मको धम्म यात्राले रामग्रामबासी हर्षित बुटल बजारको मुख्य समस्या पार्किङ, खस्किँदै ब्यापार बुटवलमा डेङ्गु संक्रमण बढ्दै गएपछि रगत अभाव रोक्न रक्तदान पैदल यात्राकाे सुरक्षा महानगरकाे जिम्मेवारी हो, फुटपाथ व्यापारीमाथि लचिलो हुँदैनौं: बालेन देउवाप्रति गोकुल बास्कोटाको कटाक्ष– सरकार चलाउन सिकाउनेलाई देउवाले उल्टै तोरीको फूल देखाई दिए नवौं राष्ट्रिय खेलकुदको समापनमा प्रमुख अतिथि बन्न प्रधानमन्त्री देउवालाई निम्तो प्रहरी सहायता कक्षकै अगाडि यात्रुको तानातान लुम्बिनीका विद्युतीय बस सूचारु, चाड पर्वको अवधिभर नि:शुल्क दसैं लागेसँगै हरेक दिन एक लाखले छाड्दैछन् काठमाडौं रामग्राम नगरपालिकाले सुरु गर्यो वडाबाटै सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण दुई महिनामा ५११ केजी सुन नेपाल भित्रियो, साढे तीन अर्ब बढी रकम बाहिरियो आज कति छ सुनचाँदीको मूल्य ? गठबन्धनको भागबन्डा टुंगियो, कुन दलले कुन क्षेत्र पाए ? (सूचीसहित) त्रिभुवन विमानस्थल वरपर चङ्गा उडाए कारबाही हुने रेस्टुरेन्टमा आगलागी हुँदा कम्तीमा १७ जनाको मृत्यु एमाले सचिवालय बैठक बस्दै, उम्मेदवार टुंग्याउने चटारो दसैंको मुखमा चामल बिक्री बन्द भारतमा पनि आईफोन १४ उत्पादन सुरु