११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

साउन २२,
बुटवल । आईटीमा अध्ययन गर्ने चाहना भएका विद्यार्थीहरुलाई लक्षित गरि कम्युटर एशोसियसन नेपाल महासंघले छात्रवृतिको कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिएको छ । दक्ष जनशक्ति उत्पादन गर्ने लक्ष्यसहित गतवर्ष ३३ जनालाई छात्रवृति दिएको क्यानले यसवर्ष ४९ जनालाई छात्रवृति दिने भएको हो ।

मंगलबार बुटवलमा पत्रकार सम्मेलन गरि क्यानका उपाध्यक्ष रामुदेव गौतमले यसवर्ष ४९ जनालाई १ करोड ८५ लाख ३६ हजार बराबर रकमको छात्रवृति प्रदान गरिने बताए । प्रत्येक प्रदेशबाट ४ जना दरले २८ जना छात्रालाई पूर्ण छात्रवृति र आइसीटी मेरिट स्कलर्ससिप प्रत्येक तीन जनाका दरले २१ जनालाई आशिक छात्रवृति प्रदान हुने छ । मलेशियाको एसिया प्यासेफिक युर्निभिसिटि अफ टेक्नोलोजी एण्ड इनोभेसनको एफिलेसनमा संचालित लर्ड बुद्ध एजुकेशन फाउण्डेसनमा स्नातक तह अन्तरगत बिएससी आईटीको अध्ययन गर्न पाउने छन् ।

लर्डबुद्ध एजुकेसन फाउण्डेसनका अध्यक्ष पंकज जलानले क्यानमार्फत समृद्धि, सरस्वती, संस्कृति, शक्ति, साथी गरि पाच प्रकारका स्कलरसिप दिईने बताए । नेपाल सरकारको मान्यताप्राप्त शिक्षण संस्थाबाट ५० प्रतिशत अंकसहित प्लस टु सो सरह अध्ययन गरेको देशका कुनै पनि विद्यार्थीले आवेदन दिन सक्ने उनले बताए । साउन ३२ गते फर्म भर्ने अन्तिम दिन रहेको उनले जानकारी दिए ।
क्यानका केन्द्रिय वरिष्ठ उपाध्यक्ष नवराज कुवरले गतवर्षबाट छात्रवृति शुरु गरेको भएपनि केही कठिनाई आई परेको बताए । गरिब तथा जेहेन्दार विद्यार्थीहरुलाई लक्षित दिईएको छात्रवृतिसंगै काठमाण्डौ बस्नुपर्ने र खर्च बढी हुदा विद्यार्थीहरुलाई समस्या भएको उनले बताए । सरकारबाट समेत यसमा योगदान दिने गरि अब सुधारसहित योजना ल्याएको उनले बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत सिक्लेस हाइड्रोपावरको आईपीओ बाँडफाँट रवीन्द्र मिश्र भोलि राप्रपा प्रवेश गर्ने, वरिष्ठ उपाध्यक्ष पद पाउने