२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

जेठ २२,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । विश्व वातावरण दिवसका अवसरमा पत्रकार छवि पाण्डेलाई उत्कृष्ट वातावरण पत्रकारिता पुरस्कार २०७५ प्रदान गरिएको छ । नेपाल पत्रकार महासंघ रुपन्देही शाखाले प्रदान गर्दै आएको सो पुरस्कारबाट सम्मानीत पाण्डेलाई नगदराशी २५ हजार प्रदान गरिएको हो । भैरहवामा आज भएको एक कार्यक्रमका बीच पूर्व सभाषद तथा महासंघ रुपन्देही शाखाका पूर्व सभापति बिनोद पहाडी र पुरस्कारका सस्थापक नारायण सापकोटाले पुरस्कार तथा सम्मान पत्र प्रदान प्रदान गरेका थिए ।

बिगत तीन दशकदेखि पत्रकारित क्षेत्रमा क्रियाशील पत्रकार पाण्डे रुपन्देहीको सैनामैना नगरपालिका वार्ड नं. ४ मुर्गिायामा बसोेबास गर्दै आएका छन् । चौतारी दैनिक पत्रिकाबाट पत्रकारितामा प्रवेश गरेका पाण्डे गोरखापत्र दैनिकमा समेत आबद्ध छन् । उनले उत्कृष्ठ पत्रकारिता पुरस्कार, औद्योगिक पत्रकारिता पुरस्कार लगायतका पुरस्कार प्राप्त गरिसकेका छन् ।


नेपाल पत्रकार महासंघ रुपन्देहीका कार्यवाहक सभापति दिनेश पाण्डेको सभापतित्व सहसचिव कमल रायमाझिको सञ्चालनमा भएको कार्यक्रममा प्रेस चौतारी रुपन्देहीका अध्यक्ष अमृत गिरी, नेपाल प्रेस युनिय रुपन्देहीका सभापति रेखा भुसाल, प्रेस क्लव लुम्विनीका अध्यक्ष दिपेश पछाई, जिल्ला डिभिजन वन कार्यालय रुपन्देहीका अधिकृत अभिमन्यू केसी, साहित्यकार बिजय सागर, हरी थापा, खिम बहादुर खत्री, थानेश्वर पाण्डे लगायतले बोलेका दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि चुनाव चिन्ह दाङमा दुई पालिकाका र ३९ वडाको नतिजा सार्वजनिक भक्तपुरमा नेमकिपाको ‘क्लिन स्विप’ विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर मृत्यु हुनेको सनाखत एमालेले सत्ता गठबन्धनमाथि लगाएको आरोपप्रति कांग्रेसको आपत्ति, ‘नतिजाले एमाले अत्तालियो’ भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीकाे भ्रमणले लुम्बिनी क्षेत्रका बजार बन्द देउवा र मोदीद्वारा संयुक्त रुपमा ‘बुद्धिस्ट कल्चर एण्ड हेरिटेज सेन्टर’ को शिलान्यास शुद्धोधन गाउँपालिका–४ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका अधिकारी विजयी विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर २ जनाको मृत्यु स्थापितभन्दा बालेन २८७५ मतले अगाडि गोरखामा एमाले उम्मेदवार १ मतअन्तरले विजयी भएपछि तनाव, सर्वदलीय बैठक बस्दै