१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । रुपन्देहीको बुटवल-१२ रामनगरमा अवस्थित कालिका क्याम्पसको ९ औं वार्षिक उत्सवका अवसरमा आइतबारदेखि सप्ताहव्यापी कार्यक्रम सुरु भएको छ । विभिन्न खेलकूद तथा अतिरिक्त क्रियाकलापसहित क्याम्पसले सप्ताह बनाउन लागेको हो । नमुना सामुदायिक विद्यालयको रुपमा स्थापित कालिका मानवज्ञान माध्यमिक विद्यालयले २०७० सालदेखि क्याम्पस तहमा अध्यापन सुरु गरेको थियो ।

Advertisement

क्याम्पसमा सञ्चालन गरिएको सप्तहव्यापी कार्यक्रमको उद्घाटन गर्दै बुटवल उपमहानगरका प्रमुख खेलराज पाण्डेयले शिक्षासँगै रोजगारी र सीप जोड्दै स्वरोजगारतर्फ उन्मुख हुन आग्रह गरे । उपमहानगरबाट क्याम्पसको शैक्षिक बिकासका लागि सहयोगको प्रतिवद्धता व्यक्त गर्दै सामुदायिक स्तरबाट स्थापना भएको शैक्षिक संस्थाले मुलुकमै नमुना र उत्कृष्ट बन्न सफल भएकोमा खुशी व्यक्त गरे । क्याम्पस प्रमुख घनश्याम पाठकले विभिन्न व्यक्ति, संस्था र राज्यको सहयोग, समर्थनबाट अत्याधुनिक भवनसँगै कक्षाकोठा, फर्निचर र प्रयोगशालामा शैक्षिक कार्यक्रम सञ्चालन गरी मुलुकमै उत्कृष्ट बन्न सफल भएको दाबी गरे । क्याम्पसले शैक्षिक उपलब्धि र परीक्षामा सहभागी विद्यार्थीहरुले राष्ट्रिय मै अब्बल नतिजा हासिल गर्न सक्नेगरी कार्यक्रमहरु सञ्चालन गरेको उल्लेख गरे । पाठकले विद्यार्थी तथा प्राध्यापकको मेहनत र लगनशीलता, अभिभावको विश्वास र राज्यको साथका कारण विविएस, विविए, विएड गरि ३ विषयमा अध्यापन भैरहेको उल्लेख गरे । त्रिभुवन विश्वविद्यालयबाट सम्बन्धन प्राप्त कान्छो कलेज हुँदाहुँदै पनि विभिन्न समयमा देशमै प्रथम भएको उनले बताए ।

क्याम्पस सञ्चालक समितिका अध्यक्ष अर्जुनमान सैजुले बुटवल कालिका क्याम्पस छोटो समयमै जीवन उपयोगी र रोजगारमुलक उच्च शिक्षामा देशकै उत्कृष्ट शैक्षिक संस्था बनेको बताए । क्याम्पस संस्थापक अध्यक्ष हेम बहादुर गलामीले स्थापनाकालका क्षणहरू स्मरण गर्दै दिनप्रतिदिन क्याम्पस उन्नतिको पथमा लम्किएको देख्दा खुसी लाग्ने बताए । सप्ताहको पहिलो दिन भएको कबड्डी खेलमा विविएस प्रथम वर्षले द्वितीय वर्षका विरुद्ध जित निकालेको छ । यसैगरी छात्र ४०० मिटर दौडमा तुलबहादुर झेडि, छात्रा तर्फ मीना ज्ञवाली विजयी भएका छन् । कुर्सी दौडमा रिता पोखरेल प्रथम, सिर्जना राना द्वितीय र सविता के. सी. तृतीय भएका छन् ।

वार्षिक उत्सवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रमकै बीच मंसिर २३ गते क्याम्पको नवनिर्मित भवनको पूर्व अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले उद्घाटन गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । सप्ताहको मंसिर २४ गते मूल समारोहकासाथ समापन गरिने क्याम्पसले जनाएको छ । ३५ जना विद्यार्थीबाट शुरु भएकोमा क्याम्पसमा हाल २८ सय ३८ विद्यार्थी अध्ययनरत छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड