१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

बुटवल । तिनाउ गाउँपालिका वडा नं २ का युवा महिलाहरुलाई लक्षित गरि मागमा आधारित तालिमहरु सञ्चालन गरेपछि स्थानीहरु खुशी भएका छन् । गरिवी निवारणका लागि उद्यम विकास कार्यक्रम अन्तरगत यो वर्ष तिनाउ २ र ५ मा सिपमूलक कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएपछि खुशी भएका हुन् । तिनाउ २ को बुढासटकमा १३ जनाले सिलाई कटाई तालिम लिईरहेका छन्।

तिनाउ २ बगाहमा १० जनाले डल ,कुशन बनाउने तालिम लिईरहेका छन् भने बुधबार तिनाउ २ घोडबासमा ३ महिने सिलाई कटिङ तालिमको उद्घाटन तिनाउ गाउँपालिका प्रवक्ता राजेश श्रेष्ठले कल चलाएर उद्घाटन गरेका छन् । त्यहाँ १२ जनाको सहभागिता रहेको छ।त्यस्तै बुधबार नै तिनाउ २ नुवाकोटमा बुटिक र सिलाई कटिङ तालिमको उद्घाटन प्रवक्ता श्रेष्ठले गरेका छन् ।

अझै तिनाउ २ देउलेमा ड , कुशनको तालिम सञ्चालन गरेर यहाका युवा महिलाहरूलाई उद्दमी बनाई आत्म निर्भर गराउने लक्ष रहेको प्रवक्ता श्रेष्ठले बताए । सो उद्घाटन कार्यक्रममा तिनाउका प्रमुख प्रशासकीय अभिकृत सुन्दर श्रेष्ठ ,फोकल पर्सन तुल बहादुर घर्ती, अञ्जु क्षेत्री र प्रशिक्षक अनिता थापाले तालिमको सफलताको शुभकामना दिएका थिए।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अछामको जनसंख्या साढे २८ हजारले घट्यो अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा लासमा पनि दलालको नङ्ग्राः एउटै मृतकको १० लाख झ्याम् विपद्का विभिन्न घटनामा परी २४ घण्टामा दुई जनाको मृत्यु, १० जना घाइते मृतकका परिवारलाई साढे चार लाख बीमा रकम जिप दुर्घटनामा दुई जनाको मृत्यु, एक घाइते कोभिड खोप नलगाएको भन्दै अस्पतालद्वारा विरामीको मुटु प्रत्यारोपण गर्न अस्वीकार