१४ चैत्र २०७९, मंगलवार

Mar 28, 2023

बुटवल । पाल्पा तिनाउ गाउँपालिका-३ को पर्यटकीय क्षेत्र नुवाकाेटमा रहेकाे बेवरेचिउरी गाैंडा सामुदायिक वन उपभोक्ता समूहले राष्ट्रिय डढेलाे नियन्त्रण सप्ताहव्यापी कार्यक्रम अन्तर्गत शनिवार आफ्नाे सामुदायिक वनमा निर्माण गरिएका अग्निरेखाहरुकाे सरसफाई तथा पतझरहरुलाई व्यवस्थापन गर्ने काम सम्पन्न गरेकाे छ ।

Advertisement

पर्यटकीय क्षेत्रमा पर्ने आफ्नाे सामुदायिक वनमा कुनैपनि कारणले डढेलाे लाग्न नदिन समूहले प्रत्येक वर्ष डढेलाे नियन्त्रण सप्ताहमा यस्तै कार्यक्रम गर्दै आएकाे समुहकी सचिव हरिकला कुमालले बताईन् । साथै वनकाे संरक्षण र सम्वर्धनका लागि आफ्नाे वन समूहले झाँडी सरसफाइ,अग्निरेखा निर्माण र डढेलाे नियन्त्रण सम्बन्धि सचेनामूलक अभियान सञ्चालन गर्दै आएकाे उक्त वन समूहका अध्यक्ष जुद्वबहादुर थापाले जानकारी गराए ।

रुपन्देही र पाल्पाकाे सीमानामा पर्ने उक्त सामुदायिक वन डढेलाे जाेखिम क्षेत्रमा रहेकाेले त्यहाँका उपभोक्ताहरु डढेलाे नियन्त्रणका लागि सधैं  सचेत भई चाेरी सिकारी तथा चाेरी निकासीबाट सदैव चनाखाे हुनुपर्ने सामुदायिक वनहरुकाे छाता संगठन सामुदायिक वन समन्वय समिति,तिनाउका वरिष्ठ उपाध्यक्ष दलबहादुर गुरुङले बताए ।

सामुदायिक वन समन्वय समिति,तिनाउ पाल्पाले डढेलाे नियन्त्रण सप्ताहव्यापी कार्यक्रमकाे अन्तिम दिन चैत्र ७ गते कचलमा डढेलाे नियन्त्रण आमसभा गर्ने भएकाे छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु लागुऔषधसहित १० जना पक्राउ लटरम्म फूलेको आँपमा फड्के किराको प्रकोप बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ विश्वप्रकाश शर्माले भने- गणतन्त्रमा विरोधीको मुख थुन्न पाइँदैन, युवालाई अविलम्ब रिहा गर जनताले चाहे अर्को पार्टी खोल्न सक्छु : भीम रावल मिटरब्याज पीडितसँग वार्ता गर्न समिति गठन, विधेयक दर्ताबारे मन्त्रिपरिषद्को बैठकमा निर्णय हुने एकीकृत समाजवादीको सचिवालय बैठक आह्वान घट्यो सुनकाे भाउ नायक शिव श्रेष्ठले पोडकास्ट चलाउने एमाले एक्लनु षडयन्त्रको शिकार कि नेतृत्वको कमजोरी ? प्रमोद खरेलको ‘कर्मै मेरो रैछ खोटी’मा शिल्पा पोखरेल र विक्रम एमालेमै बस्न अन्तिम बिन्दुसम्म प्रयास गर्नेछु : भीम रावल खुलामञ्च निषेधित क्षेत्र होइन, खुलामञ्चमा राख्ने तयारी गरिनु शंकास्पद : मेयर शाह महालक्ष्मी विकास बैंकले ऋणपत्र निष्कासन गर्न धितोपत्र बोर्डबाट पायो अनुमति कृषि विकास बैंकको आज लाभांश प्रस्ताव पारित हुँदै साथीले चलाएको बन्दुक पडकिदा गुरुङको मृत्यु बैंकको रकम लुटेको आरोपमा पक्राउ तीन जनालाई डाँका मुद्धा राज्यको लगानी बालुवामा पानी : आफ्नो भवन छाडेर भाडाको घरबाट सेवा थ्री नेसन्स कप : नेपाल र भुटान भिड्दै