२७ श्रावण २०७९, शुक्रबार

Aug 12, 2022

बुटवल । शिक्षा क्षेत्रको विकासका लागि सञ्चार माध्यमको भूमिका दरिलो हुनुपर्ने कुरामा जोड दिइएको  छ । बुटवलमा आयोजना भएको ‘पत्रकारको दृष्टिमा शैक्षिक विकास र मुद्दा’ विषयक अन्तरक्रियामा बोल्दै प्रदेश योजना आयोगका उपाध्यक्ष बामदेव क्षेत्रीले शिक्षा क्षेत्रको विकासका लागि त्यहाँ भित्र रहेका राम्र कुराको उजार गर्ने र नराम्रा कुराको पनि थप उजार गरी सच्चिने वातावरण  निर्माण गर्नको लागि सञ्चारकर्मीले कलम चलाउनुपर्ने बताएका हुन । 

Advertisement

मुख्यमन्त्री तथा मन्त्री परिषद्को कार्यालय लुम्बिनी प्रदेशको आयोजना र शिक्षा पत्रकार समुहको सहजीकरणमा भएको ‘शैक्षिक विकास र मुद्दा’ विषयक अन्तरक्रियामा बोल्दै उपाध्यक्ष क्षेत्रीले प्रदेश सरकारले प्रदेश विश्व विद्यालयको अवधारणा  सहित अगाडी बढेको बताउँदै यसले सार्थकता पाउने बताए । उनले आगामी बजेटमा  विज्ञान विषय अध्ययनरत छात्राहरुको लागि छात्रावृत्ति समेत प्रदान गर्ने गरेको  जानकारी दिदै प्रदेश सरकारले माध्यमिक तहसम्मको शिक्षाका लागि  अधिकतम सुधारका कार्यक्रम ल्याएको बताए ।

कार्यक्रममा शिक्षा विज्ञान तथा युवा खेलकुद मन्त्रालय बुटवलका अधिकृत  लक्ष्मण ज्ञवालीले मन्त्रालयले आगामी आर्थिक बर्षका लागि प्रदेश सरकारले ल्याएको शिक्षा बजेट र कार्यक्रमका बारेमा प्रस्तुती गरेका थिए । यस्तै प्रदेश सरकारको नमुना विद्यालयको रुपमा घोषणा भएको कान्ती माविका प्रधानाध्यापक गोविन्द ज्ञवालीले विद्यालयले गरेको नमुना अभ्यासको विषयमा कार्यपत्र प्रस्तुत गरेका थिए । त्यसैगरी मुख्यमन्त्रीका प्रेस संयोजक मानसिंह विकले प्रदेश सरकारले शिक्षामा गरेका राम्रा र सुधार गर्नुपर्ने पक्षलाई समाचारको बिषयबस्तु बनाउन आग्रह गरे । उनले शिक्षालाई महत्व दिएर गत बर्षदेखि मुख्यमन्त्री शैक्षिक सुधार कार्यक्रम संचालन गरेको र यस वर्षपनि निरन्तरता दिइएको बताए ।

शिक्षा पत्रकार समुहका केन्द्रीय अध्यक्ष कृष्ण मल्लले शिक्षाको विषय, पत्रकारिताको अभ्यास, विषय र उठानको अवस्थाको विषयमा छलफलपत्र प्रस्तुत गरेका थिए । कार्यक्रममा प्रदेशका चार दर्जन संचारकर्मीहरुको सहभागीता रहेको थियो । कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघ प्रदेश  महासचिव विक्रम खड्का, शिक्षा पत्रकार समुह लुम्बिनी अध्यक्ष मनोज पौडेल लगायतले आ-आफ्नो भनाई राखेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

साउदीबाट ९३ नेपालीलाई एक्जिट भिषा, ६० दिन भित्र देश छाड्नु पर्ने बढ्दै जनैको महत्व, गत वर्ष साढे १७ करोडको आयात देशैभर आज पनि वर्षाको सम्भावना, भोलि र पर्सी ठूलो पानी पर्ने आज रक्षाबन्धन तथा जनैपूर्णिमा मनाइँदै बुटवलको अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्र : कसले सञ्चालन गर्ने बारे अन्यौल अन्तर्राष्ट्रिय युवा दिवस : युवाका समस्या जस्ताको त्यस्तै अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई स्वागत तथा सम्मान ‘अमेरिका मेरो बुढा छ’ सार्वजनिक एकिकृत समाजवादीका अध्यक्ष नेपाललाई कोरोना संक्रमण गुल्मीको वार्षिक समीक्षा गोष्ठीमा जे देखियो… सामाजिक सञ्जालमार्फत महिलालाई सास्ति दिएको भन्दै एक जना पक्राउ सनराइज बैंकको लगानीमा चौतारी निर्माण एमालेले गठन गर्‍यो ओलीको नेतृत्वमा केन्द्रीय निर्वाचन परिचालन कमिटी लुम्बिनीका १० सहित ६३ पालिकाले अझै बजेट पेश गरेनन् चाउचाउपछि फिल्मी क्षेत्रमा रुपन्देहीको यशोदा समूह, चलचित्र ‘फूलबारी’ निर्माण गर्दै माओवादीबाट ३ पटक जितेका टोपबहादुरले एमालेबाट के गर्लान्? कोरोना संक्रमणबाट एकै दिन पाँच जानाको मृत्यु राप्रपा रुपन्देही उपाध्यक्ष गुप्ताद्वारा पदबाट राजीनामा (पत्रसहित) भुवन केसीको नियुक्ति प्रक्रिया बदरको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दायर, सोमबार पेसी रुपन्देही ट्राफिक प्रहरीकाे अभियान : तीब्र गतिका सवारीलाई नियन्त्रण