१९ असार २०७९, आईतवार

Jul 3, 2022

बुटवल । उच्च शिक्षा अध्ययनका लागि भारतका विभिन्न कलेज बारे जानकारी दिने उद्देश्यसहित बुटवलमा आयाोजित शैक्षिक एक्सपोमा नेपालका अभिभावक तथा विद्यार्थीले परामर्श लिएका छन्। अफेयर्स नेपाल प्रालिको आयोजनामा बुटवलमा मंगलबारबाट शुरू भएको शैक्षिक मेलामा २० भन्दा बढी भारतीय विश्वविद्यालयको उपस्थिति रहेको छ ।

Advertisement

बुधबारसम्म चल्ने ‘स्टडी इन इन्डिया एक्स्पो’ मा उपस्थित अभिभावक तथा विद्यार्थीले अध्ययन गर्न चाहेको संकाय तथा कोर्षहरु बारे जानकारी लिएका छन् । भारतका २० भन्दा बढी विश्वविद्यालयको उपस्थिति रहेको मेलामा आएका विद्यार्थीले आफूले पढ्न चाहेको बिषयका बारेमा जानकारी लिएको आयोजक अफेयर्स नेपाल प्रालिका प्रबन्ध निर्देशक कुमार थपलियाले बताए । उनले आफूहरुले संख्यालाई भन्दापनि गुणस्तर र प्रभावकारितालाई जोड दिएको बताउँदै एक्सपोको उद्देश्यअनुसार सम्पन्न हुने बताए ।

बुधबार साँझ सम्पन्न हुने एक्सपोमा विद्यार्थीले आफूले अध्ययन गर्न चाहाने विषय, कलेज,शुल्क,सेवा लगाएतका विषयमा कलेजका प्रतिनिधिबाट पूर्ण जानकारी लिन पाउने प्रबन्ध निर्देशक थपलियाले जनाए ।

त्यसैगरी शैक्षिक मेलामा नयाँ पाठ्याक्रमहरू, योग्यता, मापदण्ड, आवेदन प्रक्रिया, , नियुक्ति र छात्रवृत्ति विकल्पहरूका बारेमा विद्यार्थी तथा अभिभावकहरूलाई जानकारी गराइनेछ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अढाई करोडका सिन्काले दाँत कोट्याउँछन् नेपाली ! पौडी खेल्ने क्रममा दुई भारतीय नागरिकको मृत्यु तत्कालीन नेकपाका बहुमत सदस्यको भेटवार्ता, के भयो कुराकानी ? सरसफाइका लागि कठोर नीति ल्याउँदै तुलसीपुर चट्याङ लागेर ३ बाख्रा र एक भैंसी मरे, एक महिला घाइते जन्ती हिँडेको ट्याक्टर दुर्घटना, १ जनाको मृत्यु फूलहरूलाई के हिउँद, के बर्खा (फोटोफिचर) बुटवल मण्डपको नाम फेर्ने उपमहानगरको निर्णयप्रति व्यवसायिक संघ-संस्थाहरुको असहमति, फिर्ता लिन माग तुलसीपुरका पानी मुहान क्षेत्रमा चुनढुगा उत्खननको तयारी, खानेपानी संस्थाको बिरोध एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल तिलोत्तमालाई युवामैत्री स्थानीय शासन घोषणा गर्न प्रतिबद्धता छोरी भएर जन्मिनु विडम्बना हो ! अर्थ मन्त्रालयले लुकायो बजेट भाषणको अघिल्लो दिनको सीसीटीभी फुटेज हस्ताक्षर किर्ते गरी छ्यालिस लाख रुपियाँ अपचलन गर्ने कर्मचारी पक्राउ पन्ध्र प्रतिशत दलित बालबालिका विद्यालयको पहुँच बाहिर पत्रकार पन्थीको ‘अन्ट्रान्सलेटेबल’ विश्वका १२ देशमा अमेजनमार्फत हार्डकभर र पेपरब्याकमा विपद्बाट हुने क्षति न्यूनिकरण गर देशको आर्थिक अवस्था गम्भीर संकटमा : प्रचण्ड सेयर बजारमा हरियाली बुटवलमा साइन्स-म्याथ ओलम्पियाड, कान्ति माविका शिशिर प्रथम