१५ चैत्र २०७९, बुधबार

Mar 29, 2023

बुटवल । संयुक्त विद्यार्थी संगठनका नाममा लुम्बिनी बाणिज्य क्याम्पसमा भएको तोडफोडप्रति क्याम्पस ब्यवस्थापनले गम्भिर दुःख व्यक्त गरेको छ । क्याम्पसले मंगलबार अपरान्ह आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा क्यापस सन्चालक समितीका अध्यक्ष मोतिलाल पाण्डेले यस क्षेत्रकै प्रतिष्ठित शैक्षिक संस्थामा तोडफोड गरेर विद्यार्थी संगठनहरुले गलत अभ्यास गर्न खोजेको बताए ।

Advertisement

पाण्डेले विद्यार्थीहरुका जायज मागहरु पूरा गर्न सञ्चालक समिती जुनसुकै बेला पनि तयार रहेको बताउँदै शैक्षिक वातावरण धुमिल पारेर क्याम्पसको आगामी यात्रा रोक्ने प्रयास कदापी स्वीकार गर्न नसकिने बताए । क्याम्पस प्रमुख डा. तारा प्रसाद उपाध्यायले विद्यार्थी संगठनहरुका मागले लुम्बिनी बाणिज्य क्याम्पसको विश्व विद्यालय बनाउने बाटो अवरुद्ध हुने भएको बताउँदै ति मागहरु पूरा गर्न नसकिने बताए । क्याम्पस प्रमुख उपाध्यायले २०६६ सालमा विद्यार्थी संगठन र अभिभावकहरु समेतको सहमतीमा क्याम्पसलाई मानित विश्व विद्यालयमा लैजाने निर्णय गरेर प्रक्रिया अगाडी बढाएको बताउँदै अव कुनै हालतमा पनि पछाडी फर्कन नसकिने बताए ।

क्याम्पस सञ्चालक समितीका उपाध्यक्ष सुरेन्द्र श्रेष्ठले क्याम्पसमा तोडफोड गरेर विद्यार्थीहरुले आफ्नै क्षेत्रको शैक्षिक उन्नतीमा बाधा ब्यवधान हाल्न खोजेको बताए । श्रेष्ठले विद्यार्थीहरुका क्रियाकलापले बार्ता र सम्वादबाट समस्या समाधान गर्ने बाटो बन्द हुने अवस्थामा पुगेको बताउँदै दुख ब्यक्तः गरे ।

मंगलबार विहानै २०/२२ वटा मोटरसाईकलमा गएका नेपाल विद्यार्थी संघ र अखिल क्रान्तिकारीका कार्यकर्ताहरुले क्याम्पसको प्रशासनिक भवनका रहेका लेखा शाखा, परीक्षा शाखामा रहेका कम्प्युटर तथा फर्निचर तोडफोड गरेका थिए । विद्यार्थी संगठनहरुले क्याम्पसमा यसअघि संचालन भईरहेका विविएस र एमबिएसका पठनपाठन संचालन गर्नुपर्ने र एमबिए, विविए, एमबिएम लगायतका पाठ्यक्रम बन्द गर्न माग गर्दै आएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कोदालोले हानेर परिवारबाटै एक पुरुषको हत्या मन्त्रालय बाँडफाडको गर्न सत्तारुढ दलको बैठक बस्दै जितगढीलाई सुन्दर बनाउने नाममा ऐतिहासिकता नै मेटिने डर (फोटो फिचर) निरिह उपभोक्ता, निर्लज्ज बजार र निकम्मा नियामक श्रवणदृष्टि विहिन अपाङ्गाता बारे सञ्चारकमीलार्ई अभिमुखीकरण चैत्र १७ गते राइड टु रानिमहल सिजन टु, तयारी अन्तिम चरणमा पर्यटन प्रवर्द्धनमा हाम्रो जोड मिटरव्याजलाई अपराध घोषणा गरेर कानूनमा सजायको व्यवस्था गर्ने सरकारको निर्णय सत्ता गठबन्धनका शीर्ष नेताहरूको बैठक सुरू मोटरसाइकल दुर्घटना : श्रीमान–श्रीमतीको मृत्यु, छोरी घाइते सरकारमा सहभागी हुनेको नामावली पेस गर्न एकीकृत समाजवादीको कार्यदललाई निर्देशन नगरप्रमुख माथि माेबिल छ्याप्ने एकजना प्रहरी नियन्त्रणमा, दुईजना फरार ‘धोके बाज हौ तिमी’ गीत प्रधानमन्त्री प्रचण्डकै लागि गाएजस्तो भयो : योगेश भट्टराई धरौटी बुझाएर छुटे प्रधानमन्त्रीविरुद्ध नाराबाजी गर्दा जेल परेका युवकहरू विराटनगरमा पहिचानवादी र प्रहरीबीच झडप, अश्रुग्यास प्रहार ‘लालपुर्जा लिँदा लाग्ने शुल्क धेरै भयो, घटाउनुको विकल्प छैन्’ मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु लागुऔषधसहित १० जना पक्राउ लटरम्म फूलेको आँपमा फड्के किराको प्रकोप बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ