११ मंसिर २०७८, शनिबार

Nov 27, 2021

बुटवल । बुटवलका पुराना कम्युनिष्ट,बुद्धिजीवी र कार्यकर्ताहरुले एमाले एकता र पार्टी सुदृढीकरणका लागि अभियान शुरु गरेका छन् । पार्टीका शीर्ष नेताहरुबीचको आपसी विवाद र आन्तरिक द्वन्द्वमा कुनै सैद्धान्तिक आधार नरहेको भन्दै उनीहरुले विधि, विधान र नवौँ महाधिवेशनको म्यान्डेटका आधारमा पार्टीभित्रको विवाद समाधान गरिनुपर्ने बताएका छन् ।

Advertisement

नेताहरुलाई एकतामा लागि सचेत पार्न भन्दै उनीहरुले सात बुँदे प्रस्तावसमेत तयार गरेका छन् । शनिबार बुटवलमा आयोजित एकताबद्ध एमाले र संगठन सुदृढीकरण लागि अन्तरसंवाद कार्यक्रममार्फत उनीहरुले पार्टीभित्रका सबै विचार समूहलाई उचित स्थान दिई व्यवस्थापन गर्नुपर्ने, नवौँ महाधिवेशनबाट पारित नीति,कार्यक्रम र विधानलाई पूर्णतः पालना गर्नुपर्ने, पार्टी केन्द्रिय कमिटीको निदृष्ट निर्णयअनुसार सामूहिक प्रणालीमा जानुपर्ने प्रस्ताव तयार गरेका छन् ।

यसैगरी प्रस्तावमा पार्टीको दशौँ महाधिवेशन यथाशीघ्र आयोजना गरी सोही मार्फत विवाद टुङ्ग्याउनुपर्ने, पार्टीमा व्याप्त अन्तरविरोधलाई आत्मालोचना–आलोचनासहित पाटीभित्रै हल गर्नुपर्ने र कमिटी प्रणालीलाई सर्वसम्मत बनाई नियमित बैठक र छलफल गर्नुपर्ने रहेका छन् । सो सात बुँदै प्रस्ताव एमाले पार्टीको नेतृत्व तहमा पेश गर्ने र सो अभियानलाई देशका सबै जिल्लामा पु¥याई नेताहरुलाई सचेत गराउने तयारी उनीहरुको छ ।

यसअघि अन्तरसंवाद कार्यक्रममा बोल्दै राष्ट्रिय सभाका सांसद् एवम् माक्र्सवादी चिन्तक देवेन्द्र घिमिरेले प्रतिनिधिसभा विघटन र नागरिकता विधेयक गलत भन्दै पार्टी नेतृत्व गुटगत मानसकिताबाट माथि उठ्नुपर्ने बताए । उनले पार्टी बचाउन देशभरिबाट कार्यकर्ताले नेतृत्वलाई दवाब दिनुपर्ने उल्लेख गरे । सविधानसभा सदस्य नेत्र पन्थीले पार्टी नीति,विचार र विधानअनुसार चल्नुपर्ने बताउदै नवौँ महाधिवेशनको नेतृत्व र कार्यक्रम अनुसार नै पार्टी अगाडि बढ्नुपर्छ भने ।

सो अवसरमा वरिष्ठ पत्रकार एवम् अधिवक्ता डा. बालकृष्ण चापागाईले पार्टीका दुबै समूह अतिवादी भएको उल्लेख गर्दै हालको नेतृत्वलाई विदा गरी नयाँ पुस्तामा नेतृत्व हस्तान्तरण गर्नुपर्ने आवश्यकता औल्याँए । युवा बुद्धिजीवी मञ्चको आयोजनामा भएको सो कार्यक्रममा औषधि व्यवसायी बाबुराम भट्टराई ,भुवनेश्वर भण्डारी ,बुद्धिजीवी विचार मञ्चका अध्यक्ष हरि ज्ञवाली, गणेश घिमिरे, गौतमलाल शाक्य लगायतले बोलेका थिए ।

मञ्चका संरक्षक कमल गौतमको सभाध्यक्षमा भएको उक्त अन्तरसंवाद कार्यक्रममा कमल गौतमले कार्यक्रमको औचित्यबारे प्रकाश पार्दै नेतृत्व तहका दुबै समूहलाई एकता र पार्टी सुदृढीकरणबारे सचेत पार्ने बताए । उनले एकताबद्ध एमालेविना कुनै समूहको अस्तित्व नरहने र पार्टी सुदृढीकरण अत्यावश्यक भएको भन्दै आफ्नो अभियानलाई देशव्यापी बनाउने बताए । मञ्चका अध्यक्ष हरि ज्ञवालीको सञ्चालन र वरिष्ठ लेखक गणेश घिमिरेको स्वागतमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

झापाकी इन्दिरासँग ‘इन्गेजमेन्ट’मा बाँधिए मुकुन्द घिमिरे पार्टी भित्र हुने निर्वाचनले ठूलो द्वन्द्व जन्माउँछ : डा. भण्डारी केमिकल एण्ड मेडिकल सप्लायर्स एसोसियशन नेपालको साधारणसभा तिलोत्तमामा कोसी ब्यारेजमा हाम फालेका एक जनाको मृत्यु सरकारलाई बिजुली खपतको चिन्ता, जनता पोल हेर्न बाध्य रुपन्देहीको भैरहवामा ट्रकको ठक्करबाट बाबुछोराको मृत्यु मुख्यमन्त्री राईले भने- म रचना रिमाललाई वान साइड लभ गर्छु राजनीतिमा देखिएको पथभ्रष्ट र अराजकता सच्याउने नेतृत्व आउँछ : ओली बन्द सत्रमा ओलीले भने : प्रतिकृयावादीको षड्यन्त्रका कारण प्रतिपक्षमा पुगियो कांग्रेस रुपन्देहीको सभापतिमा रामकृष्ण खाँण सर्वसम्मत रुपमा चयन पाँच घण्टा ढिला गरी सौराहमा सुरु भयाे एमालेको बन्दसत्र भोट माग्न सुरु गरेका भीम रावलले भने- ओलीकाे सहमति प्रयासबारे जानकारी छैन एमाले १० औँ महाधिवेशन : घनश्याम भूसाल उपाध्यक्षमा उठ्ने एमाले दशौं महाधिवेशन : नेम्वाङलाई राष्ट्रपति, अष्टलक्ष्मीलाई उपराष्ट्रपतिको आश्वासन एमालेको कुम्भमेलामा विचारलाई निषेध गरियाे : प्रचण्ड टिपरको ठक्करले स्कुटर चालकको मृत्यु माओवादी केन्द्र पुनर्गठित गर्दै अघि बढेका छौं: प्रचण्ड ओली बन्दसत्र स्थल प्रवेश, तर अझै सुरु भएन बैठक एमालेको राष्ट्रिय महाधिवेशन र युवा नेतृत्व कर नबुझाउने करदातामाथि कारबाही सुरु