ताजा अपडेट »

बारीमा पाल टागेर छोराको काजकिरिया

विहीबार, २९ फागुन २०७६, १० : ४१
12 Shares

तुलसीपुर । दाङमा एक ब्यक्तिले छोराको काजकिरिया बारीमा गरेका छन् । बबई गाउँपालिका २ निवासी २६ बर्सिया अरुण परिवारको क्यान्सर कारण यहि २७ गते मृत्यु भएपछि ७२ बर्षीय बुवा जोक बहादुर परियारले बबई ३ हंसपुरमा आफन्तको बारीमा बसेर काजकिरिया गरेको स्थानीय नेब बहादुर खड्काले बताए ।

जोक बहादुरको आफ्नो घर नभएको र अहिले पनि आफन्तको घरको बारदलीमा बस्दै आएकाले बारीमा पाल टाकेर किरिया गरेको खड्काले बताए । परियारका ३ छोरामध्य कान्छा छोराको क्यान्सरका कारण मृत्यु भएको हो, उनले भने, बस्नलाई बास छैन्, उनीहरुको नाममा कतै पनि एक धुर जग्गा छैन् । अर्काको घरमा साहार लिएर बस्दै आएकाले कसरी उपचार गर्ने ? उपचार नपाएर नै अरुणको मृत्यु भएको हो । परियारका जेष्ठा छोरा विदेश र माइलो छोरा भारतमा छन् । जेष्ठा छोराका परिवार पनि अकैको घरमा बस्ने गरको छन् । अरुण चौपारीमा मृत अवस्था भेटिएका स्थानीय खड्काले बताए । परियारको उपचारको लागि कतैबाट सहयोग भएको थिएन, बबई गाउँपालिका वडा नम्बर २ ले आर्थिक सहयोगको लागि कागज बनाई दिएको थियो ।

काजकिरिया र दाहासंस्कार गर्नको लागि खड्का र अर्का स्थानीय टोपेन्द्र थापाले आर्थिक सहयोग गरेको खड्काले बताए ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।