ताजा अपडेट »

अमेरिकामा ९ घण्टा उडानमा आमाछोरी माथी निरन्तर यौन दुर्ब्यबहार

सोमबार, १५ साउन २०८०, १० : २४
54 Shares

न्यूयोर्क । अमेरिकामा डेल्टा एयरलाइन्समा यात्रा गर्दा एउटी महिला र उनकी १६ वर्षीया छोरीका लागि कष्टदायी समय बनेको रिपोर्ट बाहिर आएको छ । 

९ घण्टाको लामो उडानमा आमा छोरीको छेउमा बसेका यात्रुले यौन दुव्र्यवहार गरेको आरोप छ । यस सम्बन्धमा परेको मुद्दामा डेल्टा एयरलाइन्सको विमानमा सवार यात्रुले कम्तीमा १० पटक मदिरा (भोड्का) सेवन गरेको र पूर्ण मादक पदार्थ सेवन गरेको दाबी गरिएको छ ।

यस क्रममा उनले ती आमा छोरीलाई धेरै पटक गलत तरिकाले छोएका थिए । उक्त व्यक्तिको यस्तो अभद्र व्यवहारका कारण युवती डराए र उनलाई घाँटी दुख्न थालेको आरोप छ । उडान परिचरले उनको गुनासो बेवास्ता गरेका थिए । 

जेएफके एयरपोर्टबाट झण्डै नौ घण्टाको कष्टपूर्ण यात्राको क्रममा आमा छोरी जोडीले दुर्व्यवहार गर्ने सहयात्रीलाई रक्सी नखान आग्रह गरे । ब्रुकलिन फेडरल कोर्टमा दायर गरिएको मुकदमा कागजातहरू अनुसार परिचारकले उनीहरूको अनुरोधलाई बेवास्ता गरेका थिए ।

यो घटना पुरानो हो, जो अदालतमा बहस भइरहेको छ । २६ जुलाई २०२२ मा परिवारका वकिल इभान ब्रस्टेनले यात्राको बारेमा भने, ‘उनीहरूलाई उडान गर्न आदेश दिने डर केवल एक दुःस्वप्न थियो, जुन पूर्ण रूपमा रोक्न सकिने थियो तर रोकिएन ।’ 

जेएफके एयरपोर्टबाट करिब नौ घण्टाको यात्रामा उडान परिचारकले सहायताको लागि दुईको अनुरोधलाई ‘स्पष्ट रूपमा बेवास्ता’ गर्‍यो, जसमा दुरुपयोगकर्तालाई मदिरा दिने समावेश थियो ।  फ्लाइट स्टाफलाई कथित रूपमा एक व्यक्तिलाई भोड्का खुवाएको आरोप लगाइएको छ जुन पहिले नै मादक देखिन्थ्यो।
 

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।