१२ चैत्र २०७९, आईतवार

Mar 26, 2023

गुल्मी । बेलायतमा पुगेर विभिन्न रोजगारी गर्ने गुल्मेलीहरु गृहजिल्ला गुल्मीका अपाङ्ग र असहाय बालबालिकाहरुलाई संस्थागत रुपमा सहयोग हस्तान्तरण गरेका छन् । बर्षऔं देखि बेलायतमा क्रियाशिल गुल्मी जिल्ला समाज युके र प्रथम नौमति बजा गुल्मी युके नामक संस्थाले यहाँका दुई संस्था मार्फत शनिवार अपाङ्ग र असहाय बालबालिकाहरुलाई आर्थिक सहयोग हस्तान्तरण गरिएको हो ।

Advertisement

यी दुई संस्थाले जिल्लाको रुरुक्षेत्र गाउँपालिका –१ रिडीमा रहेको अटिजम पाठशाला नेपालका असहाय बालबालिकाहरुलाई ३ लाख रुपैयाँ र यता सदरमुकाम तम्घासमा रहेको आशा अपाङ्ग केन्द्रलाई २ लाख भन्दा बढि सहयोग हस्तान्तरण गरेको हो । गुल्मी जिल्ला समाज युकेका अध्यक्ष बिर बलाल , उपाध्यक्ष तारा भट्टराई प्रबक्ता राधा खरेल , सल्लाहकार राजन श्रेष्ठ , कार्य समिति सदस्य राम पाण्डे , सल्लाकार सुरेश गौतमले ति दुबै संस्थामा सहयोग हस्तान्तरण गरेका हुन ।

आफुहरु घर आएको बेला अपर्झट कार्य समिति बिच छलफल गरि सहयोग गर्ने निर्णय गरिएको अध्यक्ष बलालले बताए । गुल्मी जिल्ला समाज युकेले आशा अपाङ्ग केन्द्रलाई एक लाख ५० हजार र प्रथम नौमति बाज गुल्मी युकेले ७२ हजार ४४५ रुपैया सहयोग गरेको हो । त्यस संस्थाका संस्थापक अध्यक्ष तथा नौमति बाजा समुहका संयोजक ओम थापा काउछा लगायतको कार्य समितिले विगत देखि गुल्मी जिल्लाका अपाङ्ग असहाय र विपदको बेला सहयोग गर्दै आएका छन ।

त्यस्तै त्यो सस्थाले नेपालको नौमति बजालाई संसारभर चिनाउँदै र बेलायती नागरिकलाई बाजा तालमा नचाउँदै विभिन्न कार्यक्रमबाट संकलित रकम बाट गृहजिल्लाको शैक्षिक र स्वास्थ्य क्षेत्रको विकासमा ठुलो टेवा पुराउँदै समेत आएका छन् । गुल्मी जिल्ला समाज युकेले झन बढि जिल्लाको शिक्षा, स्वास्थ्य क्षेत्रमा योगदान पुराउँदै आएको छ । हाल सम्म सो संस्थाले जिल्लाभर ५ वटा एम्वुलेन्स खरिद गरी हस्तान्तरण गरी सकेको छ । ती मध्ये आशा अपाङ्ग केन्द्रलाई दिईएको एम्वुलेन्स यति बेला बिग्रेर ग्यारेजमा थन्किएको देखे पछि अध्यक्ष बिर बलालले मर्मत गरी सञ्चलन गर्न ब्यक्तिगत रुपमा ५० हजार रुपैया प्रदान गरेका छन ।

उनले त्यतिले पनि नपुगे आफुले थप रकम दिने घोषणा समेत गरेका छन् । उनले पैसा भन्दा ठुलो मन भएको भन्दै सद्भाव साटेको बुझ्न जिल्लावासी संग आग्रह गरे । त्यस्तै उपाध्यक्ष तारा भट्टराईले सेवा नै धर्मको भावनाले ओतप्रोत भई धन भन्दा मन ठुलो बनाई मन संग मन साटेको धारण राखिन । रिडिको अटिजम पाठशाला नेपाललाई सो संस्थाका पदाधिकारीहरुले त्यस पाठशालाकी अध्यक्ष अमृता कँडेल र प्रमुख अतिथी रुरुक्षेत्र गाउँपालिका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीलाई तीन लाखको चेक हस्तान्तरण गरेका थिए ।

त्यस संस्थाका संस्थाका संस्थापक बिष्णु भण्डारीका अनुसार सोही कार्यक्रममा रुपाकोट निवासी गुल्मी जिल्ला समाज यु्केका सल्लाहकार मोती भण्डारी, रिडीका तारा सु्वेदी , विक्रम पोखरेल , क्याप्टेन सुरज गुरुङ्ग, धना राना , भिष्म ज्ञवाली सहित ७ जना आजिवन सदस्य बनेर सहयोग गरेका छन । यो सहित हाल सम्म जना आजिवन सदस्य बनेका छन । त्यस्तै , रुरुक्षेत्र –३ घर भई अमेरिकाको भर्जिनियमा बसोबास गर्ने लोकेश ज्ञवाली १२ लाखको र संस्थाकी अध्यक्ष अमृता कँडेलले एक लाखको अक्षयकोष स्थापना गरेकी छन् । सहयोगदाता सबैलाई रुरुक्षेत्र गाउँपालिका अध्यक्ष यदु ज्ञवालीले आभार प्रकट गर्दै धन्यवाद दिए ।

सो पाठशालामा अहिले १४ जना अटिजम रोगका बालबालिका पढ्ने गर्दछन । उनिहरुलाई घरबाट ल्याउन गाह्रो हुने भएकोले गाडी खरिद गर्नका लागि सबै संग सहयोगको आह्वान गरिएको संस्थापन बिष्णु भण्डारी बताउँछन । यता आशा अपाङ्ग केन्द्रलाई माथी उल्लेखित रकमको चेक संसथाका अध्यक्ष जनार्दन घिमिरे र उपाध्यक्ष गंगा रायमाझी लगायतलाई युकेबाट आएका पदाधिकारी प्रमुख अतिथी प्रमुख जिल्ला अधिकारी सागरमणि पाठकको रोहवरमा हस्तान्तरण गरेका थिए ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी पाठकले सहयोगदाता संस्थालाई धन्यवाद दिदै सहयोगलाई निरन्तरता दिन र आएको सहयोगलाई सहि सदुपयोग गर्न तथा पारदशी हुन संस्थालाई सुझाव दिएका थिए । कार्यक्रममा बोल्दै आशा अपाङ्ग केन्द्रका कार्य समित सदस्य रवि खरेल, उपाध्यक्ष गंगा रायमाझी र अध्यक्ष घिमिरेले गुल्मी जिल्ला समाज युके र प्रथम नौमति बाज गुल्मी जिल्ला युकेलाई धन्यवाद दिए । सो केन्द्रको स्थापना काल देखि बर्षेनी ती दुई संस्थाले निरन्तर सहयोग गर्दै आएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले अध्यक्ष ओलीले गरे लुम्बिनी भ्रमण २२ औं तिलोत्तमा गोल्डकपको उपाधि मनाङ मस्याङदीले जित्यो कांग्रेसलाई मजबुत बनाउन लागिपरेको छु : महामन्त्री थापा युवा र खेलाडीलाई सबैभन्दा बढी महत्व दिएको छु : प्रधानमन्त्री मुलुकको आर्थिक अवस्था आधा शताब्दी यताकै कमजोर स्थितीमा : पूर्व अर्थमन्त्री पौडेल आर्थिक मन्दीका कारण सुनसान बाँके बजार लागुऔषध बोकेर बुटवलदेखि पाल्पातर्फ जाँदै गरेका दुई युवा पक्राउ तिनाउमा नि:शुल्क स्वास्थ्य शिविर (फोटोफिचर) एक आपसमा ट्रक ठोक्किदा तीनको मृत्यु कोशी प्रदेश नामाकरण विवाद चैत ५ को घटनाबारे छानविन गर्न समिति गठन गर्ने मिथिलामा वासन्ती छठ पर्व सुरु नदी किनारका अनधिकृत संरचना हटाउन काठमाडौं महानगरको ७ दिने अल्टिमेटम एनआईसी एशिया बैंकको कार्ड सेवा दुई दिनसम्म बन्द हुने उत्तर कोरियाद्वारा पानीभित्र आणविक आक्रमण गर्ने ड्रोन परीक्षण फिफा बरियतामा सुधारः महिला फुटबल तीन अंक उक्लिदै सयौं स्थानमा प्रहरी महानिरिक्षक सिंहसहित एकैपटक नौं उच्च प्रहरी अधिकारीको अवकासमा स्मार्ट कृषि कार्यक्रम : अनुदानका नाममा कृषकलाई ऋणको भारी ! गुल्मीको बिश्व हिन्दु महासंघ अध्यक्षमा पुनः भुसाल भैरहवामा पहिलो पटक ईण्डो-नेपाल बक्सिङ्ग, तीन नेपाली बक्सर भिड्दै व्यवसायीको सफलताले मात्र सुखी नेपाली समृद्ध नेपाल बनाउन सहयोग पुग्छ: मुख्यमन्त्री अधिकारी