२ भाद्र २०७९, बिहीबार

Aug 18, 2022

बुटवल । बुटवलमा सुनको पिञ्जडा नामक नाटक मञ्चन हुने भएको छ । बागेश्वरी संगितालयको प्रस्तुती रहने नाटक सोमबार साँझ मञ्चन गरिने भएको हो । २ महिनाको अभ्यासपछि नाटक मञ्चन गर्न लागेको नाटकका निर्देशक रामकुमार पुडासैनीले बताए । बागेश्वरी संगितालयको ठिएटरमा सोमबार साँझ साढे ५ बजे मञ्चन हुने नाटकको तयारी पूरा भएको उनले जानकारी दिए ।

बाल मनोवैज्ञानीकमा आधारित रहेर नाटक निर्माण गरिएको उनले बताए । प्रजातान्त्रिक मूलुकमा जनताले कसरी प्रजातन्त्रको अनुभूति गरेका छन् र यसको प्रभाव बालबालिकामा कस्तो परेको छ भनेर नाटकले देखाउन खोजेको निर्देशक पुडासैनीको भनाइ छ । नाटक ९० मिनेटको रहने र १४ जना पात्रको अभिनय रहेको छ । नाटकबाट आर्थिक रुपमा फाईदा नभएपनि समाजमा जनचेतना फैलाउने र कलाकार उत्पादन गर्ने लक्ष्य रहेको बागेश्वरी संगितालयका प्रिन्सिपल सुरेश सेन्चुरीले बताए ।

काठमाण्डौं केन्द्रीत मात्र भएको रंगमञ्चलाई मोफस बाहिरका दर्शकलाई देखाउने गरी तयार गरिएको जानकारी दिए । नाटकमा पात्रले जिवन्त नाटक प्रस्तुत गर्ने भएकाले दर्शक यस तर्फ आकर्षित हुने उनले विश्वास दिलाए । नाटक ९ गतेसम्म चल्ने छ । नाटक हेर्नको लागि सर्वसाधारणका लागि २ सय र विद्यार्थीका लागि सय रुपैयाँ टिकट शुल्क लाग्ने बागेश्वरी संगितालयले जानकारी दिएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पूर्व-पश्चिम राजमार्गमा बसको ठक्करबाट अटो रिक्सामा सवार ३ जनाको मृत्यु, एक घाइते मौसम : लुम्बिनीका केहि स्थानमा मेघ गर्जनसहित मध्यम वर्षाको सम्भावना कलंकीको खसीबजार हटाउन काठमाडौं महानगरको १५ दिने अल्टिमेटम प्रतिनिधिसभा बैठक : नागरिकता विधेयक संसोधन नगरी आजै पारित गर्ने तयारी यस्ता छन् धरानका मेयर हर्क साम्पाङका १०० दिनका १३ काम काठमाडौंको फोहोर व्यवस्थापनमा चारबुँदे सहमति पशुआहारका लागि गाउँकै उद्योगमा उत्पादन भएको ‘साइलेज’ प्रयोग ‘भारत गौरव पर्यटक रेल’ दोस्रो पटक जनकपुरधाम आउँदै लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन