११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

महासंघको कार्यसमिति बैठक

परासी । नेपाल पत्रकार महासंघ पश्चिम नवलपरासीले पत्रकार कल्याणकारी कोष स्थापना गरेको छ । बिहीबार बसेको महासंघको कार्यसमिति बैठकले कोष स्थापना गर्ने निर्णय गर्दै कोषमा आर्थिक सहयोग गर्न अनुरोध समेत गरेको छ ।

Advertisement

बाढीका कारण धेरै पत्रकार अप्ठ्यारोमा परेका बेला कोषको आवश्यकता महशुस गर्दै आगामि दिनमा अन्य विपत्तिमा समेत पत्रकारलाई सहयोग गर्न सकिने भएकाले कोष स्थापना गर्ने निर्णय गरिएको अध्यक्ष हरि शर्माले बताए । प्रभु बैंक परासी शाखाको खाता नम्बर ०५००१५१९३९५०००११ रकम जम्मा गर्न सकिने छ ।

कोष संञ्चालनका लागी अध्यक्ष शर्माकै अध्यक्षतामा पाँच सदस्यीय समिति पनि बनाईएको छ । कोषमा आजै २० हजार रुपैयाँ जम्मा भएको छ । जसमा लुम्बिनी दैनिक बुटवलले १० हजार र पत्रकार महासंघ पश्चिम नवलपरासीका कोषाध्यक्ष प्रकाश न्यौपाने र सहसचिव श्याम बुचा मगरले ५/५ हजार रकम जम्मा गरि सहयोग गरेका छन् ।

साथै महासंघको बैठकले प्रत्येक वर्ष बाढी पहिरोका कारण जनधनको क्षति हुने गरेको बताउँदै तीनै तहका सरकारलाई गम्भिर भएर समस्याको दिर्घकालीन समाधान खोज्न आग्रह पनि गरेको छ । पश्चिम नवलपरासीमा हरेक वर्ष बाढीका कारण ठूलो क्षति हुनेगरेपनि समस्या समाधानका चासो नदिएको पाईएकाले प्रभावकारी कदम चाल्न माग गरिएको सचिव राजकुमार रेश्मीले बताए ।

महासंघले पश्चिम नवलपरासीमा बाढीका कारण मृत्यु भएका परिवारलाई देउराली फाउन्डेसनले उपलब्ध गराएको आर्थिक सहयोग वितरण गर्न सहजीकरण गर्ने पनि निर्णय गरेको छ ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले विधान महाधिवेशनको तयारी पूरा कांग्रेसको स्थानीय नेतृत्व : अधिकांश युवा र जनप्रतिनिधि नेपाल-भारत सीमा बन्द हुँदा पर्यटन क्षेत्र मारमा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज पर्वतीय पर्यटनको प्रवर्द्धनमा पर्वतारोहण संघको सहयोग महत्वपूर्णः प्रधानमन्त्री देउवा तोकिएकै समयमा कांग्रेसको महाधिवेशन हुन्छ : नेता लेखक समावेशी विकासमा विश्व बैंकको जोड सम्झँदा कहाली लाग्ने १४ जनाले दर्दनाक ज्यान गुमाएका ७ घटना बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी पुन: आन्दोलनमा रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीद्वारा २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी