१८ मंसिर २०७९, आईतवार

Dec 4, 2022

परासी । नवलपरासीको प्रतापपुर गाउँपालिका वडा न.६ हरपुरमा रहेको मदरसा मदिनतुल ओलुममा विद्यालयमा अध्ययनरत बालबालिकालाई “आयुर्वेद शिक्षा तथा योग शिक्षा कार्यक्रम” सम्पन्न भएको छ ।

प्रतापपुर आयुर्वेद शाखाको आयोजनामा मदरसा मदिनतुल ओलुम विद्यालयमा आयुर्वेद शिक्षा तथा योग शिक्षा सम्बन्धी महत्व र आवश्यकता बारे चार दिने अभिमुखिकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।मदरसामा अध्यनरत विद्यार्थीहरुलाई आयुर्वेद सम्वन्धि ज्ञान दिन गाउँपालिकाको कार्यक्रम अनुसार आयुर्वेद शाखाले विद्यालय आयुर्वेद शिक्षा तथा योग शिक्षा कार्यक्रम मदरसामा सम्पन्न गरेको छ ।

सम्पन्न भएको कार्यक्रमा मदरसा मदिनतुल ओलुम विद्यालयका करिब १३० जना विद्यार्थी सहित शिक्षकहरुको सहभागीता रहेको थियो । कक्षा ७ देखि कक्षा ११ सम्म अध्यनरत विद्यार्थीहरुलाई आयुर्वेदको परिचय आयुर्वेद औषधिको बारेमा जानकारी, योग शिक्षा, जडिवुटीबारेमा जानकारी, दिनचर्या र रात्रिचर्या, ऋतुचर्या, आहार शैली र आयुर्वेदीय जीवनशैलीको बारेमा जानकारी गराईएको आयुर्वेद शाखाका प्रमुख दिनबन्धु मिश्राले जानकारी दिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

हिजाब नलगाएपछि सरकारले भत्कायो इरानी आरोहीको घर सामाजिक सुरक्षामा तीस प्रतिशत आबद्ध इन्डोनेसियामा शक्तिशाली भूकम्प माओवादी केन्द्रको पदाधिकारी बैठक बस्दै गोकुल बास्कोटाको घरमा फेला परेको शंकास्पद वस्तु सेनाद्वारा निष्क्रिय उपमेयर डंगोलको निर्देशन: आकाशे पुल तत्काल मर्मत गर्नु, बार घटाएर पारदर्शी बनाउनू भूमि आयोगको सूचनापछि काठमाण्डौंमा थप आक्रामक बन्दै उपत्यका विकास प्राधिकरण नेत्रहीन टी-२० विश्वकपमा नेपाल, टोली आज भारत प्रस्थान हुँदै ठूला तीन दल खुम्चिदा नयाँ दुई दलको भयो उदय पहाडी क्षेत्रमा बदलीको सम्भावना सजिलो सहकारीको छैटौं अधिवेशन, अध्यक्षमा पुनः पोख्रेल बुटवल तथा सैनामैनाका यी स्थानमा आइतबार विद्युत अनियमित हुने (सूचनासहित) देवदहकी दिपा मृगौला रोगले पीडित, सहयोगका लागि परिवारको अपिल दाङमा चार महिनामै थपिए करिब तीन सय उद्योग, ६१ करोड बढीको पूँजी लगानी भैरहवामा मंसिर १८ देखि अन्तर विद्यालय टि-२० क्रिकेट अमरज्योतीको १४ औं वार्षिक साधारणसभा तिलोत्तमाको मेलामा दर्शकको चाप बढ्दै, शनिबार मात्रै ५० हजारले अवलोकन गरेको दाबी ‘परदेशको पसिनाको उचित प्रतिफल निकाल्न राज्यको ध्यान जानुपर्छ’ बुद्ध सामुदायिक टेलिभिजनको अध्यक्षमा पुनः ओम ज्ञवाली डुब्न थालेपछि रुपन्देहीका सहकारीहरु एक ठाउँमा, संकट टर्नेमा अभियान्ताहरुकै आशंका