२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

साउन २६,

Advertisement

ग्लोबल आवाज
तिलोत्तमा । तिलोत्तमा–११ स्थित किड्स हेभन स्कुलले आएसएको लागी व्रिटिश काउन्सिल कार्यक्रम मार्फत विद्यालयमा विभिन्न शिक्षण सिकाई क्रियाकलाप सुरु गरेको छ । व्रिटिश काउन्सिलद्वारा सञ्चालित इन्टरनेश्नल स्कुल अवार्डको लागि रुपन्देही जिल्लाबाट सन २०१९/२० का लागि प्रतिष्पर्धा गरेको हो । ७ वटा प्रोजेक्टरहरु गर्नुपर्ने प्रावधान भएता पनि विद्यालयले ८ वटा व्रिटिश काउन्सिलमा वुझाउन र अन्य प्रोजेक्टहरु पनि तयार पारेको छ ।

जसमा औषधीय बोट , वरिपरि पाइने जनावरहरु , पानीको महत्व , च्याउ खेती , थारु समुदायका खानेकुराहरु , वरिपरिका विरुवाहरु , तिज चार्डको वारेमा , सफा वातावरण गरी ८ प्रोजेक्टहरुमा कुशल सिप ब्यवहारमा जोडी शिक्षण सिकाई क्रियाकलाप गरीरहेको छ । देश विदेशका विद्यालयहरु सँग पनि समन्वय गरी विद्यार्थीहरु बिच भाइवर , स्काइप मा बोलचाल मार्फत शिक्षणसिकाई क्रियाकलाप अगाडी बढाईरहेका छन् ।

आफ्नो देश संगसगैं अन्य देशमा कसरी अध्यापन हुँदो रहेछ , त्यहाका सामाजिक , साँस्कृतिक भौगोलिक आदि विषयहरुमा पनि जानकारी लिई अध्ययन गरीरहेको कुरा विद्यालयकी शिक्षिका सिता पौडेलले बताइन । यसैगरी यस वर्ष विद्यार्थी गुणिय चक क्त्तऋ्र को पनि विद्याथीैहरुले अन्तिम चरणमा पुगेको सहजकर्ता शिक्षिका रुपा ज्ञवालीले बताइन । यसैगरी लखनउ सिटि मन्टेश्वरी स्कुलमा आगामी अप्रिलमा अन्तराष्ट्रिय कार्यक्रममा पनि भाग लिने मास्टर ट्रेनर सुर्य पौडेलले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मामाघर जाँदा खोलाले बगाएका बालकको शव फेला निरन्तर वर्षा हुन थालेपछि किसान चिन्तामा प्रचण्डले चितवन–३ छाडे, गोरखा–२ बाट निर्वाचन लड्ने एमाले लुम्बिनीमा ११ जिल्लाका उम्मेद्वारको टुङ्गो, यस्तो छ नामावली पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय एमाले दाङमा तीन मध्ये दुई महिला उम्मेदवार बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार