१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023

वैशाख ८,

Advertisement

काठमाडौं । नयाँ वर्ष सुरु भएसँगै बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरूले धमाधम नयाँ अफर सार्वजनिक गर्न थालेका छन् । बैंक तथा वित्तीय संस्थाले हरेक नयाँ वर्ष तथा दसैं तथा तिहारजस्ता चाडवार्डलाई लक्षित गरेर नयाँ नयाँ अफर सार्वजनिक गर्ने भए पनि यसपालि भने सरकारले सुरु गरेको ‘खोलौं बैंक खाता अभियान २०७६’ अन्तर्गत बैंकहरूले आफ्नो सेवा तथा सुविधासहितको योजना सार्वजनिक गर्न थालेका छन् ।

‘समृद्धिसँग जोडौं नाता, हरेक नेपालीको बैंक खाता’ भन्ने मूल नाराका साथ सरकारले १ वैशाखदेखि सुरु गरेको अभियानलाई साथ दिँदै बैंकहरूले धमाधमा नयाँ अफरका साथ खाता खोल्ने काम विस्तार गरेका छन् । चालू आर्थिक वर्षको नीति तथा कार्यक्रममा हरेक नेपालीको बैंक खाता खोल्नुपर्ने कार्यक्रम ल्याएको थियो ।

नेपाल राष्ट्र बैंकले सर्वसाधारणलाई बैंक खाता खोल्न प्रोत्साहित गर्न बैंकको सामाजिक उत्तदायित्वअन्तर्गत जम्मा भएको रकमबाट हरेक खातामा सय रुपैयाँ जम्मा गर्न निर्देशन दिएको छ । यो रकम कुनै पनि बैंक तथा वित्तीय संस्थामा यसअघि खाता नखोल्नेहरूलाई मात्रै जम्मा गरिने राष्ट्र बैंकको भनाइ छ । सरकारको पूर्ण स्वामित्वमा सञ्चालित राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकले खोलौं बैंक खाता अभियानअन्तर्गत समृद्धि बचत खाता सञ्चालनमा ल्याएको छ ।

यस खातामा वार्षिक अधिकतम १ लाख रुपैयाँसम्म कारोबार गर्न सकिने गरी बैंकले आकर्षक ब्याजदर दिने गरी सो योजना सार्वजनिक गरेको छ । त्यस्तै, प्रभु बैंकले ‘चेतना बचत खाता’ सञ्चालनमा ल्याएको छ । यस खातामा खातावालाले वार्षिक ५ प्रतिशतसम्म ब्याज पाउन सक्ने बैंकले जनाएको छ । यस्तै भिजाकार्ड तथा एसएमएस सेवामा ५० प्रतिशतसम्म छुट दिने भएको छ । यस खातामा १ लाख रुपैयाँसम्मको कारोबार गर्न मिल्नेछ । त्यस्तै, नबिल बैंकले ‘नबिल सहुलियत खाता’ सञ्चालनमा ल्याएको छ । यस योजनामा खातावालाले ३ लाखसम्मको निःशुल्क घातक रोग कभरेज बिमा र ७५ हजारसम्मको मृत्यु लाभ बिमा सुविधा प्राप्त गर्न सक्नेछन् ।-राजधानी दैनिक

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

यस्तो रहनेछ आजको मौसम सर्वोच्चको फैसलाले रविको रफ्तारमा रोक एसईई परीक्षा चैत १७ गतेदेखि (तालिकासहित) रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी