२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल । सुजुकी मोटरसाइकल तथा स्कुटरको नेपालका लागि आधिकारिक आयातकर्ता तथा बितरक भीजी अटोमोबाइल्स प्रा.लि.ले बीएस ६ प्रविधिको सुजुकी एक्सेस स्कुटर भित्र्याएको छ । निषेधाज्ञाकै समयमा नेपाल भित्रिएको उक्त स्कुटर बुटवलका लागि आधिकारिक बिक्रेता आर एस अटोमोवाइल्सले बिक्री सुभारम्भ गरेको छ ।

Advertisement

बुटवल–१०, कालिकानगरमा अवस्थित अटोमोवाइल्सका निर्देशक रेशम खड्काले सुजुकीको बहुप्रतीक्षित स्कुटर भएको दाबी गरे । भारतीय बजारमा टप ३ मा रहन सफल स्कुटर मध्येमा पर्ने सुजुुकी एक्सेस स्कुटर नेपालमा पनि मध्यम वर्ग र व्यावसायिक प्रयोजनमा लोकप्रिय भएको उल्लेख गरे । एक्सेस स्कुटरमा आगाडी ग्यास सिलिन्डर अटाउने, फराकिलो सिट तथा आरामदायी यात्रा हुनुका साथै यसमा अगाडिको भागमा स्टिलको कभर समेत रहेको छ । यसले गर्दा यो दैनिक प्रयोजनका लागि निकै नै उपयोगी रहेको निर्देशक खड्काले जानकारी दिए । यसको मर्मत खर्च पनि अरु भन्दा कम आउने उल्लेख गरे ।

हाल नेपाल भित्रिएको सुजुकी एक्सेस १२५ स्कुटरमा फोर स्ट्रोक सिङ्गल सिलिन्डर एयरकुल्ड जडित इन्जिन प्रयोग गरिएको छ । नयाँ परिमार्जित एक्सेस १२५ स्कुटरमा भारत स्टेज ६ अर्थात बीएस ६ प्रविधि जडान गरिएको छ भने एफआई प्रविधि समेत रहेको हुँदा राम्रो माइलेज आउने कम्पनीको दाबी छ ।

२ भल्वयुक्त इन्जिन प्रयोग भएको यस स्कुटरमा इन्जिनले ६७५० आरपीएममा ८ दशमलव ७ पीएस पावर र ५५०० आरपीएममा १० एनएम टर्क जेनेरेट गर्छ । एलईडी हेडल्याम्प तथा बाहिरबाटै पेट्रोल भर्न सकिने सुबिधाले यसको सजावटमा समेत आकर्षण थपेको छ । यसमा सुजुकी स्टार्ट सिस्टम प्रयोग गरिएको र किक स्टार्ट दुबै व्यवस्था रहेको छ । २२ लिटर बराबरको स्टोरेज राखिएको स्कुटरमा मोबाइल चार्जिङ प्वाइन्ट समेत जडान गरिएको खड्का जानकारी गराए । दुबै चक्कामा अलोय ह्विल प्रयोग गरिएको सो स्कुटरको तौल १०३ किलोग्राम रहेको छ ।

१६० एमएमको ग्राउण्ड क्लिनर्स भएको हुँदा, यो सेग्मेन्ट मै उत्कृष्ट प्रोडोक्ट भएको कम्पनीको दाबी छ । पूर्ण डिजिटल मिटरको साथमा क्लासिक स्टाईल, ईन्जिन डाइग्नोसिस, ब्याट्रि डाइग्नोसिससहित ट्रिप मिटर तीन कलरमा उपलब्ध रहेको छ । यो स्कुटरको नेपालमा बजार मुल्य २ लाख ५९ हजार ९०० रहेको छ । सेतो, निलो, खैरो र कालो गरी चार रङमा उपलब्ध रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय