३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

बुटवल । संयुक्त विद्यार्थी संगठनका नाममा लुम्बिनी बाणिज्य क्याम्पसमा भएको तोडफोडप्रति क्याम्पस ब्यवस्थापनले गम्भिर दुःख व्यक्त गरेको छ । क्याम्पसले मंगलबार अपरान्ह आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा क्यापस सन्चालक समितीका अध्यक्ष मोतिलाल पाण्डेले यस क्षेत्रकै प्रतिष्ठित शैक्षिक संस्थामा तोडफोड गरेर विद्यार्थी संगठनहरुले गलत अभ्यास गर्न खोजेको बताए ।

Advertisement

पाण्डेले विद्यार्थीहरुका जायज मागहरु पूरा गर्न सञ्चालक समिती जुनसुकै बेला पनि तयार रहेको बताउँदै शैक्षिक वातावरण धुमिल पारेर क्याम्पसको आगामी यात्रा रोक्ने प्रयास कदापी स्वीकार गर्न नसकिने बताए । क्याम्पस प्रमुख डा. तारा प्रसाद उपाध्यायले विद्यार्थी संगठनहरुका मागले लुम्बिनी बाणिज्य क्याम्पसको विश्व विद्यालय बनाउने बाटो अवरुद्ध हुने भएको बताउँदै ति मागहरु पूरा गर्न नसकिने बताए । क्याम्पस प्रमुख उपाध्यायले २०६६ सालमा विद्यार्थी संगठन र अभिभावकहरु समेतको सहमतीमा क्याम्पसलाई मानित विश्व विद्यालयमा लैजाने निर्णय गरेर प्रक्रिया अगाडी बढाएको बताउँदै अव कुनै हालतमा पनि पछाडी फर्कन नसकिने बताए ।

क्याम्पस सञ्चालक समितीका उपाध्यक्ष सुरेन्द्र श्रेष्ठले क्याम्पसमा तोडफोड गरेर विद्यार्थीहरुले आफ्नै क्षेत्रको शैक्षिक उन्नतीमा बाधा ब्यवधान हाल्न खोजेको बताए । श्रेष्ठले विद्यार्थीहरुका क्रियाकलापले बार्ता र सम्वादबाट समस्या समाधान गर्ने बाटो बन्द हुने अवस्थामा पुगेको बताउँदै दुख ब्यक्तः गरे ।

मंगलबार विहानै २०/२२ वटा मोटरसाईकलमा गएका नेपाल विद्यार्थी संघ र अखिल क्रान्तिकारीका कार्यकर्ताहरुले क्याम्पसको प्रशासनिक भवनका रहेका लेखा शाखा, परीक्षा शाखामा रहेका कम्प्युटर तथा फर्निचर तोडफोड गरेका थिए । विद्यार्थी संगठनहरुले क्याम्पसमा यसअघि संचालन भईरहेका विविएस र एमबिएसका पठनपाठन संचालन गर्नुपर्ने र एमबिए, विविए, एमबिएम लगायतका पाठ्यक्रम बन्द गर्न माग गर्दै आएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य