३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

बुुटवल । पूर्ण रूपमा सञ्चालनमा आउन नसकेका ५ वटा अक्सिजन प्लान्टको उत्पादन क्षमता बढाउन आवश्यक सहयोगका लागि नेपाली सेनाले प्राविधिक सैनिक जनशक्ति खटाएको छ ।

Advertisement

काठमाडौंको थानकोटको अक्सटिच, काभ्रेको पनौतीको नवज्योति, रुपन्देहीको छिपागढको शंकर अक्सिजन, ठुटीपीपलको लुम्बिनी र लुम्बिनी अक्सिजन प्लान्ट सञ्चालनका लागि जनशक्ति खटाइएको हो ।

सैनिक जनसम्पर्क तथा सूचना निर्देशनालयका अनुसार कोभिड–१९ संक्रमण नियन्त्रण तथा व्यवस्थापन केन्द्र (सीसीएमसी) सँगको सहकार्यमा अधिकृतको कमान्डमा ५० जनाको दक्ष जनशक्ति खटाइएको छ । थानकोटस्थित अक्सटिच अक्सिजन प्लान्टको ८० घनमिटर क्षमता छ ।

प्लान्टको उत्पादन क्षमता बढाउन आवश्यक सहयोगका लागि सात जना खटाइएको छ । पनौतीस्थित नवज्योतिमा रहेका दुइटा प्लान्टको उत्पादन क्षमता १५० घनमिटर रहेको छ । त्यसका लागि आठ जना सैनिक जनशक्ति पठाइएको सेनाले जनाएको छ ।

रुपन्देही छिपागढको शंकर अक्सिजन प्लान्टको दैनिक ५५०, ठुटीपीपलस्थित लुम्बिनीले दैनिक २८८ र बागदुरास्थित लुम्बिनीको पनि २८८ गरी १ हजार १२६ सिलिन्डर उत्पादन क्षमता रहेको छ ।

सैनिक प्रवक्ता सन्तोषबल्लभ पौडेलले यी ३ वटा अक्सिजन प्लान्टको उत्पादन क्षमता बढाउन आवश्यक सहयोगका लागि अधिकृत तहको कमान्डमा ३५ जना खटाइएको जानकारी दिए ।अक्सिजनको उत्पादन बढेसँगै कोरोना संक्रमितको उपचारमा सहज हुने अपेक्षा गरिएको छ ।

यसैबीच, सेनाले हवाई र स्थलमार्गबाट गरी ९३० अक्सिजन ग्यास सिलिन्डर ढुवानी गरेको छ । काठमाडौंमा अक्सिजनको अभाव भएपछि विराटनगर, इटहरी, पोखरा, बारा लगायतका क्षेत्रबाट काठमाडौं ल्याइएको हो । गोरखापत्र दैनिकमा खबर छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

काँग्रेसको अबरोधले तिलोत्तमामा मत गणना रोकियो, धाधली भएको आरोप लगाउँदै नाराबाजी भरतपुरमा रेनु विजय सुवेदी भन्दा ५९ मतले अघि गाउँपालिकाका निवर्तमान अध्यक्ष वडा सदस्यमै पराजित ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा