२३ जेष्ठ २०८०, मंगलवार

Jun 6, 2023

मंसिर ११,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

काठमाण्डौं । आयुर्वेद क्याम्पसमा क्याम्पस प्रशासन एवं आन्दोलनरत स्ववियु पदाधिकारीहरुबिच भएको वार्ता अनिश्चितकालको लागी स्थगित भएको छ।

स्ववियुका कार्यवाहक अध्यक्ष डा.सरोजमणि पोख्रेलका अनुसार क्याम्पस प्रमुख स्ववियुको मागप्रति गम्भीर नभएको र वार्ताको क्रममा नै क्याम्पस प्रमुखले तुच्छ शब्दसहित गाली गरी विद्यार्थीहरूको अपमान गरेकाले वार्ता बिना निष्कर्ष टुङ्गिएको बताएको छन् । ‘स्ववियुद्वारा वर्षौ देखि नै उठाईरहेको मागहरूलाई बेवास्ता गरी क्याम्पसलाई यथास्थितिमा राख्ने नियत देखिएको छू, उनले बताए। ‘क्याम्पस प्रमुखले आफ्नो व्यवहारप्रती आत्मालोचना सहित माफी नमागेसम्म पुनस् वार्तामा बस्ने छैनौँ। हाम्रो मागहरू शतप्रतिशत पुरा नभएसम्म तालाबन्दी यथावत नै रहने छ।’

स्ववियुले ५ दिनको अल्टिमेटम दिएर विभिन्न विभागहरूमा रिक्त पदहरुको एकमुष्ट विज्ञापन हुनुपर्ने, बद्नियतपुर्वक निश्चित व्यक्तिहरुलाई पद(स्थापित गर्नेगरी खोलिएको विज्ञापन खारेज गर्नुपर्ने, करारमा नियुक्ति गर्दा त्रिवि तथा आईओमका प्रतिनिधिहरू समेत राखी परीक्षा संचालन गर्नुपर्ने, महिला छात्रावासको स्थायी भवन निर्माण हुनुपर्ने, त्रिवि अन्तर्गत आयुर्वेद अध्ययन संस्थानको गठनमा गर्नुपर्ने लगायतका मागहरू पुरा नभएकोले क्याम्पस प्रशासनमा तालाबन्दी भएको थियोे।

क्याम्पसमा आयुर्वेद स्नातक ब्याचलर अफ आयुर्वेदिक मेडिसिन एण्ड सर्जरी (बी.ए.एम्.एस्.) तथा स्नातकोत्तर एम.डी. काया-चिकित्सा विषयको पठन-पाठन हुनेगरेको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमालेले ७० वर्षे उमेरहद हटाउने मधेस सरकारको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनीक खप्तड अब ‘खप्तड विकास कोष’मा परिणत हुनेछ : प्रधानमन्त्री लागूऔषधसहित धनगढीमा एक किशोरी पक्राउ नाबालिका दिदीबहिनीमाथि सामूहिक बलात्कारको प्रयास नवलपरासीमा श्रीमान-श्रीमतिको रहस्यमय मृत्यु पहिलोपटक क्यानाडामा गुञ्जिँदै प्रकाश सपुत प्रथम खप्तड अन्तर्राष्ट्रिय आध्यात्मिक सम्मेलन सुरु, खप्तडको समग्र विकासका लागि पहल गर्छु : प्रधानमन्त्री संसदमा मात्र होइन व्यवहारमा पनि बजेट पास हुनुपर्छ: केपी ओली संसदमा मात्र होइन व्यवहारमा पनि बजेट पास हुनुपर्छ : केपी ओली सेयर बजार २५.६६ अंकले बढ्यो संसदमा ओलीको प्रश्न- गाँजाको बिउ लिएर बसेको व्यापारी को हो ? करका दरमा व्यापारीको अनुहार देखिन्छ : केपी ओली स्थानीय तहका उपप्रमुख र रूपन्देहीका पत्रकार महिलाबीच अन्तरसंवाद बजेट निर्माणमा मेरो इमान्दारितामा एक इन्च पनि हल्लिएको छैन : अर्थमन्त्री डा. महत ‘अखण्ड भारत’ को नक्सामा नेपाली भूमि समावेश गरिएकोप्रति युवा संघ रुपन्देहीको ध्यानकर्षण रुपन्देहीमा सदस्यता शुद्धिकरण सच्याउन माग गर्दै प्रेस चौतारीले बुझायो ज्ञापनपत्र बजेटमा विचौलिया प्रवेश रोक्न ठूला भ्रष्टाचारीलाई मृत्युदण्ड दिने व्यवस्था गरौँ : प्रेम सुवाल सिंगटी हाइड्रो इनर्जी लिमिटेडकाे साधारणसभा आह्वान कांग्रेसले कोशी प्रदेशमा आफ्नै नेतृत्वमा सरकार बनाउन पहल गर्ने