२३ जेष्ठ २०८०, मंगलवार

Jun 6, 2023

मंसिर १५,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । नेपाल आदिवासी जनजाति पत्रकार महासंघ (फोनिज) प्रदेश ५ को प्रथम महाधिवेशनको तयारी पुरा भएको छ । सोमबार पाल्पा स्थित तिनाउँ गाउँपालिकामा हुने महासधिवेशनको तयारी पुरा भएको प्रदेश इन्चार्ज देव पचभैयाले जानकारी दिए । महाधिवेशनमा प्रदेश–५ का १२ वटै जिल्लाका करिब दुई सय भन्दा बढि प्रतिनिधि र पर्यवक्षेकहरु सहभागी रहने आयोजकले जानकारी दिएको छ ।

महाधिबेशनको उद्घाटन प्रदेश ५ सभा सदस्य पूर्ण बहादुर घर्तीमगरले गर्ने कार्यक्रम तय भएको प्रथम महाधिवेशन तयारी समितिका सदस्य सचिव सनु थापाले जानकारी दिए । आयोजकका अनुसार महाधिबेशनमा तिनाउँ गाउँपालिकाका प्रमूख ओम बहादुर घर्तीमगर,स्थानीय जनप्रतिनिधि, फोनिजका केन्द्रिय अध्यक्ष डण्ड गुरुङ्ग, पदाधिकारी समिति, पत्रकार महासंघ, प्रेस यूनियन, प्रेस संगठनका प्रदेश प्रमुखको सहभागीता रहने छ । प्रदेश सरकारले लुम्विनी भ्रमण वर्ष मनाइरहेको सन्दर्भमा आन्तरिक पर्यटकलाई टेवा पुग्ने उद्देश्यका साथ पाल्पा स्थित तिनाउँ गाउँपालिका सुकेतालमा रहेको मगर होमस्टेमा महाधिवेशन गर्न लागिएको आयोजकले जनाएको छ ।

आदिवासी जनजातिका क्षेत्रमा क्रियाशील आदिवासी जनजाति पत्रकारहरुलाई एकसुत्रमा आवद्व गरी व्यावसायिक नेतृत्व प्रदान गर्ने र पेशागत हक, हितको संरक्षण गर्ने उद्धेश्यले गठन भएको नेपाल आदिवासी जनजाति पत्रकार महासंघ (फोनिज) मा जातीय पत्रकारहरुको संस्था आवद्ध रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमालेले ७० वर्षे उमेरहद हटाउने मधेस सरकारको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनीक खप्तड अब ‘खप्तड विकास कोष’मा परिणत हुनेछ : प्रधानमन्त्री लागूऔषधसहित धनगढीमा एक किशोरी पक्राउ नाबालिका दिदीबहिनीमाथि सामूहिक बलात्कारको प्रयास नवलपरासीमा श्रीमान-श्रीमतिको रहस्यमय मृत्यु पहिलोपटक क्यानाडामा गुञ्जिँदै प्रकाश सपुत प्रथम खप्तड अन्तर्राष्ट्रिय आध्यात्मिक सम्मेलन सुरु, खप्तडको समग्र विकासका लागि पहल गर्छु : प्रधानमन्त्री संसदमा मात्र होइन व्यवहारमा पनि बजेट पास हुनुपर्छ: केपी ओली संसदमा मात्र होइन व्यवहारमा पनि बजेट पास हुनुपर्छ : केपी ओली सेयर बजार २५.६६ अंकले बढ्यो संसदमा ओलीको प्रश्न- गाँजाको बिउ लिएर बसेको व्यापारी को हो ? करका दरमा व्यापारीको अनुहार देखिन्छ : केपी ओली स्थानीय तहका उपप्रमुख र रूपन्देहीका पत्रकार महिलाबीच अन्तरसंवाद बजेट निर्माणमा मेरो इमान्दारितामा एक इन्च पनि हल्लिएको छैन : अर्थमन्त्री डा. महत ‘अखण्ड भारत’ को नक्सामा नेपाली भूमि समावेश गरिएकोप्रति युवा संघ रुपन्देहीको ध्यानकर्षण रुपन्देहीमा सदस्यता शुद्धिकरण सच्याउन माग गर्दै प्रेस चौतारीले बुझायो ज्ञापनपत्र बजेटमा विचौलिया प्रवेश रोक्न ठूला भ्रष्टाचारीलाई मृत्युदण्ड दिने व्यवस्था गरौँ : प्रेम सुवाल सिंगटी हाइड्रो इनर्जी लिमिटेडकाे साधारणसभा आह्वान कांग्रेसले कोशी प्रदेशमा आफ्नै नेतृत्वमा सरकार बनाउन पहल गर्ने