४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

Advertisement

गुल्मी । नेपाल पत्रकार महासंघ गुल्मी शाखाको अक्सिजन अभियानलाई सहयोग गर्ने अवधि जेठ १० गते सम्म हुने निर्णय भएको छ । मङ्गलबार शाखाको कार्यालय सदरमुकाम तम्घासमा बसेको बैठकले यस्तो निर्णय गरेको हो । बैठकले हालसम्म सहयोग गर्ने सहयोगदाताहरुलाई धन्यवाद ज्ञापन गर्दै अक्सिन प्लान्ट अभियानलाई सहयोग गर्न चाहानेलाई जेठ १० गते सम्मका लागि अवधि तोकेको छ ।

नेपाल पत्रकार महासंघ गुल्मीका अध्यक्ष टोपलाल अर्यालद्वारा जारी विज्ञप्तीमा बैशाख २५ गतेदेखि सुरु भएको अभियान जेठ १० गतेसम्म जारी राख्ने उल्लेख गरिएको छ । यस अवधिमा सहयोग गर्न इच्छुक तथा सहयोग रकम घोषणा गरेका तर पठाउन बाँकी सबैले अविलम्ब पठाउनुहुन हार्दिक अनुरोध समेत गरिएको छ । संकलित सहयोग रकम उदेश्य अनुरुप नै खर्च गरिने सबै हिसाब–किताब पारदर्शी रुपमा प्रकाशित गरिने विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

अक्सिजन प्लान्ट स्थापनाका लागि सरकारी निकायको खरिद प्रक्रियाबाट हुने बिलम्ब प्रति महासंघ, अभियान्ता, सहयोदाता र सरोकरवालाको चिन्ता र चाँसो रहेको छ । प्लान्ट निर्माणमा छलफल र समन्वय नेपाल पत्रकार महासंघले गरिरहेको कुरा विज्ञप्तीमा उल्लेख गरिएको छ । जुन सरकार, तह, निकाय र संघ संस्थाले प्लान्ट स्थापना गरेपनि सबै उदेश्य जिल्लामा अक्सिजन सुनिश्चितता नै हो । सर्वदलिय छलफल र सरोकारवालाको सल्लाह बमोजिम ‘अक्सिजन प्लान्ट अभियान’ सुरु गरिएको हो । जसलाई दलहरुले स्वागत गरे, गुल्मी उद्योग बाणिज्य संघ, चेम्बर लगायतका संघसंस्थाहरुले ऐक्यवद्धता जनाएर सहयोग संकलनमा जुटे । पछिल्ला दिनहरुमा नागरिक स्तरबाट स्वतस्फूर्त सहयोग संकलन भइरहेको विज्ञप्तीमा उल्लेख छ ।

‘यस अभियानमै ऐक्यवद्धता जनाउँदै जेठ ३ गते परराष्ट्र मन्त्री प्रदिप ज्ञवालीको पहलमा प्लान्टको लागि संघिय सरकारबाट १ करोड बिनियोजन भएको छ । पूर्व मन्त्री गोकर्ण बिष्ट, कांग्रेस नेता चन्द्र भण्डारी लगायतले सहयोग जुटाउने प्रतिवद्धता व्यक्त गरेका छन् । अहिलेसम्म महासंघ मात्रैले ५० लाख बढि आर्थिक संकलन गरेको छ । अभियानमा सहयोग गर्ने आम नागरिक, १० लाख सहयोग गर्ने जिल्ला समन्वय समिति, उद्योग बाणिज्य संघ, चेम्बर अफ कमर्श, संघ÷संस्था, शिक्षक, कर्मचारी, स्वास्थ्यकर्मी लगायत सवैलाई हार्दिक धन्यवाद दिन चाहान्छौं ।’ विज्ञप्तीमा उल्लेख छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देहीको ओमसतिया अध्यक्षमा एमालेका यादव विजयी एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर