ताजा अपडेट »

एट्लस वेलफेयरद्वारा सेनटरी प्याड, डिस्पेन्सर रडिस्पोजन मेशिन प्रदान

शनिबार, ०९ भदौ २०८०, १० : १६
22 Shares

बुटवल । एट्लस वेलफेयर अर्गनाइजेशनले बुटवल ८ रामनगरस्थित जनता माविमा अध्ययनरत छात्राहरुलाई लक्षित गरी सेनटरी प्याड, डिस्पेन्सर र डिस्पोजनमेशिन प्रदान गरेको छ । बुटवल शहरभित्र भएपनि आर्थिक रुपमा विपन्न विद्यार्थीहरुले अध्ययनगर्ने विद्यार्थीहरुलाई मध्यनजर गरी सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तर्गत वेलफेयरले सहयोग प्रदानगरेको हो । बुटवल उपमहानगरपालिकाका वडा न. ८ कावडाअध्यक्ष यज्ञप्रसाद पंगेनी तथा वेलफेयरका अध्यक्ष कल्पना श्रेष्ठले संयुक्त रुपमा विद्यालयव्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष जेवि गुरुङ र विद्यालयका प्रधानाध्यापक आशा थापालाई एक/एक थानसेनेटरी प्याडको डिस्पेन्सर र डिस्पोजन मेशिन प्रदान गरेकी हुन ।

उक्त अवसरमा वडाअध्यक्ष यज्ञप्रसाद पंगेनीलेआर्थिक रुपमा विपन्नहरुले अध्ययन गर्ने विद्यालयमा संस्थाले सहयोग गरेर राम्रो काम गरेकोबताए । उनले उपमहानगरले सेनेटरी प्याड वितरण गर्दै आएको तर, यहाँ नपुगेकोगुनासोको सम्बन्धमा कार्यपालिकामा आफुले कुरा उठाउने बताए । उक्त अवसरमा विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्षजेवि गुरुङले वेलफेयरले सेनटरी प्याडको मेशिनहरु प्रदान गरेर ठूलो सहयोगगरेको बताउँदै प्याडका लागि समेत पहल गर्न आग्रह गरे । उनले उपमहानगरले गरिब रविपन्न विद्यार्थीहरु अध्ययन गर्ने विद्यालयमा छात्राहरुलाई सेनेटरी प्याड उपलब्ध गराउनुपर्नेबताए ।

त्यस्तै विद्यालयका प्रधानाध्यापक आशा थापालेमजदुर तथा आर्थिक रुपमा कमजोर विद्यार्थीहरु विद्यालयमा अध्ययन गर्ने भएकाले सेनेटरीप्याडका लागि मेशिन उपलब्ध गराएर संस्थाले अति आवश्यक सहयोग गरेको बताए । उनले बुटवलउपमहानगरले एक वर्षदेखि सेनेटरी प्याड वितरण नगर्दा निकै मर्का परेको गुनासो गरिन। सामाजिक रुपमा विभिन्न क्षेत्रमा सहयोग गर्दैआएको वेलफेयरका अध्यक्ष कल्पना श्रेष्ठले महिनावारी हुने विद्यार्थीहरुलाई लक्षित गरीविद्यालयलाई प्याड र मेशिन सहयोग स्वरुप हस्तान्तरण गरेको बताईन ।

उनले अहिले पनिमहिनावारी हुँदा छात्राहरु विद्यालय नआउने, लजाउने जस्ता समस्याहरु देखिएको बताउँदैत्यसको अन्त्य गर्नुपर्नेमा जोड दिईन । उक्त अवसरमा विद्यार्थीहरुलाई राखेर प्याडकोप्रयोगका बारेमा सचेतना कार्यक्रम समेत गरिएको थियो । एब्लोन नेपालका माला प्रधानाले प्याडकोप्रयोग र महिनावारीका बारेमा प्रशिक्षण दिएकी थिईन ।

कार्यक्रममा अध्यक्ष श्रेष्ठकोअध्यक्षता, वडाअध्यक्ष पंगेनीको प्रमुख आतिथ्यता, संस्थाका सचिव विष्णु पन्तको सञ्चालनएंव कोषाध्यक्ष सपना खनालको स्वागतमा भएको थियो । संस्थाले यसअघि पनि सामाजिकउत्तरदायित्व अन्तर्गत विभिन्न कार्यक्रम र सहयोगहरु गर्दै आएको अर्गनाइजेशनका व्यवस्थापकअमृत अधिकारीले जानकारी दिए ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।