१० आश्विन २०८०, बुधबार

Sep 27, 2023

मस्को । उत्तर कोरियाका तानाशाह किम जोङ उन आफ्नो सुरक्षाका कारण प्रायः चर्चामा रहन्छन् । अहिले उनी रुसमा छन्, जहाँ उनको सुरक्षाको विशेष ध्यानाकर्षण भइरहेको छ । रुसका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनलाई भेट्न उनी विशेष बुलेट प्रुफ ट्रेनबाट रुस पुगेका थिए ।

Advertisement

यसैबीच सामाजिक सञ्जालमा एउटा भिडियो निकै भाइरल भइरहेको छ, जसले किम जोङ आफ्नो सुरक्षालाई लिएर कत्तिको चिन्तित छन् र मित्रताको दाबी गर्ने रुसको सुरक्षा प्रणालीमा उनलाई कति विश्वास छ ? भन्ने प्रमाण बाहिरिएको छ ।

वास्तवमा पुटिनसँगको बैठक अघि किमका सुरक्षा अधिकारीहरूले उनको कुर्सीको राम्रोसँग निरीक्षण गरे। कुर्सीलाई राम्ररी सेनिटाइज गरिरहेको एउटा भिडियो भाइरल भइरहेको छ । कोमर्सेंट पत्रिकाको रिपोर्ट अनुसार उनको कुर्सी पनि विकिरण वा कुनै प्रकारको खतरा छैन भनेर सुनिश्चित गर्न स्क्यान गरिएको थियो।

भिडियोमा सेतो पन्जा लगाएका उत्तर कोरियाली सुरक्षा अधिकारी किम जोङको कालो कुर्सी पुछ्दै र त्यसमा अज्ञात पदार्थ छर्किरहेको देख्न सकिन्छ। साथै, क्रेमलिनका एक कर्मचारीले पनि उत्तर कोरियाली सुरक्षा अधिकारीलाई सहयोग गरेको देखिन्छ। भिडियोमा एक व्यक्ति मेटल डिटेक्टरले कुर्सी स्क्यान गरिरहेको पनि देख्न सकिन्छ ।

समाचार अनुसार किमको तौललाई ध्यानमा राखेर कुर्सीको क्षमता पनि जाँच गरिएको थियो । वास्तवमा, उत्तर कोरियाली नेताको वजन १४० किलोग्राम छ। यस्तो अवस्थामा उनीहरु बस्नका लागि कुर्सीको विशेष ख्याल राखिएको हुन्छ । 

सो अनुसन्धान पूरा भएपछि तुरुन्तै पुटिन र किमबीच भेटवार्ता भएको थियो, जहाँ दुई नेताबीच सैन्य सहयोगका सम्भावनाहरूबारे छलफल भएको थियो। यसै क्रममा रुसले उत्तर कोरियालाई स्याटेलाइट बनाउन सहयोग गर्ने संकेत गरेको छ ।

साथै, सो द्धिपक्षिय बैठकमा किम जोङ युक्रेन युद्धमा रुसलाई समर्थन गरेको देखिएका छन । उत्तर कोरियाली तानाशाह किम जोङ उनले भने, ‘रुस आफ्नो सार्वभौमिकता र सुरक्षाको लागि युद्ध लडिरहेको छ। हामी राष्ट्रपति पुटिन र रुसलाई सधैं समर्थन गर्नेछौं।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

साफ यू-१९ च्याम्पियनसिप फुटबल : भारतसँग नेपाल स्तब्ध बुटवलमा मिस डायमण्ड-२०२३ आयोजना बिहान कार्यालय पुगेपछि अनिवार्य योग–ध्यान गर्न कर्मचारीलाई गृहको निर्देशन बाँकेमा पाटेबाघ मृत फेला राष्ट्रियव्यापी पावरलिफ्टिङ्ग प्रतियोगिता एनवाईएफसी क्लासिक-२०२३ सम्पन्न संखुवासभाका कांग्रेस जिल्ला सभापति दिपक खड्काले दिए राजीनामा सेयर बजार १८.६० अंकले घट्यो सुन किन्ने बहानामा चोरी गर्ने चारजना पक्राउ चलचित्र परदेशी-२ को शिर्ष गीत ‘परदेशी छुकछुके रेलैमा..’ सार्वजनिक हत्या आराेपमा एकजना पक्राउ पर्यटन प्रर्वद्धनमा नीजि र सरकारी क्षेत्रको सहकार्य आवश्यक लागूऔषधसहित ९ जना पक्राउ रुपन्देहीका ३ सय ६० विद्यार्थीलाई शान्ती र सद्भावका लागि संबाद शिक्षा जुवा खेलिरहेको अवस्थामा १८ जना पक्राउ सालकको खपेटासहित चारजना पक्राउ बालिका बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ उपचार छाडेर चिकित्सक आन्दोलनमा, सुरक्षाको जिम्मा सरकारले लिन्छ : स्वास्थ्यमन्त्री बस्नेत नयाँ खिम्ती २२० केभी सबस्टेसनको क्षमता बृद्धि : विद्युत् खेर नजाने, निर्यात परिमाण बढ्ने प्रधानमन्त्री प्रचण्ड ल्हासामा घट्यो सुनचाँदीको मूल्य