ताजा अपडेट »

तिलोत्तमाको भूपु सैनिक आधारभुत विद्यालयमा चित्रकला प्रतियोगिता

विहीबार, १९ माघ २०७९, १४ : १६
24 Shares

बुटवल । तिलोत्तमा १३ स्थित बभनी भूपु सैनिक आधारभुत विद्यालयमा बुधबार चित्रकला प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । विद्यार्थीलाई पढाइ बाहेक अन्य विषयमा श्रृजनशिल बनाउने उदेश्यले सो प्रतियोगिता गरिएको विद्यालयले जनाएको छ । कक्षा ५ सम्म अध्ययन भैरहेको सो विद्यालयमा कक्षा ३,४ र ५ का विद्यार्थीहरुबाट छनौट गरि ११ जना विद्यार्थीहरुले प्रतियोगितामा सहभागी भएका हुन् ।

सो कार्यक्रममा तिलोत्तमा नगरपालिकाका कार्यपालिका सदस्य एवम् समाजिक विकास समिति सयोजक रवि सेन्चुरीले आफू पनि कक्षा ५ अध्ययन गर्दा जिल्ला स्तरीय चित्रकला प्रतियोगितामा सहभागी भएको सम्झिदै विद्यार्थीहरुलाई सृजनशिलतामा अहिलैबाट लगाउनु पर्नेमा जोड दिए। कार्यक्रममा बोल्दै उनले अन्य सृजनशिल कार्यक्रममा जोडिदै जाने भन्दै विद्यार्थीहरुको यस कार्यक्रम आफू प्रभावित भएको र पछि थप कार्यक्रमको लागि सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता गरेका थिए ।

कार्यक्रममा विद्यालयका प्रधानाध्यापक मनोज क्षेत्रीले यस्ता कार्यक्रमहरुले विधा र्थिहरुलाई सृजनशिल र आत्माविश्वासमा जोड पुने बताएका थिए । प्रतियोगितामा सहभागी प्रथम, दोस्रो, तेस्रो र सहभागी सपुर्णलाई पुरस्कारको व्यवस्था गरिएको थियो । कार्यक्रममा युवा व्यवसायी जीवन पाण्डेको पनि सहभागिता रहेको थियो ।

उक्त कार्यक्रममा युवा जीवन पाण्डेले विद्यालयमा उपस्थित सम्पूर्ण विद्यार्थीलाई चित्रकलाका लागि आवश्यक सामाग्रीहरु उपलव्ध गराउँदै आफुले सहयोग गर्न पाउँदा खुसी अनुभुती बताए । उनले आगामी दिनमा पनि अवसर पाए सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाए । कार्यक्रममा बाल सञ्जालका सहजकर्ता सन्तोषी गुरुङ्ग लगाएतको सहभागी रहेको कार्यक्रम बाल समुहका अध्यक्ष अस्मिता चौधरी अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको थियो ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।