१६ मंसिर २०७९, शुक्रबार

Dec 2, 2022

बुटवल । पत्रकार डिबि सुस्लिङप्रति बुटवल उपमहानगर प्रमुख खेलराज पाण्डेले लाञ्छना लगाउँदै अपमानजनक शब्द प्रयोग गरेको भन्दै प्रेस चौतारी रुपन्देहीले गम्भीर ध्यानाकर्षण गरेको छ ।

Advertisement

अध्यक्ष लक्ष्मण पौडेलद्वारा जारी विज्ञप्तीमा बुधबार उपमहानगरले आफ्नै कार्यालयमा आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा पत्रकार सुस्लिङले समाचारबारे प्रतिक्रिया लिँदा नगर प्रमुख झर्किएको गुनासो गरेपछि नगरप्रमुख पाण्डेले विगतमा लेखेका समाचारबारे इंगित गर्दै ‘सधै तपाई नेगेटिभ समाचार मात्रै लेख्नुहुन्छ, आफूले लेखेको समाचारबारे तपाइँलाई लाज लाग्नुपर्ने हो ’–भन्ने जस्ता अपमानजनक शब्द प्रयोग गरेकोप्रति प्रेस चौतारीले आपत्ति जनाउँदै उपमहानगर प्रमुख पाण्डेले तत्काल अपमानजनक शब्द फिर्ता लिई माफी माग्न माग गरेको छ ।

डेढ दशकदेखि पत्रकारिता गर्दै आएका सुस्लिङ ग्लोबल आवाज अनलाइनका समाचार संयोजक हुन् ।

यस्तो छ विज्ञप्ती :

प्रेस विज्ञप्ती
बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख खेलराज पाण्डेले समाचारको विषयलाई लिएर पत्रकारलाई सार्वजनिक स्थलमा अपमानजनक शब्द प्रयोग गरेकोप्रति प्रेस चौतारी नेपाल रुपन्देहीको गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको छ।

प्रेस चौतारी नेपाल रुपन्देहीका कार्यसमिति सदस्य एवम् ग्लोबल आवाज अनलाइनका समाचार प्रमुख डिबि सुस्लिङलाई असोज १२ गते बुधबार उपमहानगर प्रमुख पाण्डेले समाचारको विषयलाई लिएर अपमानजनक शब्द प्रयोग गरेका थिए। पत्रकार सुस्लिङले समाचारबारे प्रतिक्रिया लिँदा नगर प्रमुख झर्किएको गुनासो गरेपछि नगरप्रमुख पाण्डेले बिगतमा लेखेका समाचारबारे इंगित गर्दै “सधै तपाई नेगेटिभ समाचार मात्रै लेख्नुहुन्छ, आफूले लेखेको समाचारबारे तपाईलाई लाज लाग्नुपर्ने हो”–भन्ने जस्ता अपमानजनक शब्द प्रयोग गरेका थिए।

पत्रकार सम्मेलन आयोजना गरिएको स्थलमै उनले पत्रकार सुस्लिङलाई अनावश्यक लाञ्छना लगाउँदै अपमानजनक शब्द प्रयोग गर्नु गम्भीर विषय हो । यसप्रति प्रेस चौतारी नेपाल रुपन्देही बुटवल उपमहानगर प्रमुखको उक्त कार्यप्रति गम्भीर आपत्ति प्रकट गर्दछ। प्रकाशित समाचारप्रति चित्त नबुझे या कुनै गुनासो रहे त्यसउपर अपनाउनुपर्ने कानूनी उपचारका बाटोलाई छाडेर पत्रकारलाई दुव्र्यवहार र अपमान गर्नु प्रेस स्वतन्त्रता विरोधी काम हो।

प्रेस चौतारी प्रेस स्वतन्त्रता विरोधी यस्ता घटनाको कडा शब्दमा भत्र्सना गर्दछ । र, अपमानजनक शब्द प्रयोग गरेकोमा तत्काल माफी माग्न र त्यस्ता शब्द फिर्ता लिन माग गर्दछ । पत्रकारलाई सुरक्षित र सहज पत्रकारिता गर्ने वातावरण बनाउन सम्बन्धित निकायसँग प्रेस चौतारी माग गर्दछ।


लक्ष्मण पौडेल
अध्यक्ष

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेवार कन्याहरुको ईहि शुरु भिम रावललाई बालेनको जवाफ: ‘तपाईंहरू जस्तो विदेशीसँग सहयोग माग्ने रहर छैन’ धनगढीमा शनिबार बिहानसम्म निषेधाज्ञा थप कैलाली प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेका विद्यार्थीलाई रिहाइ गर्न विद्यार्थी संगठनहरूको माग आज बिहानदेखि रोकिएको बाजुराको मतगणना पुनः सुरु सरसफाइकर्मीका परिवारलाई स्वरोजगार र उद्यममा जोड्छौ: पाण्डे बैतडी हत्या प्रकरण : दोषिलाई तत्काल कानुनी दायरामा ल्याउन कर्मीको माग कम्बोडिया पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने व्यक्ति पक्राउ निबन्ध लेखन प्रतियोगितामा इडन प्रथम वर्तमान निर्वाचन कानूनसँग सन्तुष्ट छैनौं : प्रमुख आयुक्त थपलिया माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकता हुने हल्ला निराधार : एकीकृत समाजवादी भीम रावलको प्रश्न : परराष्ट्र मन्त्रालयको अनुमतिमा बालेन साहले अमेरिकी राजदूतलाई भेटेका हुन् ? अपाङ्गताको न्यायमा पहुँच सहजताका लागि साझा पहल जरुरी अघिल्लाे चुनावमा दुई लाख मत कटाएकाे विवेकशील साझालाई समानुपातिकतर्फ ७८९ मत मात्र कांग्रेसबाट समानुपातिकतर्फ को-को पुरुष सांसद बन्लान्, यस्तो छ हिसाब किताब पश्चिम नवलपरासीमा भन्सार छलेको ३० क्वीन्टल चिनी बरामद सरकारमा युवाहरुले नेतृत्व लिनु पर्छः डा.चन्द्र भण्डारी बाजुरापछि दोलखा (ख) मा पनि रोकियो मतगणना निषेधित क्षेत्रमा प्रदर्शन भएपछि धनगढीमा ८ राउन्ड हवाइ फायर, दर्जन बढी विद्यार्थी पक्राउ कपिलवस्तुमा भारतीय नागरिकमाथि गोली प्रहार