११ मंसिर २०७९, आईतवार

Nov 27, 2022

बुटवल । बुटवलस्थित स्कलर्स होम बोर्डिङ सेकेण्डरी स्कूलमा विज्ञान प्रर्दशनी सम्पन्न भएको छ । साथै सो अवसरमा बाल प्रतिभा पुरस्कृत गरिएको छ । विगत ३० वर्षदेखि शिक्षा प्रदान गर्दै आएको विद्यालयले अभिभावकका लागि अभिभावन कार्यक्रम समेत गरेको छ ।

Advertisement

शुक्रबार आयोजित कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिकाकी उपप्रमुख गुमादेवी आचार्यले शैक्षिक क्षेत्रका अतिरिक्त विकास निर्माणका बारेमा चर्चा गर्दै व्यवहारिकसँगै अतिरिक्त क्रियाकलापमा पनि जोड दिन आग्रह गरिन् ।

विद्यालयका प्राचार्य बाबुराम बन्जाडेले विद्यालयले नियमित पाठ्यक्रमका अतिरिक्त अहिलेको आवश्यकता बमोजिमको जनशक्ति उत्पादन गर्ने गरी अतिरिक्त क्रियाकलापलाई पनि बढी प्रथामिकतामा राख्दै आएको बताए । वर्षौ अनुभव प्राप्त शिक्षक शिक्षिकाबाट गुणस्तरीय शिक्षा प्रदान गर्दै आइरहेको चर्चा गर्दै बन्जाडेले स्कलर्सका थुप्रै विद्यार्थीहरु डाक्टर, इन्जिनियर देखि उच्च तहमा पुगेको बताए ।

कार्यक्रममा एन प्याब्सनका केन्द्रीय सदस्य देउप्रकाश राई, विद्यालय ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष मनहरी बस्याल, उपप्राचार्य टिकाराम गौतम, प्रशासन शाखाका लोकप्रसाद भण्डारी राजु, अभिभावक संघका लोकनाथ ज्ञवाली लगाएतले आफ्ना भनाई राखेका थिए ।

कार्यक्रममा प्रतिभाहरुका साथै विद्यालयको शैक्षिक विकासमा योगदान पुर्याउने शिक्षक शिक्षिकालाई समेत सम्मान तथा पुरस्कृत गरिएको प्राचार्य बञ्जाडेले बताए ।

विद्यालयले शुक्रबार नै गरेको अभिभावन कार्यक्रममा मानव सेवा आश्रम केन्द्रीय सचिव रुपा केसीले प्रशिक्षण दिएकी थिइन् । उनले बालबालिकासग अभिभावकले खेल्नुपर्ने भूमिकाका बारेमा प्रशिक्षण दिएकी थिइन । प्रदर्शनी तथा पुरस्कार वितरण कार्यक्रममा विद्यार्थीहरुले सांस्कृतिक प्रस्तुती गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

इलाम १ र सुनसरी ४ मा रोकिएको मतगणना सुरु मोटरसाइकल दुर्घटनामा चालकको मृत्यु क्युएफएक्स बुटवलले तेस्रो वार्षिकत्सोवको अवसरमा टिकटमा छुट लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयले १८ औं स्थापना दिवस सप्ताहव्यापी मनाउँदै देउवाका ६ मन्त्री पराजित आमनिर्वाचनमा राप्रपाको फड्को लुम्बिनी प्रदेशमा एमाले बन्यो ठूलो दल यी तीन उम्मेदवार, जसले अर्घाखाँचीमा सबैभन्दा कम मत प्राप्त गरे उत्तर कोरियाको लक्ष्य विश्वको बलियो आणविक शक्ति प्राप्त गर्नु होः किम जोङ उन चितवनमा गैंडा मृत्यु प्रकरणमा मुछिएका ठेकेदारलाई लुम्बिनीमा ३ अर्बको ठेक्का ! १५७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन पार्टीले कति सिट जित्यो ? अमेरिकामा हुवावे र जेडटीइले उत्पादन गरेका दूरसञ्चार उपकरण विक्रीमा प्रतिबन्ध रेल्वे कम्पनीले कर्मचारी भर्ना खुलायो, चालकदेखि टेक्निसियनसम्म १० जना माग प्रत्यक्षतर्फ १५४ सिटको टुङ्गो लाग्दा यी ११ स्थानमा बाँकी गुल्मीमा धान उत्पादन घट्यो, करिब २८ हजार मेट्रिकटन उत्पादन तुराँग वहुप्राविधिक शिक्षालय विपन्न विद्यार्थीकाे सहारा एमाले उपाध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङ विजयी गिरिराजमणिलाई हराउँदै एमालेका लक्ष्मी महतो विजयी आफूमाथि गोली प्रहार भएपछि पहिलो पटक सार्वजनिक कार्यक्रममा देखिए खान प्रचण्ड र भारतीय राजदूत श्रीवास्तवबीच भेटवार्ता