९ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 23, 2022

मंसिर ८,
ग्लोबल आवाज
तिलोत्तमा । प्रदेश पाँच सरकारका प्रवक्ता एवम् भौतिक पूर्वाधार विकासमन्त्री वैजनाथ चौधरीले प्रदेश पाँचलाई शिक्षाको हवको रुपमा विकास गरिने बताएका छन् । प्रदेश सरकार गुणस्तरीय शिक्षाको लागि पूर्वाधार तयारीमा जुटेको बताउँदै मन्त्री चौधरीले शिक्षामा देशकै नमूना प्रदेशको रुपमा विकास गरिने बताए । रुपन्देहीको तिलोत्तमामा अवस्थित राममणि बहुमुखी क्याम्पस मणिग्रामको पहिलो क्याम्पस सभाको उद्घाटन गर्दै उनले गुणस्तरीय शिक्षाबिना भविष्यमा असल राजनैतिक संस्कारको विकास नहुने उल्लेख गरे ।

शिक्षा क्षेत्रमा प्रदेश ५ मुलुककै उत्कृष्ट भएको उनको दाबी छ । विकासको दृष्टिले पनि प्रदेश पाँच अन्य प्रदेशको तुलनामा उत्कृष्ट भएको उनले बताए । अहिले लगानीमैत्री वातावरण तयार गरिरहेको बताउँदै दुई उदियमान ठुला राष्ट्रको बीचमा रहेको मुलुकले अब विकासमा फड्को मार्नु अपरिहार्य रहेकोमा जोड दिए । तिलोत्तमा नगरपालिकाका प्रमुख वासुदेव घिमिरेले तिलोत्तमामा आगामी शैक्षिक सत्रदेखि स्थानीय पाठ्यक्रम कार्यान्वयन हुन लागेको जानकारी दिंदै शिक्षा क्षेत्रमा राममणि क्याम्पसले पुर्याएको योगदान उल्लेख्य रहेको बताए । उनले तिलोत्तमालाई शैक्षिक विकासको समेत केन्द्र बनाउने गरी स्थानीय सरकार अघि बढेको भन्दै यहाँका सामुदायिक विद्यालयलाई निकट भविष्यमै संस्थागत विद्यालयको दाँजोमा पुर्याइने बताए ।

कार्यक्रममा प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्दै क्याम्पस सञ्चालक समितिका अध्यक्ष रोमणिप्रसाद पाठकले तिलोत्तमा नगर शहरोन्मुख नगरको रुपमा विकास भइरहेकाले आगामी दिनमा प्राविधिक र व्यावसायिक विषयको आवश्यकता बढ्दै गएको बताए । सभाले राममणि बहुमुखी क्याम्पसकोे सञ्चालक समितिको अध्यक्षमा पुनः रोमणि प्रसाद पाठकलाई निर्विरोध चयन गरेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कपिलवस्तुमा दुईवटा मोटरसाइकल ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु स्वतन्त्र उम्मेदवारलाई जनताको हितमा काम गर्न सघाउनुपर्छ: महामन्त्री शर्मा अन्ततः अनुहार ढाकेरै समाचार पढ्न बाध्य भए अफगानी प्रस्तोता मौसम : हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना क्यानडामा भीषण आँधीः ९ लाख घर विद्युतविहीन दलले छानेकालाई अस्वीकृत गर्दै मतदाता गौतमबुद्ध अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थलमा जजीरा एयरसँग चरा ठोक्कियो, उडान हुन सकेन स्थानीय सरकार र छाडा पशु चौपाया व्यवस्थापनको मुद्दा मोबाइल एपबाटै यसरी भगाउनुहोस्, आफ्नो वरपरका लामखुट्टे मणिमुकुन्द क्लबले मनायो पाँचौ राष्ट्रिय भलिबल दिवस, तिलोत्तमामा दिप प्रज्वलन चट्याङ लागेर एक जनाको मृत्यु, तीन गम्भीर घाइते बाघको आक्रमणबाट फूलकुमारीको मृत्यु पेट्रोलियम पदार्थमा १० रुपैयाँ, ग्यासमा २ सयले मूल्यवृद्धि तिलोत्तमामा कारले मोटरसाइकललाई ठक्कर दियो रेशम चौधरी जेलमा, रिहा माग्‍ने पार्टी बन्यो पहिलो बालेनको मत ४१ हजार कट्यो, सिंह स्थापितसँग मतान्तर बढाउँदै धरान उपहानगर मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्कराज राई निर्वाचित तिलोत्तमामा खाँणले अग्रता बढाउँदै, चापागाईँ भन्दा ३५७ मतले अगाडि स्थानीय निर्वाचन: एक समीक्षा बाबुराम भट्टराईको गृह प्रदेशको स्थानीय तह नेतृत्वमा जसपा शून्य