१० माघ २०७८, सोमबार

Jan 24, 2022

बुटवल । नेपाल बाल संगठन रुपन्देहीले राष्ट्रिय बाल दिवसको अवसरमा चित्रकला, बाल गीत तथा कविता बाचन प्रतियोगिताआयोजना गर्ने भएको छ । हरेक वर्षको भाद्र २९ गते मनाइने बाल दिवसलाई लक्षित गरि जिल्लाका विद्यालय तथा बालबालिकाहरुको सहभागितारहने गरि भाद्र १८ गते प्रतियोगिता आयोजना गर्ने भएको छ ।

Advertisement

बुटवलको बालमन्दिरमा आयोजना गरिने प्रतियोगितामा सहभागिताका लागि जिल्लाका सबै विद्यालयहरुलाई पत्राचार भइसकेको कार्यक्रम संयोजक अञ्जु श्रेष्ठले जानकारी दिइन् । कक्षा एकदेखि ६ सम्म र कक्षा सातदेखि १० सम्मका विद्यार्थीहरुलाई दुई तहमा वर्गीकरण गरि आयोजना गरिने प्रतियोगिताको विजेतालाई नगद ८ हजार, उप विजेतालाई ५ हजार तथा तृतीय हुनेलाई ३ हजार पुरस्कार राशी राखिएको संस्थाकी कल्पना पाडे मगरले जानकारी गराइन् । सहभागिताका लागि २ हजार प्रवेश शुल्क राखिएको प्रतियोगिता सम्पन्न गर्न २ लाख बढी खर्च अनुमा गरिएको छ ।

वि।स। २०२१ सालमा स्थापना भएको बाल संगठनले अनाथ असाहय बालबालिकाहरुलाई निशुल्क रुपमा शिक्षा दिनुका साथै राहतका कार्यक्रमहरु समेत गर्दै आएको छ । बालबालिकाको अन्तर्निहित सुषुप्त प्रतिभालाई प्रस्फुटन गराई सुयोग्य र सक्ष्म नागरिक बनाउने उद्देश्यबाट प्रेरित भई संगठनले काम गरिरहेको संगठनका रुपन्देही अध्यक्ष साजन भण्डारीले बताए ।

प्रतियोगिता बारे जानकारी गराउन शनिबार बुटवलको बालमन्दिरमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै उनले संगठनका क्रियाकलापहरुमा थप सक्रिय बनाउँदै लैजाने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे । संगठनको वि।स। २०४९ सालमा निर्माण भएको विधानलाई नै टेकेर क्रियाकलापहरु सञ्चालन गर्दा केही असहज भएको गुनासो गर्दै उनले परिमार्जनको आवश्यकतामा जोड दिए । नेपालका ७७ वटै जिल्लामा रहेको यश संगठनले सरकारको मातहतमा रहे पनि आफ्नै कोष परिचालन गरि कार्यक्रमहरु गर्दै आएको छ । बुटवलमा रहेको बालमन्दीरमा हाल ३२ जना वेसहरा बालबालिकाहरुले अध्ययन गरिरहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द थप १० हजार ३१९ जनामा कोरोना संक्रमण, ४ जनाको मृत्यु खोटाङमा कोरोनाका सक्रिय संक्रमित सय नाघे