१७ चैत्र २०७९, शुक्रबार

Mar 31, 2023

तुलसीपुर । विवाहको पहिलो दिन नै दुलाहा जेलमा भन्दा सबैलाई आश्चर्य लाग्छ सक्छ । तर दाङ्गमा दुलही लिनका लागि वाजागाजाका साथमा गएका घोराही उपमहानगरपालिका वडा नम्वर १३ का एक व्यक्ति विहेकै दिन प्रहरी खोरमा परेका छन् ।

घोराही उपमहानगरपालिका वडा नम्वर १४ को ढोडेनीमा दुलही लिनका लागि बाजागाजाका साथमा गएका ३० वर्षिय कृष्णबहादुर केसीलाई बालिकासँग विवाह गर्न लागेको भन्दै प्रहरीले पक्राउ गरेको हो । बालविवाह हुन लागेको भन्ने खवरका आधारमा आएको प्रहरीले उनलाई मण्डपबाटै पक्राउ गरेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङ्गका प्रवक्ता सुमित खड्काले जानकारी दिए । १८ वर्षिय बालिकालाई विवाह गर्न लागेको भन्दै उनलाई पक्राउ गरिएको थियो । दुलाहाका साथमा घोराही उपमहानगरपालिका १४ ढोरेनी निवासी दुलहीका वुवा ४६ बर्षका बसन्त भण्डारीलाई पनि पक्राउ गरेको जनाइएको छ । पक्राउ परेका दुलाहा र दुलहीका वावु विरुद्ध मुलुकी अपराध संहिता २०७४ को दफा १७३ वमोजिम बाल विवाह गर्न नहुने कसुरमा मुद्दा चलाएको पनि प्रवक्ता खड्काले जानकारी दिए ।

दुलहीलाई भने आमाको जिम्मा लगाइएको छ । नेपालको मुलुकी संहितामा २० बर्ष नपुगी विवाह गर्न नपाईने कानुनी व्यवस्था छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

उपनिर्वाचन : तनहुँ र बारामा २६ दल दर्ता पार्टीभित्र भागवण्डा नमिलेपछि काँग्रेसले बुझायो चार मन्त्रीको मात्रै नाम माल्टा पठाउने नाममा ठगी राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीबीच भेटवार्ता, दिउँसो ३ बजेका लागि शपथको तयारी दाइजाे प्रथा र महिला हिंसाविरुद्ध मधेशमा सडक नाटक प्रदर्शन एकैदिन तोलामा एक हजार रुपैयाँ बढ्यो सुनको भाउ लुम्बिनीमा राष्ट्रिय मिडिया सम्मेलन : पत्रकारिताको भूमिका परिवर्तन गर्न मन्त्री शर्माको आग्रह मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु बिमा कम्पनीहरूले लाइसेन्स नवीकरण गर्नु नपर्ने कोरोना जोखिम बढेपछि भारतबाट फर्किने निगरानीमा, सीमामा कडाइ अमेरिकी डलरको भाउ स्थिर रहँदा युरो बढ्यो आईपीओ निष्कासन गर्ने प्रस्तावसहित आज कान्तिपुर टेलिभिजनको विशेष साधारणसभा बस्दै भारत पुगेर उपचार गराइरहेका क्यान्सर पीडित राईलाई १७ लाख जुट्यो माेटरसाइकल दुर्घटनामा २ जनाकाे मृत्यु जितगढीदेखि सुरु भयो ‘राइड टु रानीमहल सिजन-३’ ६ दशकपछि भरतपुर विमानस्थल स्तरोन्नति र विस्तार गरिँदै अब स्थानीय पालिकाबाटै पुनः श्रम स्वीकृति र व्यक्तिगत श्रम स्वीकृतिको आवेदन कर्णालीका मुख्यमन्त्री शर्माले विश्वासको मत लिँदै प्रधानमन्त्री थ्री नेसन्स कपको फाइनल आज, नेपाल र लाओस भिड्दै आजदेखि इण्डियन प्रिमियर लिग ‘आईपीएल’