१७ असार २०७९, शुक्रबार

Jul 1, 2022

वैशाख ८,

Advertisement

काठमाडौं । नयाँ वर्ष सुरु भएसँगै बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरूले धमाधम नयाँ अफर सार्वजनिक गर्न थालेका छन् । बैंक तथा वित्तीय संस्थाले हरेक नयाँ वर्ष तथा दसैं तथा तिहारजस्ता चाडवार्डलाई लक्षित गरेर नयाँ नयाँ अफर सार्वजनिक गर्ने भए पनि यसपालि भने सरकारले सुरु गरेको ‘खोलौं बैंक खाता अभियान २०७६’ अन्तर्गत बैंकहरूले आफ्नो सेवा तथा सुविधासहितको योजना सार्वजनिक गर्न थालेका छन् ।

‘समृद्धिसँग जोडौं नाता, हरेक नेपालीको बैंक खाता’ भन्ने मूल नाराका साथ सरकारले १ वैशाखदेखि सुरु गरेको अभियानलाई साथ दिँदै बैंकहरूले धमाधमा नयाँ अफरका साथ खाता खोल्ने काम विस्तार गरेका छन् । चालू आर्थिक वर्षको नीति तथा कार्यक्रममा हरेक नेपालीको बैंक खाता खोल्नुपर्ने कार्यक्रम ल्याएको थियो ।

नेपाल राष्ट्र बैंकले सर्वसाधारणलाई बैंक खाता खोल्न प्रोत्साहित गर्न बैंकको सामाजिक उत्तदायित्वअन्तर्गत जम्मा भएको रकमबाट हरेक खातामा सय रुपैयाँ जम्मा गर्न निर्देशन दिएको छ । यो रकम कुनै पनि बैंक तथा वित्तीय संस्थामा यसअघि खाता नखोल्नेहरूलाई मात्रै जम्मा गरिने राष्ट्र बैंकको भनाइ छ । सरकारको पूर्ण स्वामित्वमा सञ्चालित राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकले खोलौं बैंक खाता अभियानअन्तर्गत समृद्धि बचत खाता सञ्चालनमा ल्याएको छ ।

यस खातामा वार्षिक अधिकतम १ लाख रुपैयाँसम्म कारोबार गर्न सकिने गरी बैंकले आकर्षक ब्याजदर दिने गरी सो योजना सार्वजनिक गरेको छ । त्यस्तै, प्रभु बैंकले ‘चेतना बचत खाता’ सञ्चालनमा ल्याएको छ । यस खातामा खातावालाले वार्षिक ५ प्रतिशतसम्म ब्याज पाउन सक्ने बैंकले जनाएको छ । यस्तै भिजाकार्ड तथा एसएमएस सेवामा ५० प्रतिशतसम्म छुट दिने भएको छ । यस खातामा १ लाख रुपैयाँसम्मको कारोबार गर्न मिल्नेछ । त्यस्तै, नबिल बैंकले ‘नबिल सहुलियत खाता’ सञ्चालनमा ल्याएको छ । यस योजनामा खातावालाले ३ लाखसम्मको निःशुल्क घातक रोग कभरेज बिमा र ७५ हजारसम्मको मृत्यु लाभ बिमा सुविधा प्राप्त गर्न सक्नेछन् ।-राजधानी दैनिक

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सरकारविरुद्ध राप्रपाको मसाल जुलुस [तस्बिरहरू] नेप्सेमा सामान्य अंकले गिरावट कानुनको परिपालना गराउन कानुनी शिक्षाको भूमिका अहम् : राष्ट्रपति भण्डारी टिकटक बनाउने क्रममा मोटरसाइकलले ठक्कर दिँदा एक बालिका घाइते महिला हिंसा नियन्त्रणका लागि विधि र प्रविधिको व्यवस्था गर्न सरकारसँग माग बुटवलमै छ मुलुकको ठूलो जर्मन प्रविधिको विद्युत उद्योग रविको पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता चट्याङ लागेर एक युवकको मृत्यु, दुई जना घाइते भारतमा संक्रमण बढ्दा पनि छैन् सीमानाकामा कडाई रवि लामिछानेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी दर्ता गर्ने निर्णय भएको छैन : आयोग पाल्पामा टिपर दुर्घटना, १ जना घाइते भुवन केसीलाई बोर्ड अध्यक्ष बन्न उमेर र शैक्षिक योग्यता बाधक बाढीले प्रभावित बारा निजगढको जनजीवन सामान्य बन्दै ‘दूरसञ्चार पूर्वाधारमा दोहोरो लगानीले उपभोक्तालाई आर्थिक बोझ’ नबिल बैंकमा सीईओको कार्यभार ढुंगानाले सम्हाले पाँच वर्षकी नाबालिकालाई जबर्जस्ती करणी गर्ने किशोर पक्राउ पोखरा महानगरले तोक्यो खुर्सानीदेखि धानसम्मको बिक्री मूल्य नेपालले भारतलाई बेच्यो एक महिनामै १ अर्ब ७२ करोड रुपैयाँको विद्युत् भैरहवा स्थित भिम अस्पतालका कर्मचारीद्वारा आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा सुनको भाउ घट्यो