१६ चैत्र २०७९, बिहीबार

Mar 30, 2023

कर्णाली । प्रेस चौतारी नेपालले चौतारीका कर्णाली प्रदेश कमिटीका सदस्य एव संसदीय मामिला पत्रकार समाज प्रदेश अध्यक्ष शेरबहादुर थापामाथि समाचार लेखेकै विषयलाई लिएर आइरहेको धम्कीप्रति गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ ।

पत्रकार थापालाई नेपाली काँग्रेसका प्रदेश संसदीय दलका नेता जीवनबहादुर शाहीको निर्देशनमा बारम्बार यस्तो धम्की आइरहनु अत्यन्तै दुखद र गम्भीर विषय भएको चौतारीका कार्यबाहक महासचिव हीरामान लामाले आज जारी गरेको विज्ञप्तिमा जनाइएको छ । आफू निकटका व्यक्तिलाई उक्साएर शाहीले प्रेस स्वतन्त्रताविरोधी गतिविधि गरेको चौतारीले जनाएको छ । 
‘नेपाल प्रेस डेटकम’मा प्रकाशित ‘सरकारी प्रोडोमा रातो नम्बर प्लेट ः काँग्रेस नेतालाई दिए मुख्यमन्त्रीले गाडी उपहार’ र ‘मन्त्रीहरुले पनि मोटरसाइकल चढ्नुपर्छ भन्दै भाषण गर्ने जीवन शाही अहिले प्राडोमा’ भन्ने शीर्षकको समाचारलाई लिएर पत्रकार थापामाथि ज्यानै लिनेसम्मको धम्की आउनु पत्रकारिता जगतमाथिकै प्रहार भएको चौतारीको भनाइ छ ।  

“समाचार चित्त नबुझे खण्डन गर्ने, कानुनी बाटोमा जान सकिने सभ्य तरिका हुँदाहुँदै नेता शाहीले आफ्ना आसेपासे र पालितपोषित व्यक्तिमार्फत गालीगलौज र भौतिक हमलाको धम्की दिने कार्य आफ्नो कुकर्म, अनियमितता र भ्रष्टाचार लुकाउने मुडेबलबाहेक केही हुन सक्दैन ।”विज्ञप्तिमा भनिएको छ, “अझ सार्वजनिक पद धारण गरेका व्यक्तिबाट यस्ता हर्कत हुनु अपराध नै हो । यो कुनै पनि हालतमा क्षम्य हुन सक्दैन । प्रेस जगतलाई धाक, धम्की र त्रास देखाएर आफ्ना गलत र गैरकानुनी क्रियाकलाप ढोकछोप गर्ने प्रवृत्तिविरुद्ध हामी जस्तोसुकै मूल्य चुकाउन तयार छौँ ।”

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देहीमा शुक्रबारदेखि ३ दिने बायोपिक चलचित्र कार्यशाला तिनाउमा एमालेको मिसन ग्रासरुट संघर्ष तथा सफलताका कथा लेखन सम्बन्धि अनुशिक्षण कांग्रेसले टुङ्गायो मन्त्रीको नाम (मन्त्रालय र नामावलीसहित) विकास साझेदारहरुसँग बुटवलको विकासबारे छलफल काँग्रेस त्यागेका स्वर्णिम वाग्लेले लिए रास्वपाको सदस्यता, तनहुँ १ को टिकट उनैलाई लुम्बिनी प्रदेश सांसदका स्वकीय सचिवः श्रीमान्, श्रीमती, छोरा, छोरी, भाइ, भतिज ! कांग्रेस छाडेको घोषणा गर्दै स्वर्णिमले भने- कांग्रेस दाइ-भाउजुको अक्षम गिरोहमा परिणत हुने क्रममा छ भैरहवामा तीनदिने फोटो पत्रकारिता तालिम सुरु उपनिर्वाचन : बारा, चितवन र तनहुँका लागि मुख्य निर्वाचन अधिकृत नियुक्त भारत भ्रमणमा नेपाली भूमिमाथि दाबेदारी प्रस्तुत गर्न प्रधानमन्त्रीलाई ओलीको सुझाव सोनालिकाको सिरिज–२ अन्तर्गतका कम्बाईन्ड हार्भेष्टरको विक्री सुरु कोटहीमाईको एघारौं गाउँसभा, चार कार्यविधि अनुमोदन सेयर बजार १०.८७ अंकले ओरालो ६ वर्षपछि फेरि संसार देख्ने भइन् चुम्फा नेपाली लागुऔषधहित ७ जना पक्राउ ज्ञानेन्द्र मल्लसहित पाँच क्रिकेटर सम्मानित (फाेटाे फिचर) कांग्रेसले चितवन–२ मा जीतनारायण श्रेष्ठलाई उम्मेदवार बनाउने मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्न सरकारसँग कांग्रेसको माग कांग्रेसका मन्त्री छान्ने जिम्मा सभापति देउवालाई