३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

मंसिर १४,

Advertisement

सुमन केसी / ग्लोबल आवाज

दाङ । दाङमा विहान सात वजेदेखि शुरु भएको उप निर्वाचनको मतदान जारी भएको छ । दिउँसो ३ बजेसम्म दाङमा ४२ प्रतिशत मत खसेको छ ।

तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाको १, २, १० र ११ वडा र शान्तिनगर गाउपालिका, दगिशरनगाउपाली, बबई गाउपालिका, त्यसैगरि घोराही उपामहानगरपालिका वडा न १६ मा मतदान भइरहेको छ ।

जिल्लाको घोराही १६ मा वडाध्यक्ष पदको लागी र दाङ कै निर्वाचन क्षेत्र नं ३ (ख)मा प्रदेशसभा सदस्यको लागी हुने मतदान भईरहेको छ ।

दाङको २ स्थानमा हुने निर्वाचनलाई मध्यनजर गरी सुरक्षा ब्यवस्था कडा पारीएको छ । दुई स्थानको चुनाबका लागि ३४ मतदान स्थल र ८२ केन्द्र तोकिएको छ ।

निर्वाचनमा कुल मतदाता ७३ हजार १ सय ७२ जना रहेका छन् । निर्वाचन क्षेत्र नं ३ (ख)मा प्रदेशसभाका लागी ६८ हजार ७ सय १९ जनाले मतदान गर्ने निर्वाचन कार्यालय दाङले जनाएको छ । त्यसैगरी, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं १६ मा ४ हजार ४ सय ५३ जनाले मतदान गर्दैछन् ।

निर्वाचन क्षेत्र नं ३ (ख) मा ३२ मतदान स्थल र ७७ मतदान केन्द्र, घोराही १६ मा २ मतदान स्थल र ५ केन्द्र केन्द्र रहेका छन् । प्रदेश सभा सदस्य तर्फ १२ राजनितिक दल र २ स्वतन्त्र गरी १४ जना प्रतिस्पर्धा गर्दै छन् भने घोराही १६ मा ५ राजनितिक दल र २ स्वतन्त्र गरी ७ जनाले वडा अध्यक्ष पदका लागि प्रतिस्पर्धा गरेका छन् ।

निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ३ को (ख) मा प्रदेशसभा सदस्य उत्तरकुमार वलीको सवारी दुर्घटनामा र घोराही १६ का अध्यक्ष लछिनप्रसाद बुढाको बिरामीका कारण निधन भएपछि उपनिर्वाचन हुन लागेको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भरतपुरमा रेनु विजय सुवेदी भन्दा ५९ मतले अघि गाउँपालिकाका निवर्तमान अध्यक्ष वडा सदस्यमै पराजित ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि