९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

बुटवल । तिनाउ गाउँपालिका वडा नं २ का युवा महिलाहरुलाई लक्षित गरि मागमा आधारित तालिमहरु सञ्चालन गरेपछि स्थानीहरु खुशी भएका छन् । गरिवी निवारणका लागि उद्यम विकास कार्यक्रम अन्तरगत यो वर्ष तिनाउ २ र ५ मा सिपमूलक कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएपछि खुशी भएका हुन् । तिनाउ २ को बुढासटकमा १३ जनाले सिलाई कटाई तालिम लिईरहेका छन्।

तिनाउ २ बगाहमा १० जनाले डल ,कुशन बनाउने तालिम लिईरहेका छन् भने बुधबार तिनाउ २ घोडबासमा ३ महिने सिलाई कटिङ तालिमको उद्घाटन तिनाउ गाउँपालिका प्रवक्ता राजेश श्रेष्ठले कल चलाएर उद्घाटन गरेका छन् । त्यहाँ १२ जनाको सहभागिता रहेको छ।त्यस्तै बुधबार नै तिनाउ २ नुवाकोटमा बुटिक र सिलाई कटिङ तालिमको उद्घाटन प्रवक्ता श्रेष्ठले गरेका छन् ।

अझै तिनाउ २ देउलेमा ड , कुशनको तालिम सञ्चालन गरेर यहाका युवा महिलाहरूलाई उद्दमी बनाई आत्म निर्भर गराउने लक्ष रहेको प्रवक्ता श्रेष्ठले बताए । सो उद्घाटन कार्यक्रममा तिनाउका प्रमुख प्रशासकीय अभिकृत सुन्दर श्रेष्ठ ,फोकल पर्सन तुल बहादुर घर्ती, अञ्जु क्षेत्री र प्रशिक्षक अनिता थापाले तालिमको सफलताको शुभकामना दिएका थिए।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सर्वोच्चले राष्ट्रपतिसँग माग्यो लिखित जवाफः विधेयक किन प्रमाणीकरण नगरेको ? अर्थमन्त्री शर्मा भन्छन्- कर्णालीकाे विकासमा कृर्षिकाे भूमिका महत्वपूर्ण छ जुवातास खेलिरहेको अवस्थामा छुट्टाछुट्टै स्थानबाट ३५ जना पक्राउ सिद्धार्थ बैंकको दसैं योजना : अनलाइन कारोबार गर्दा २० प्रतिशत क्यास ब्याक पाउने राष्ट्रपतिविरुद्धको रिट न्यायाधीश फुयालको इजलासमा शालनालसहित शिशुको शव भेटियो भरतलाई भाग्यको साथ: बज्रपातमा ३५ करोडको चिट्ठा बढ्यो भीड, बढेन व्यापार जिप चलाउँदै गरेका चालकलाई बोलाएर कुटपिट घट्यो सुनचाँदीको मूल्य डेंगु महामारी नियन्त्रण गर्न सरकारले विशेष ध्यान दिनुपर्छः सिंह केन्द्रीय बैंकले १२ अर्बको ट्रेजरी बिल जारी गर्ने तुलसीपुरमा मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदलयात्रीको मृत्यु ट्याक्सी र स्कुटर ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु दसैँमा दुर्गम क्षेत्रमा अत्यावश्यक खाद्यन्न अभाव हुन दिन्नौँ: खाद्य कम्पनी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च एमाले देशको ठूलो पार्टी बन्छ: अध्यक्ष ओली सकियो सोह्र श्राद्ध, पितृ विसर्जन गरिँदै उडानमा यात्रुले परिचरलाई कुटेपछि … अरिङ्गाल पोल्ने क्रममा एकको मृत्यु, पाँच जना घाइते