१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

नयाँदिल्ली । पञ्जाब प्रहरीले ठूलो कारबाही गरेको छ । प्रहरीले पञ्जाब कांग्रेसका विधायक (सांसद) सुखपाल खैरालाई पक्राउ गरेको छ । पञ्जाबको भुल्थाका कांग्रेस विधायक सुखपाल खैरालाई जलालाबाद प्रहरीले बिहीबार बिहान करिब ५ बजे पक्राउ गरेको हो ।

Advertisement

उनलाई पक्राउ गर्न जलालाबाद प्रहरी खैराको चण्डीगढस्थित निवासमा पुगेको थियो । उनीविरुद्ध पुरानो एनडीपीएस ऐन मुद्दा चलिरहेकोले सोही अनुसार उनलाई पक्राउ गरिएको प्रहरीले जनाएको छ । तर, कांग्रेस विधायकले मुख्यमन्त्री भगवन्त मानले आफूविरुद्ध शत्रुता राखेको आरोप लगाएका छन् । 

पक्राउ परेका ती कांग्रेस विधायकलाई ११ः१५ बजे जलालाबाद अदालतमा पेश गरिनेछ।

समाचार अनुसार २०१५ मार्च ५ मा जलालाबाद प्रहरी चौकी सदरले हेरोइन र हतियारसहित आठ जनालाई पक्राउ गरेको थियो । पक्राउ परेकामध्ये कपुरथलाका एक जना अभियुक्तलाई तत्कालीन सुखपाल खैराको नाम उल्लेख गरेका थिए । सो बयान पछि सुखपाल सिंह खैरालाई पनि मुद्दामा अभियुक्त बनाइएको थियो । स्रोतका अनुसार खैराले सर्वोच्च अदालतबाट यो मुद्दा जितेका थिए, यद्यपि यसको पुष्टि भइसकेको छैन ।

जानकारीका अनुसार जलालाबाद प्रहरी खैराको चण्डीगढस्थित घरमा पुग्दा खैराले आपत्ति जनाएका थिए । पहिले पक्राउ पुर्जी देखाए पछि मात्रै पक्राउ गर्न सकिने उनले बताए । यस विषयमा प्रहरी र खैराबीच विवाद भएको थियो । यो सम्पूर्ण घटनाको भिडियो पनि सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भइरहेको छ । त्यसपछि खैराले यो सबै कारवाही बदलाको भएको बताए । उनले यो पनि भनेका छन, ‘यो पक्राउ कुनै पनि हालतमा सहय छैन् ।’ उनका छोरा मेहताब खैराले यस विषयमा अदालत जाने बताएका छन् ।

यसैबीच, विधान सभामा विपक्षी दलका नेता प्रताप सिंह बाजवाले यो कारबाहीको आफुहरुले विरोध गर्ने जनाएका छन । यस विषयमा पार्टीले छिट्टै सङ्घर्षको घोषणा गर्ने उने बताए । उनका अनुसार कांग्रेस नेता सुखपालसिंह खैराले दिनहुँ सरकारको झुट पर्दाफास गर्ने भएकाले उनलाई निशाना बनाइएको हो ।
 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

युद्दबिराम लगत्तै गाजामा इजरायली हमला, अहिलेसम्म २१ काे मृत्यु जनमत पार्टीको वडा अधिवेशन आजबाट सुरू, प्रदेश अधिवेसन बैशाखमा शिवम् होल्डिङ्सले आईपिओ निष्कासन गर्ने जाजरकोट भूकम्प : अस्थायी आवासको पहिलो किस्ता वितरण प्रारम्भ हमास र इजरायलबीच युद्ध सुरु, युद्धविराम सम्झौता समाप्त जनप्रतिनिधिहरुको विवादका कारण गाउँसभा भएन मङ्सिरमा बिहेका ६ वटा लगन बाँकी आयल निगममा ३१ पदका लागि नयाँ कर्मचारीको माग सेलरोटी पकाउँदा इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी भूकम्प प्रभावितलाई दोस्रो किस्ताको रकम दिन ढिलाइ गरिँदैन : गृहमन्त्री