१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

युके । गुल्मीको मुसिकोट नगरपालिका र मालिका गाउँपालिकाबाट युकेको वैदेशिक रोजगारमा पुगेकाहरुले त्यहाँ नौमती बाजा संरक्षण र प्रचारका लागि मालिका बाजा समूह गठन गरेका छ्न । सोही समूह र अन्य संघ संस्था मिलेर जनबादी गायक जीवन शर्मालाई युकेको सुन्दर नगरी स्कट्ल्याण्डको एडिम्वरा शहरमा निम्ताई उनको सम्मानार्थ भव्य सास्कृतिक कार्यक्रमको आयोजना गर्दै छ्न ।

Advertisement

अर्को हप्ताको सोमबार अर्थात अक्टोबर ९ तारिख्स्को साझ जीवन शर्मा एकल सास्कृतिक साझको आयोजना गरिएको हो । गैर आवासिय नेपाली संघ स्कट्ल्याण्ड राज्य समन्वय परिषद, नेपाल स्कट्ल्याण्ड एसोसिएसन, नेपाली फाइफ कम्युनिटी , नेपाल स्कट क्लव, ग्लास्गो नेपाली एसोसिएसन र मालिका नौमति बाजा समुहको संयुक्त यस्तो कार्यक्रमको आयोजना गरेको हो । समाजसेवी तथा स्कट क्लबका अध्यक्ष धन केसीको संयोजकवमा हुन लागेको कार्यक्रम उप्त दिन ;fFem ५ बज देखी राती १० बजेसम्म सन्चालन हुने केसिले जानकारी दिए ।

उनले कार्य्क्रम स्थल गुड कम्पेनियन्स2-4 ऑक्सगन्स बैंक एडिनबर्ग, ईएच13 9जेट मा सम्पन्न हुने बताए । एनआरएन युेकेका पूर्वसचिव तारानाथ भण्डारी भन्छ्न – नेपालको जन आन्दोलन र नेपाललाइ प्रजातान्त्रिक प्रणाणीमा विकसित गर्नुपर्छ र मजदुर किसान देखी थिचोमिचोमा परेका आम जनसमुदाय सक्रियताका साथ एकजुट भै अघि बढ्नुपर्छ भन्ने सन्देश पनि यस कार्यक्रमले छर्ने हामीले अपेक्षा लिएका छौ । जीवन शर्माका गीतहरुको प्रभावले कैयन युवाहरु जनयुद्धमा होमिए, कैयन अभियन्ताहरु प्रधानमन्त्री र मन्त्रीहरु बने,कतिले देशको परिवर्तनको लागी आफ्नो ज्यानको आहुती दिए त कैयन युवाहरु देशमा भएको धरपकड र जोखिम सहन नसकि बिदेशिन बाध्य भए ।

जीवन शर्माको जनबादी गितहरुले नेपालको परिवर्तनको आन्दोलनमा एउटा मिर्चाको भुमिका खेलेको र आम जनता प्रति सद्भाव छर्न समेत सफल भएकोले उहाँको योगदान स्वरुप उहाँलाई सम्मान समेत गन लागिएको भण्डारीको भनाई छ ।सम जीवन शर्माको स्कटल्याण्डमा हुने ऐतिहासिक कार्यक्रममा सहभागी हुन कार्यक्रम संयोजक केसिले सबैसंग अनुरोध गरेका छ्न । त्यस क्रममा गायक शर्माले पारिबारिक भेटघाट समेत गर्ने बताईएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

युद्दबिराम लगत्तै गाजामा इजरायली हमला, अहिलेसम्म २१ काे मृत्यु जनमत पार्टीको वडा अधिवेशन आजबाट सुरू, प्रदेश अधिवेसन बैशाखमा शिवम् होल्डिङ्सले आईपिओ निष्कासन गर्ने जाजरकोट भूकम्प : अस्थायी आवासको पहिलो किस्ता वितरण प्रारम्भ हमास र इजरायलबीच युद्ध सुरु, युद्धविराम सम्झौता समाप्त जनप्रतिनिधिहरुको विवादका कारण गाउँसभा भएन मङ्सिरमा बिहेका ६ वटा लगन बाँकी आयल निगममा ३१ पदका लागि नयाँ कर्मचारीको माग सेलरोटी पकाउँदा इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी भूकम्प प्रभावितलाई दोस्रो किस्ताको रकम दिन ढिलाइ गरिँदैन : गृहमन्त्री