४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

परासी । पश्चिम नवलपरासीको परासी स्थीत जिल्लाकै ठूलो अस्पतालको रुपमा रहेको पृथ्वी चन्द्र अस्पतालमा दैनिक कोरोना संक्रमितको मृत्यु हुँदै आएको छ । तर अझै पनि अस्पतालमा सामान्य अक्सिजन सुविधा बाहेक अन्य सुविधा विस्तार हुन सकेको छैन् । अस्पतालमा एक महिनाको अवधिमा झण्डै २० जनाको मृत्यु भईसकेको छ ।

अधिकांशलाई उच्च गति अर्थात एचडियुबाट अक्सिजन दिनुपर्ने अवस्था छ तर अस्पतालमा त्यो व्यवस्था नहुँदा कतिपय संक्रमितले अकालमा ज्यान गुमाउनु परेको छ । अस्तालमा उच्च गतिको अक्सिजन सेवाको लागी तयारी भएपनि बजेट अभाव रहेको अस्पताल व्यवस्थापन समितको भनाई छ । यसै क्रममा सोबार मात्रै लुम्बिनी प्रदेश सरकारले पृथ्वी चन्द्र अस्पतालमा एचडियु सेवा सञ्चालनका लागी १५ लाख रुपैयाँ बजेट निकासा गरेको छ ।

एचडियु सेवा संञ्चालन र कोरोना संक्रमितको व्यवस्थापनका लागि भन्दै १५ लाख रुपैयाँ प्राप्त भएको अस्पताल विकास समितिका अध्यक्ष जगदिश चौधरीले जानकारी दिए तर सो रकम एचडियु सहितको सेवा विस्तारका लागी अप्रर्याप्त रहेको उनको भनाई छ ।
एक करोड बढिको बजेट माग गरिएको थियो । त्यसमा पनि घटाएर ७० लाख रुपैयाँ प्राप्त हुने चर्चाका बीच सोमबार १५ लाख रुपैयाँ मात्रै प्राप्त भएपछि अस्पतालमा सेवा विस्तारमा समस्या हुने व्यवस्थापन समितिको भनाई छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिद्धार्थनगर प्रमुखमा कांग्रेसका इश्तियाक, उपप्रमुखमा एमालेकी उमा विजयी रुपन्देहीको ओमसतिया अध्यक्षमा एमालेका यादव विजयी एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई