४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

मंसिर ११,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

काठमाण्डौं । आयुर्वेद क्याम्पसमा क्याम्पस प्रशासन एवं आन्दोलनरत स्ववियु पदाधिकारीहरुबिच भएको वार्ता अनिश्चितकालको लागी स्थगित भएको छ।

स्ववियुका कार्यवाहक अध्यक्ष डा.सरोजमणि पोख्रेलका अनुसार क्याम्पस प्रमुख स्ववियुको मागप्रति गम्भीर नभएको र वार्ताको क्रममा नै क्याम्पस प्रमुखले तुच्छ शब्दसहित गाली गरी विद्यार्थीहरूको अपमान गरेकाले वार्ता बिना निष्कर्ष टुङ्गिएको बताएको छन् । ‘स्ववियुद्वारा वर्षौ देखि नै उठाईरहेको मागहरूलाई बेवास्ता गरी क्याम्पसलाई यथास्थितिमा राख्ने नियत देखिएको छू, उनले बताए। ‘क्याम्पस प्रमुखले आफ्नो व्यवहारप्रती आत्मालोचना सहित माफी नमागेसम्म पुनस् वार्तामा बस्ने छैनौँ। हाम्रो मागहरू शतप्रतिशत पुरा नभएसम्म तालाबन्दी यथावत नै रहने छ।’

स्ववियुले ५ दिनको अल्टिमेटम दिएर विभिन्न विभागहरूमा रिक्त पदहरुको एकमुष्ट विज्ञापन हुनुपर्ने, बद्नियतपुर्वक निश्चित व्यक्तिहरुलाई पद(स्थापित गर्नेगरी खोलिएको विज्ञापन खारेज गर्नुपर्ने, करारमा नियुक्ति गर्दा त्रिवि तथा आईओमका प्रतिनिधिहरू समेत राखी परीक्षा संचालन गर्नुपर्ने, महिला छात्रावासको स्थायी भवन निर्माण हुनुपर्ने, त्रिवि अन्तर्गत आयुर्वेद अध्ययन संस्थानको गठनमा गर्नुपर्ने लगायतका मागहरू पुरा नभएकोले क्याम्पस प्रशासनमा तालाबन्दी भएको थियोे।

क्याम्पसमा आयुर्वेद स्नातक ब्याचलर अफ आयुर्वेदिक मेडिसिन एण्ड सर्जरी (बी.ए.एम्.एस्.) तथा स्नातकोत्तर एम.डी. काया-चिकित्सा विषयको पठन-पाठन हुनेगरेको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवलमा बाबुराम भन्दा खेलराज ५ हजार १३ मतले अगाडि सितगंगा ५ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका बेल्बासे निर्वाचित २२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि रुपन्देहीको कञ्चनमा कांग्रेसका ढकाल विजयी उम्मेदवारको मृत्युपछि स्थगित तुलसीपुर उपमहानगर-१७ मा मँगलबार मतदान सम्पन्न लुम्बिनीको घोराही उपमहानगरमा एमालेको अग्रता कायमै, ४०११ को मतान्तर रुपन्देहीका ६ वटै नगर उपप्रमुखमा एमाले उम्मेदवार अगाडि रुपन्देहीमा यु-१४ क्रिकेट लिग सुरु : उद्घाटनमा भैरहवा र सैनामैना विजयी