२४ माघ २०७९, मंगलवार

Feb 7, 2023

दार्जिलिङ (भारत) । भैरहवामा कृयाशिल पत्रकारहरुको संस्था लुम्बिनी प्रेस क्लब र दार्जिलिङको दार्जिलिङ प्रेस गिल्डबीच अन्तरकृया एवम् भेटघाट सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा बोल्दै दार्जिलिङ प्रेस गिल्डका छिरिङ शेर्पाले दुई देश बीच रहेको सम्बन्ध आउने दिनमा थप प्रगाढ बनाउँदै लैजाने र यसमा पत्रकारहरुको महत्वपूर्ण भूमिका रहेको बताए ।

Advertisement

पत्रकारितामा नेपाल र दार्जिलिङ बीच ठोस रुपमा पहल नभएको अवस्थामा अबको अवस्थामा दुबै क्लबमार्फत त्यो दुरि घट्ने अपेक्षा गरिएको छ ।पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै दार्जिलिङ प्रेस गिल्डका अध्यक्ष रबिन राइले नेपाल र दार्जिलिङको सम्बन्ध धेरै पुरानो रहेको भए पनि पत्रकारको सम्बन्ध अहिलेसम्म नबनेको बताए ।

यस्तो अवस्थामा यो भेटघाटले दुई देशका पत्रकार बीच सम्बन्ध बलियो हुने बताए । उनले दुबै देशका पत्रकारहरु बिच आपसी सहकार्य गरि दुई देशमा पत्रकार बिच पर्ने समस्याहरु समाधान पनि हुने जनाए ।

लुम्बिनी प्रेस क्लबका संस्थापक अध्यक्ष माधव ढुंगानाले दार्जिलिङ र नेपालको साहित्य, कला एवम अन्य धेरैमा समानता रहेको तथा अहिलेको भेटघाटले आगामी दिनको सम्बन्ध थप बलियो बनाउने बताए । यसको लागि नेपाली र दार्जीलिङका पत्रकारहरुबीच सहकार्य आवश्यक रहेको बताए ।

यस्तै क्लबका अध्यक्ष नरेस केसीले पत्रकारको यो भेटघाट महत्वपूर्ण रहेको बताए । उनले दार्जिलिङ र नेपाल बिच भाषा, साहित्य र अन्य बिधामा प्राचीन समयदेखि नै मधुर सम्बन्ध रहेको बताए । दार्जीलिङ भ्रमणले अपनत्व प्रदान गरेको र सिक्किमबाट नेपालले पनि धेरै कुराहरु सिक्नु पर्ने धारणा राखे । उनले दुबै क्लब बीच भगिनी सम्बन्ध राख्न प्रस्ताव समेत गरे । अध्यक्ष केसीले आगामी बुद्ध जयन्तीमा दार्जीलिङ प्रेस गिल्डलाई आमन्त्रण समेत गरे ।

कार्यक्रममा दार्जिलिङ प्रेस गिल्डका पदाधिकारीका साथै स्थानीय पत्रकार एवम् भारत भ्रमणमा रहेका लुम्बिनी प्रेस क्लबका पदाधिकारी एवम् सदस्यहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चिकित्सक संघको अध्यक्षमा डा. अनिलबिक्रम कार्की निर्वाचित लुम्बिनीमा मोरारी वापूको कथा वाचन विवाद साम्य, चार बुँदे सहमतीसँगै वाचन शुरु अभिनेत्री निता ढुंगानाले सार्वजनिक गरिन् आफ्नो चलचित्रमा काम गर्ने भारतीय कलाकारको यस्ता तस्बिर बुटवल उपमहानगरस्तरीय चौथो राष्ट्रपति रनिङ्ग शिल्ड प्रतियोगिताका लागि संयोजक र उप-समितिहरु गठन पूर्वसांसद कर्मा घलेको निधन ज्ञानगँगामा १६ वर्ष मुनिका अन्तर विद्यालय छात्र ब्याटमिन्टन मृत्युको आयु ! मणिमुकुन्द रनिङशिल्ड भलिबल : उद्घाटन खेलमा पर्वत र नवलपुर विजयी गार्गी एकेडेमीमा खेलकूद सप्ताह सुरू भारतलाई हराउँदै नेपाल साफ यू-२० महिला च्याम्पियनसिपको फाइनलमा चुणामणि शर्माविरुद्ध ११ अर्ब हिनामिनाको मुद्दामा साक्षी झिकाउन आदेश शेरबहादुर देउवालाई विपक्षी दलको सुविधा नदिन माग गर्दै सर्वाेच्चमा रिट सेयर बजार ७६.६४ अंकले बढ्याे बिदा घटाउने तयारीमा सरकार तिलोत्तमा २ स्थित शंकरनगर दुर्गादत्त माविमा विज्ञान प्रदर्शनी टर्की भूकम्पमा परेका घानाका खेलाडी सम्पर्क‍विहीन मुखमा सर्प हालेर ‘स्टन्डवाजी’ गर्ने साँप उद्धारकर्मीको मृत्यु नाबालिका बलात्कार आरोपमा वडाध्यक्ष राजन श्रेष्ठ पुर्पक्षको लागि कारागार चलान टर्की भूकम्प : ३६ घन्टामा १०९ पराकम्प, तीनवटा ७.५ म्याग्निच्युडका काठमाडौंका मुख्य सडकमा बत्ती जडान गर्न महानगर र प्राधिकरणबीच सम्झौता