१६ माघ २०७९, सोमबार

Jan 30, 2023


सिक्किम । रुपन्देहीको भैरहवामा क्रियाशिल पत्रकारहरुको संस्था लुम्बिनी प्रेस क्लब र सिक्किमको सिक्किम प्रेस क्लबबीच भेटघाट भएको छ । भेटघाटमा दुबै संस्थाबीच भगिनी सम्बन्ध कायम गर्ने प्रस्ताव गरिएको छ ।

Advertisement

पत्रकारितामा नेपाल र सिक्किम बीच ठोस रुपमा पहल नभएको अवस्थामा अबको अवस्थामा दुबै क्लबमार्फत त्यो दूरी घट्ने अपेक्षा गरिएको छ । पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै क्लबका कोषाध्यक्ष अम्बर गुरुङले अबको दिनमा दुबै क्लबको सहकार्य हुनुपर्ने धारणा राखे । यस्तै लुम्बिनी प्रेस क्लबका संस्थापक अध्यक्ष माधव ढुंगानाले पनि नेपाली र सिक्किमको पत्रकारहरु बिच सहकार्य आवश्यक रहेको बताए ।

सिक्किम प्रेस क्लब अध्यक्ष शेखर खवासले सिक्किमले नेपाली पत्रकारिता मार्फत धेरै कुरा सिकिरहेको बताए । सिक्किम प्रेस क्लब आगामी बुद्ध जयन्तीमा नेपाल आउन इच्छुक रहेको खवासले जनाए । उनले नेपाली र सिक्किमका पत्रकारहरु बीच सहकार्य हुनु पर्ने धारणा राखे ।
लुम्बिनी प्रेस क्लबका अध्यक्ष नरेश केसीले पत्रकारको यो भेटघाट महत्वपूर्ण रहेको बताए । उनले सिक्किम र नेपालबीच भाषा, साहित्य र अन्य बिधामा प्राचीन समय देखि नै मधुर सम्बन्ध रहेको बताए ।

सिक्किम भ्रमणले अपनत्व प्रदान गरेको र सिक्किमबाट नेपालले पनि धेरै कुराहरु सिक्नु पर्ने धारणा राखे । उनले दुबै क्लब बिच भगिनी सम्बन्ध राख्न प्रस्ताव समेत गरे । अध्यक्ष केसीले आगामी बुद्ध जयन्तीमा सिक्किम प्रेस क्लबलाई आमन्त्रण समेत गरे ।

कार्यक्रममा सिक्किम प्रेस क्लबका पदाधिकारीका साथै स्थानीय पत्रकार एवम् सिक्किम भ्रमणमा रहेका लुम्बिनी प्रेस क्लबका पदाधिकारी एवम् सदस्यहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु