२२ असार २०७९, बुधबार

Jul 6, 2022

बुटवल । ‘रोटरी सामाजिक पत्रकारिता पुरस्कार–२०२०’ पत्रकार सञ्जु पौडेलले प्राप्त गरेकी छन् । पत्रकारिताको माध्यमबाट समाज परिवर्तनमा विशेष भूमिका निवार्ह गरेको भन्दै रोटरी क्लब अफ रुपन्देहीले उनलाई सम्मानसहित पुरस्कृत गरेको हो । पौडेललाई एक समारोहका बीच सम्मान गर्दै उक्त पुरस्कार प्रदान गरिएको हो । गत वर्षदेखि स्थापित पुरस्कार कोरोना महामारीका कारण रोकिएको थियो । दोसल्ला,सम्मानपत्रसहित पौडेलले नगद रु ११ हजार १ सय ११ रुपैयाँ प्राप्त गरेकी छन् । उनी कान्तिपुर दैनिकमा कार्यरत छन् ।

Advertisement

पौडेललाई रोटरी क्लब अफ रुपन्देहीका इमिडियट पास्ट लेडी सृष्टि अधिकारी , इमिडियट पास्ट प्रेसिडेन्ट गौतम भुसाल र रोटरी ईन्टरनेशनल डिस्टिक्रट ३२९२ नेपाल -भुटानका डिस्टिक्रट गभर्नर इलेक्ट जितेन्द्र बहादुर भण्डारीले संयुक्त रुपमा दोसल्ला र सम्मान पत्रले सम्मान गर्दै चेक प्रदान गरि पुरस्कृत गरेका थिए । सामाजिक सेवामा समर्पित हुँदै आएको रुपन्देहीको तिलोत्तमा स्थित रोटरी क्लब अफ रुपन्देहीले रुपन्देहीमा रहेर सामाजिक क्षेत्रमा सक्रिय रुपमा कलम चलाएकामा पौडेललाई पुरस्कार प्रदान गरिएको बताउँदै आगामी वर्षहरुमा पनि निरन्तरता दिइने पुरस्कार छनोट समितिका संयोजक बिष्णु पौडेलले बताए ।

विगत ९ वर्षदेखि सामाजिक सेवामा समर्पित हुँदै आएको रुपन्देहीको तिलोत्तमा स्थित रोटरी क्लब अफ रुपन्देहीले स्थापना गरेको पत्रकारिता पुरस्कारबाट सम्मानित हुने उनी पहिलो पत्रकार रहेको क्लबका वर्ष २०२०/२१ का अध्यक्ष गौतम भुसालले बताए ।

उनले भने, म आफैँ पनि बिगत १०वर्षदेखि सञ्चार क्षेत्रसँग आवद्ध रहेको र सामाजिक संघ–संस्थाहरुका गतिविधिहरु सञ्चारकर्मीहरुलेनै आम जनमानसमा सहजै पुर्याउन महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने हुँदा आफ्नै कार्यकालमा सामाजिक पत्रकारिता पुरस्कार स्थापना गर्ने सोँच अनुरुपनै स्थापना गरेका हौं।’ पुरस्कार क्लबका निवर्तमान अध्यक्ष गौतम भुसालले आफ्ना स्वर्गिय हजुरबुवा–हजुरआमाको स्मृतिमा स्थापना गरेका हुन् ।

पुरस्कार ‘विश्व स्वतन्त्र पत्रकारिता दिवस’को अवसरमा क्लबका तर्फबाट हरेक वर्ष एक जना पत्रकारलाई प्रदान गरिने क्लबले जनाएको छ ।पत्रकार पौडेललाई पनि गत ‘विश्व स्वतन्त्र पत्रकारिता दिवस’को अवसरमा चयन तथा पुरस्कृत गरिने घोषणा गरिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङको तुलसीपुर पूर्णखोप सुनिश्चिता उपमहानगर कोरोना संक्रमढा बढ्यो, बधुबार थपिए ११३ संक्रमित दार्चुलामा तुइनबाट खसेर किशोर बेपत्ता तुलसीपुरको फोहोरबाट प्राङ्गारिक मल उत्पादनको तयारी भारत र कुवेतमा महिला बेचबिखन गर्ने कार्यमा संलग्न तीन जना पक्राउ प्रदेश र प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न १० अर्ब खर्च हुने मंसिर २ मा एकै चरणमा प्रदेश र प्रतिनिधिसभाका निर्वाचन गर्न सिफारिस भात पकाउन नेपालीले वर्षेनी किन्छन् ५१ करोडभन्दा बढीको राइस कुकर मैले सीसीटिभीको फुटेज डिलिट गरेको छैन, यसको ज्ञान पनि छैन : शर्मा अर्थमन्त्री शर्माले दिए राजीनामा अर्थमन्त्री शर्माको भाषण एमालेद्वारा बहिस्कार बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते अर्थमन्त्री शर्माले राजीनामा नदिएसम्म उनको कुरा सुन्दैनौं : भट्टराई यु-२० टिममा स्थान बनाउन डेनमार्कदेखि काठमाडौंसम्मकाे यात्रा अर्थमन्त्रीमाथि छानबिन गर्न ११ सदस्यीय संसदीय समिति गठन जोनसनलाई एकपछि अर्को झट्का, थप दुई मन्त्रीले दिए राजीनामा ४४ वर्षअघि लेखिएको मेसेज फेला परेपछि… असार २६ गते सार्वजनिक विदा चौधरी ग्रुपको स्पष्टीकरणः बजेट निमार्णमा हाम्रो कुनै संलग्नता छैन, छानबिन होस् वीरगञ्ज महानगरले घटायो सम्पत्ति करको दर